Para kazanmak için Move to Earn Oyunları

Hızla yükselen Play-To-Earn oyunları bugün şekil değiştiriyor ve son dönem trendler arasında, özellikle Move to Earn oyunları yer alıyor. Bu alanda potansiyeli olan projeleri sunmadan önce bu yeni trend olan Move to Earn nedir? kısaca göz atalım.

Move to Earn Oyunları Nedir?

“Move to Earn” türü oyunlar, “Play-To-Earn” ile aynı prensibi kullanır. Her iki durumda da ödüllendirilecek olan oyuncunun eylemidir. Adından da anlaşılacağı gibi, “Move to Earn” oyunları, ödül kazanmak için hareket etmenizi gerektirir.

Bu nedenle, “Move to Earn” oyunu, Axie Infinity gibi “Play-To-Earn” oyunların farklı bir türüdür.

En iyi Move to Earn Oyunları

“Move to Earn” oyunları bugün yükselişte. Stepn’in etrafındaki coşkuyla özellikle ön plana çıkan bir trend. Move to Earn oyunları listemize göz atalım;

Stepn (GMT)

Bu, Move to Earn oyunlarını popülerleştirmeyi başaran oyundur. Binance platformunda büyük bir beğeni ile lanse edilen Stepn uygulaması, yürüyüş yapan kullanıcılara ücret ödenmesini mümkün kılıyor. Ancak bunun için önceden bir veya daha fazla sanal spor ayakkabı çifti edinmeniz gerekiyor. NFT şeklinde sunulan ve Solana blok zinciri projesinden SOL coinlerle satın alınabilen spor ayakkabılar. Şu anda, en ucuz çift 13.1 SOL veya mevcut SOL fiyatıyla neredeyse 700 dolar olarak fiyatlandırılıyor.

Somut olarak, her bir çift ayakkabının kendine has özellikleri vardır. Kullanıcının oyunda ilerledikçe geliştirebileceği özellikler, örneğin ayakkabılarını geliştirerek daha verimli hale getirmek veya ömrünü uzatmak mümkündür. Stepn uygulaması ile ek gelir elde etmek isteyenler için gözden kaçırılmaması gereken unsurlar.

STEPN NFT Oyunu: Koşarak Para Kazan!

Digital Fitness (DEFIT)

Digital Fitness uygulaması bir Stepn gibi çalışıyor. Hareket eden, yürüyen veya koşan kullanıcıları ödüllendiren bir uygulamadır. Uygulamanın işlevlerinden yararlanabilmek için onu bir Metamask cüzdanına bağlamak gerekecektir. Ancak Stepn’den farklı olarak Digital Fitness, topluluğunu oluşturmak ve sürdürmek için aktif olarak çalışarak projesinin sosyal boyutuna büyük önem veriyor. 

Digital Fitness topluluğu çok hızlı büyüyor. Uygulamanın şu anda sosyal ağ Twitter’da 37.000’den fazla takipçisi ve Telegram grubunda 10.000’den fazla üyesi var. Digital Fitness ile kullanıcı, bir sosyal ağ üzerinden olduğu gibi diğer insanları takip edebilir. Uygulama aynı zamanda ününü artırmak için spor sponsorluğuna da büyük ölçüde güveniyor.

 Dustland Runners (DOSE)

Dustland Runners, token kazanmanın mümkün olduğu bir fitness oyunudur. Bu tokenlar sayesinde oyun kullanıcıları daha sonra NFT şeklinde nesneler satın alabilir, belirli aksesuarların kilidini açabilir veya etkinliklere katılabilirler. Dustland Runners, 2272 yılı civarında bir hikaye yayı ile gelecekte ayarlanır.

DOSE tokenin adı, efor uygulaması sırasında vücutta salınan maddelere de atıfta bulunan bir kısaltmadır (Dopamin, Oksitosin, Serotonin, Endorfin). Token, bir ERC-20 standart tokenidir.

Genopets (GEN)

Genopets, piyasadaki en gelişmiş “Move to Earn” projelerinden biridir. Bu makaledeki tüm projeler gibi, spor yapan kullanıcıları ödüllendirmekle ilgilidir. Bunun için ekosistem, performansınıza bağlı olarak her kullanıcının bir canavar geliştirmesine izin verir. Uygulama, performansı ölçmek için mümkün olduğunca çok sayıda akıllı saat markasıyla uyumluluk sağlamaya çalışıyor. Geliştirme ekibi de bu yolda çok aktif bir şekilde çalışıyor.

Genopets aracılığıyla ödüllendirilmek için bu nedenle hareket etmek gerekli olacaktır. Gerçek hayattaki hareketleriniz daha sonra oyun içinde ilerlemenizi sağlayacak bir unsur olan XP’ye dönüştürülecektir. Genopets’in özellikle “Move to Earn” projelerinde öne çıkan bir blok zinciri olan Solana blok zincirinde çalıştığını unutmayın.

Sweatcoin (SWEAT)

Sweatcoin, App Store veya Google Play’den erişilebilen ve kullanıcılara kullanımlarına göre ödeme yapan bir adım sayacıdır. Sweatcoin üzerinden ücretlendirme, bin adım başına sayılır. Yani her 1000 adım attığınızda 1 SC ile ödüllendirileceksiniz. Uygulama ayrıca Sweatcoin’inizi saklayabileceğiniz kendi cüzdanını da içerir. SWEAT tokeninin bu yaz piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu cüzdanda biriktikten sonra bakiye, kuponlar veya fiziksel ürünlerle değiştirilebilir. Klasik Üyelik, kullanıcıları günlük kazanılan 5 SC ile sınırlar. Ayda 4,75 SC’de bir abonelik seçerek, günde 10 SC’ye kadar biriktirebilirsiniz. Diğer abonelikler şu şekilde sunulur:

  • Her gün maksimum 15 SC almanızı sağlayan ayda 20 SC aboneliği
  • Ayda 30 SC’de sunulan ve ayda 30 SC’nin günde maksimum 20 SC kazanımı oluşturmasına izin veren kesici modu. Günde 20.000’den fazla adım atan ağır yürüyüşçüler için idealdir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz