Metaverse Oyunları

“Metaverse” terimi dijital dünyada son zamanlarda dolaşan oldukça popüler bir kavram haline geldi. Facebook ve Epic Games gibi birçok büyük teknoloji devinin fütüristik bir dünyaya odaklanmasıyla, bu terim aynı zamanda çevrimiçi kullanıcıların kafasında merak uyandırıyor. Oyun şirketleri bile Metaverse’i gelecekte hayatımızın bir parçası ve parseli haline getirmeye kararlıdır. Peki Metaverse oyunları nedir gelin yazımızda öğrenelim.

Metaverse Oyunu Nedir ?

Bir metaverse oyunu, farklı ayarlarda da olsa milyonlarca oyuncunun tek bir sanal dünyada birbirleriyle etkileşime girmesine izin veren bir oyundur. Metaverse hala devam eden bir çalışma olduğundan, şu anda var olan çok fazla metaverse oyunu yok. Şu anda bulacağınız yalnızca birkaç metaverse oyunu var. Metaverse oyunu sizi kendi şartlarınıza göre oynayabileceğiniz ve kendi markalarınızı tanıtabileceğiniz alternatif bir dünyaya götürür.

En iyi Metaverse Oyunları Listesi

Gelin gelişmekte olan veya geleceğimiz olan bu alandaki oyunlardan bazılarını inceleyelim.

Roblox Metaverse Oyunu

En popüler metaverse oyunlarından biri olan Roblox, en iyi metaverse oyunu listemizde ilk sırada yer alıyor. Kültürel entegrasyona ışık tutuyor. Oyuncuların yaratıcılıklarını sergilemeleri için çevrimiçi bir sosyal platform sağlar. Roblox, milyonlarca oyuncunun içinde oynamasına izin veren kendi sanal dünyanızı geliştirmenize olanak tanır. Bir oyuncu sizden herhangi bir oyun içi ürün satın alırsa, çok ihtiyaç duyulan moolah’ı bile kazanabilirsiniz.

Fortnite

Aynı zamanda en popüler metaverse oyunlarından biri olan Fortnite, metaverse oyunu listemizde bir sonraki isimdir. Üç oyun modu vardır ve bunlar Fortnite: Save the World, Fortnite: Battle Royale ve Fortnite : Yaratıcı. Oyunda, dünya nüfusunun %98’i bir rastlantı fırtınası nedeniyle yok olmuştur ve hayatta kalanlar zombilerin insafına bırakılmıştır. Normalde de çok popüler bir oyun olan Fortnite, popüler alanları takip etmeyi ihmal etmiyor ve yatırımlarını, geliştirmelerini bu yönde yapıyor.

Minecraft

Minecraft, sanal alan oyununa sahip bir açık dünya oyunudur. Minecraft ayrıca çok popüler bir metaverse oyunu olarak nitelendirilebilir. Bu oyun aynı zamanda oyuncuların kendi sanal dünyalarını yaratmalarına da olanak tanır. Minecraft’ın oyun modları hayatta kalma ve yaratıcıdır. Metaverse, Roblox, Fortnite ve Minecraft oyuncularının çok oyunculu modda birbirleriyle oynamasına izin verir.

Acknoledger

Acknoledger, en iyi metaverse oyunundan biri olma potansiyeline sahip bir NFT metaverse oyun projesidir. Bu oyun, Ax Infinity, Sandbox ve diğerleri gibi birden fazla metaverse ile entegrasyona izin verir. Bu oyun projesi neden benzersiz ? Bunun nedeni, insanların Metaverse’lerde ve oyunlarda dijital varlıkları satmalarına izin veriyor.

Crucible Network

Bu potansiyel NFT metaverse oyun projesi, en iyi metaverse oyunlarından biri listemizde kedine yer buldu. Crucible Network’te oluşturmak için kodlama bilmenize gerek yok.

Ex Populus

Ex-Populous aynı zamanda NFT’ler, kazan-kazan ve diğer yeni oyun mekaniklerine sahip yeni nesil oyunları tanıtacak bir NFT metaverse oyun projesidir.

Meta Spatial Metaverse Oyunu

En iyi metaverse oyunundan bahsederken bu potansiyel metaverse oyunundan bahsetmek gerekiyor. Kullanıcıların en gerçekçi oyun deneyimine sahip olmalarını sağlayacak. Nasıl ? AR ve VR teknolojisini uygulayarak çeşitli alanların oluşturulmasını kolaylaştırarak.

Sandbox 

Sandbox aynı zamanda, oyuncuların SAND adlı kripto para birimini kullanarak Ethereum Blockchain içindeki oyun deneyimlerini oluşturmalarına, sahip olmalarına ve para kazanmalarına olanak tanıyan potansiyel bir metaverse oyunudur.

Axie Infinity

Blockchain üzerinde çalışan bu kripto tabanlı metaverse oyun projesi, aynı zamanda 2021’deki en iyi metaverse oyunundan biridir. Bazı bölgelerde, bankacılık hizmetlerine erişmek o kadar kolay olmadığı için insanlar ekmek ve tereyağı kazanmak için oyunu oynuyorlar. Bu oyunda Axie karakterlerini NFT şeklinde satın almanız ve 3 Axies toplamanız gerekiyor. Bu yapıldıktan sonra, diğer oyuncularla rekabet edebilirsiniz.

Bu oyununda Sandbox gibi AXS adında kendi kripto para birimi vardır. Axie Infinity (AXS) Fiyat Tahmini başlıklı içeriğimizden hem AXS coin hakkında bilgi alabilir, hem de fiyat yorumlamalarına göz atabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

0 0 votes
Bu İçeriğe Oy Ver
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments