En iyi Move-to-Earn Uygulamaları

STEPN, Step App, Genopets, dotmoovs ve DOSE gibi projelerin ortak noktası nedir? Bu sorunun cevabı, hepsinin şu anda oyun dünyasını ele geçiren en çok kazan-kazan uygulamaları arasında yer almasıdır. Kazanmak için oyna ve metaverse oyunları başarısının ardından, kazanmak için hareket eden oyunlar, oyuncuların formda ve sağlıklı kalarak kripto para birimi ödülleri kazanmalarını sağlar.

Kazanmak için oyna (P2E) modeli oyun ortamını değiştirdi ve milyarlarca dolarlık bir endüstriyi alt üst etti. Eğlenmek, rekabet etmek için kripto para ödülleri kazanma yeteneği, hem kripto meraklılarına hem de kripto dışı kullanıcılara hitap ediyor. Ayrıca, oyun teorik mekaniği, katılımı yakın zamana kadar duyulmamış bir şekilde teşvik ediyor.

Bununla birlikte, P2E modeli bilgisayar monitörlerinin ve televizyon ekranlarının ötesine geçerek başka bir multi-milyar dolarlık endüstriden pay aldı. Move-to-Earn (M2E) oyunları ve uygulamaları, kullanıcıların spor ve egzersiz mücadelelerine katılmak için kripto ödülleri kazanmalarına olanak tanır. STEPN, Step App, Genopets, dotmoovs ve DOSE gibi en çok kazandıran uygulamalardan bazıları benimsenmede büyük bir artış görüyor.

Kısaca Move-to-Earn (M2E) nedir?

Move-to-Earn uygulamaları, kullanıcıların egzersiz yaparak ve fitness ve sporla ilgili görevleri tamamlayarak kripto para kazanmalarına olanak tanır. Bu uygulamalar, P2E blok zinciri oyun platformlarına benzer bir model kullanır ve oyuncuları katılımları ve becerileri için ödüllendirir. Ancak M2E, oyuncuların bir oyun monitörünün arkasında oturmak yerine aktif olmalarını ve fiziksel turnuvalarda ve oyunlarda rekabet etmelerini gerektirir.

Move To Earn (M2E) Nedir: Bilmeniz Gereken Blockchain Trendi

Birkaç M2E oyun platformu, kullanıcıları teşvik etmek ve onlara “oyunda görünüm” vermek için merkezi olmayan finans (DeFi) öğelerini kullanır. Ayrıca, en iyi kazan-kazan uygulamalarından bazıları, P2E oyun öğelerini meta veri deposuyla birleştirir. Ayrıca, oyun etkinlikleri halka açık blok zincirlerine kaydedilir, bu nedenle değiştirilemez veya manipüle edilemez.

Play-to-Earn (P2E)

Play-To-Earn oyunları, şu anda blockchain oyunlarındaki en büyük trendlerden biridir. Bu oyun modeli, oyuncuların görevleri ve görevleri tamamlayarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlar. Ayrıca, P2E oyun platformları, sürükleyici, ilgi çekici bir blockchain oyun deneyimi oluşturmak için DeFi, değiştirilemez token (NFT’ler) ve metaverse öğelerini birleştirir.

P2E oyunlarında oyuncular çabaları için kripto para ödülleri kazanabilirler. Ayrıca kılıçlar, iksirler, karakterler ve kalkanlar gibi oyun içi varlıklar, sanal ve fiziksel öğelerin sahipliğini temsil eden NFT’ler biçiminde değişmez bir şekilde zincir üzerinde depolanır ve bu da onları oyun uygulamaları için ideal hale getirir.

En iyi Move-to-Earn Uygulama Listesi

Metaverse ve P2E oyun modelleri, kazan-kazan dünyasında yoğun bir şekilde yer alıyor. Kazanmak için hareket ve metaverse kavramlarını ayrıştırdığımıza göre, şimdi Web3 alanındaki en büyük projelerden bazılarına yakından bakalım. Aşağıda, kullanılabilecek en iyi uygulamaları keşfedeceğiz. Bu uygulamalar CoinGecko’ya göre piyasa değeri sırasına göre sıralanmıştır.

1 – STEPN

En iyi uygulamalarımızdan ilki, Solana üzerine inşa edilmiş lider Web3 sağlık, yaşam tarzı ve fitness uygulaması STEPN’dir. STEPN, kullanıcıları açık havada koşmaya, koşmaya veya yürümeye teşvik etmek için sosyal finans (SocialFi) unsurlarını ve oyun teorik mekaniklerini birleştirir. Buna karşılık, kullanıcılar serbestçe satın alınabilen ve satılabilen yerel GMT tokenini kazanabilir. Ayrıca, GMT tokeni, oyuncuların uygulama içi pazar aracılığıyla yükseltilebilen NFT “spor ayakkabılarını” basmasına olanak tanır. Ayrıca, sahipler, STEPN protokolünde değişiklik yapmak için yönetişim tekliflerinde oy kullanma hakkı kazanırlar.

STEPN uygulaması

STEPN platformu hem kripto hayranlarına hem de kripto ilgisi olmayanlara hitap ediyor. Giriş engeli düşüktür, yani pasif bir gelir elde etmek için kripto dehası veya spor yıldızı olmanıza gerek yoktur. Bir STEPN etkinliğine her katıldığınızda, kripto ödülleri kazanabilirsiniz. 30. seviyeye kadar, kullanıcılar Green Satoshi Token (GST) adlı yardımcı program tokenini kazanabilirler. 30. seviyeden sonra, STEPN oyuncuları GMT tokeni kazanabilir. GST tokeninin sınırsız bir kaynağı vardır ve STEPN ekosisteminde NFT spor ayakkabı basımı, onarımları ve yükseltmeleri gibi şeyler için gereklidir. Ayrıca, bir oyuncu bu işlemlerden birini her gerçekleştirdiğinde GST token yakılır. Bununla birlikte, GMT yönetişim tokeninin maksimum arzı altı milyar ve dolaşımdaki arzı 600 milyondur.

2 – Step App

Step, Avalanche blok zincirinde “FitFi (fitness finansmanı) için geliştirme protokolüdür”. Step protokolündeki ilk uygulama, yerel FITFI tokenin eşlik ettiği Step Uygulamasıdır. Step App, kullanıcılarının refahına fayda sağlayacak şekilde dostane rekabeti ve sosyal eğlenceyi teşvik etmek için artırılmış gerçeklik (AR), NFT’ler ve konum belirleme teknolojisini birleştiren sürükleyici bir metaverse oyun platformudur. Ayrıca, Step Protokolü SDK’sı (yazılım geliştirme kiti), üçüncü tarafların Step App meta veri deposu ortamında uygulamalar oluşturmasına olanak tanır.

STEP uygulaması

Step App, ikili token sistemi, likidite madenciliği ve token geri satın alma ve yakma işlevi ile bir token ekonomisi içerir. Ayrıca, FITFI tokeni, Step App ekosisteminin yerel yönetim tokenidir. Sahipler protokol ücretlerinden bir pay alırlar. Ayrıca, Step App ekosisteminde değişiklik yapmak için yönetim tekliflerini oylayabilirler. Ayrıca, FITFI tokenini stake etmek, oyuncuların NFT airdropları ve özel etkinlikler için bilet kazanmalarını sağlar. Ek olarak, KCAL tokeni, Step Uygulaması oyun içi tokeni olarak hizmet eder. Oyuncular oyun içi etkinliklerden KCAL tokeni kazanabilir ve oyun içi öğeler satın almak ve NFT’leri basmak için kullanabilirler.

3 – Genopets

Genopets, dünyanın ilk ücretsiz hareketle kazanılan karşılıksız token (NFT) oyunudur. Solana blok zinciri üzerine inşa edilen Genopets, oyuncuları bedenlerini, zihinlerini ve ruhlarını çalıştırdıkları için ödüllendiren bir mobil rol yapma oyunudur (RPG). Oyuncular, kişilikleriyle kodlanmış Genopet NFT’leri oluşturabilir, besleyebilir ve özelleştirebilir. Ayrıca, Genopets NFT’leri, kullanıcıların “Genoverse” boyunca oyun senaryolarında ilerlemek için fiziksel hareketleri ve bilişsel çabayı kullanarak blok zinciri üzerinde günlük aktivitelerini kaydetmelerine olanak tanır.

Genopets uygulaması

Oyuncular, Genopets savaş alanında rekabet edebilir ve sıra tabanlı mini oyunlar aracılığıyla tepki sürelerini, hafızalarını ve bilişsel yeteneklerini geliştirebilir. Ayrıca, “saklamak için oyna” modu, kullanıcıların oyun içi öğeler ve hareket setleri için rekabet etmelerine olanak tanır. Ayrıca, Genopets pazarı, kullanıcıların oyunlarda ve yarışmalarda ilerlemelerine yardımcı olan NFT’leri ve diğer varlıkları değiş tokuş etmelerini sağlar.

Tamagotchi veya Pokemon’a aşina iseniz, Genopets muhtemelen tanıdık gelecektir. Eşzamansız bulmaca oyunları, eğitim ve savaş kombinasyonu, oyun dünyasında yaygındır. Ancak Genopets, oyuncuların koltuktan kalkıp aktif kalarak kripto kazanmalarını sağlar. Platform, çift tokenli bir model kullanır. GENE yönetişim tokeni, sahiplerine platformu iyileştirme tekliflerine oy verme yeteneği verir. Ayrıca kullanıcılar, Genopet’leri geliştirmek, diğer oyuncularla savaşmak ve yeni yaşam alanları yaratmak için kullanılabilecek KI oyun içi tokeni kazanırlar.

4 – Dotmoovs

En çok kazanılan uygulamalar listemizdeki bir sonraki proje dotmoovs. Blockchain Game Alliance üyesi dotmoovs, insan vücudu hareketlerini ve uzuv pozisyonlarını tespit etmek için yapay zeka (AI) ve gelişmiş bilgisayarlı görüş teknolojisini birleştiren blockchain tabanlı bir “spor madenciliği ve mobil rekabet platformudur”. Platformun amacı, çeşitli spor aktiviteleri ve zorluklarda performansı ve beceriyi doğru bir şekilde ölçmektir. Ayrıca platform, rakiplerin becerilerini belirlemek için bir tahkim motoru ve bir puanlama algoritması kullanır.

Dotmoovs platformu, dünyanın farklı yerlerinden insanların daha önce hiç tanışmamış olsalar bile birbirleriyle rekabet etmelerini sağlar. Bu, sporcuların coğrafi veya ekonomik sınırlamalardan bağımsız olarak oyunlarını yükseltmelerine olanak tanır. Oyuncular çeşitli spor yarışmalarında birbirlerine meydan okuyabilir ve kripto para ödülleri ve takas edilemeyen tokenlar (NFT’ler) kazanabilir. Ayrıca, her dotmoovs yarışması değişmez bir şekilde Ethereum blok zincirine kaydedilir, bu nedenle kimsenin hile yapma olasılığı yoktur. Buna ek olarak, dotmoovs, kötü oynamayı önlemek için yapay zeka destekli video hakemleri ve dolandırıcılık tespit algoritmaları kullanır.

dotmoovs uygulaması

Kameralı bir akıllı telefona erişimi olan herkes dotmoov oynayabilir. Amaç, spor müsabakalarına erişimi demokratikleştirmek ve giriş engelini azaltmaktır. Oyuncular, becerilerini küresel bir sahnede sergileyerek yerel MOOV tokeni kazanabilirler. Ayrıca dotmoovs, belirli sporlar için tasarlanmış bir dizi algoritma kullanır ve benzer beceri seviyelerindeki oyuncularla eşleşir. Buna göre, katılımcılar, dotmoovs ekosistemi boyunca kripto ödül havuzları talep etmek için oynadıkları veya sezonlarda yer aldıkları oyunların kurallarını özelleştirebilirler.

5 – DOSE

DOSE, OliveX oyunlaştırılmış fitness ekosisteminin yerel kripto para birimidir. OliveX, Dustland Runner, Dustland Rider, 22 Pushups ve daha fazlası dahil olmak üzere piyasadaki en çok kazandıran bazı uygulamalardan sorumludur. Ayrıca, oyuncular çeşitli antrenmanları ve fitness aktivitelerini tamamlayarak DOSE token ödülleri kazanırlar. Bu uygulamalar, oyuncuların gizemlerin ve hikayelerin kilidini açmasını sağlayan parçalı anlatılar kullanır. Ayrıca oyuncular kendi amaç ve hedeflerini belirleyebilirler. Ayrıca, herkes birden fazla oyun senaryosunda çeşitli fitness mücadelelerine katılarak ve DOSE topluluğuna katkıda bulunarak DOSE token ödüllerini ücretsiz olarak kazanabilir.

DOSE uygulaması

DOSE ekosistemi, insanları DOSE tokeni (DOSE) gibi kripto para birimleri kullanmaya teşvik ederek günlük yaşamlarında daha aktif olmaya teşvik etmeyi amaçlar. “DOSE” ismi, vücudumuzun egzersiz sırasında salgıladığı ve kendimizi iyi hissettiren kimyasalların kısaltmasıdır. Bu kimyasallar dopamin, oksitosin, serotonin ve endorfindir. Ayrıca, DOSE, blockchain ve Web3 oyunlarındaki en büyük isimlerden bazılarıyla ortaklık kurmuştur. Buna Animoca Brands, Polygon, Solana ve The Sandbox dahildir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz