Takibinizde Olması Gereken Play-To-Earn Oyunları

2022’nin Play-To-Earn blockchain oyunları için muazzam bir yıl olacağı varsayılıyor. Oyuncular AAA oyunlarını keşfetmek ve bunu yaparken para kazanmak isterler. Şu anda birkaç oyun geliştiriliyor ve hepsi masaya yeni bir şeyler getiriyor.

Oynayarak Kazandıran Oyunlar Popüler Oluyor

Kazanmak için oyun oynamak, bir veya iki yıl önce nispeten yabancı bir kavramken, bugün en çok araştırılan, konuşulan konulardan. Düzinelerce proje, dünya çapındaki video oyunu meraklılarını güçlendirmeye yardımcı olmak için yarışıyor. Oyuncular yeni oyun ortamlarına girebilir ve oyun modlarında ilerleyerek veya diğer oyuncuları yenerek ödüller kazanabilir. Ek olarak, tüm oyun içi varlıklar, gerçek sahiplik ve gerçek paraya dönüştürülebilirlik sağlayan, takas edilemez token olarak bulunur.

Oyna-Kazan (P2E) ile Kripto ve NFT Nasıl Kazanılır?

Oyna-kazan oyunlarının piyasa değeri önemli ölçüde arttı. Oyun içi varlıklar ve tokenlar, bugün 28 milyar doların üzerinde bir piyasa değerini temsil ediyor. Çok sayıda proje, vizyonlarını gerçek dünya ürünlerine ve hizmetlerine dönüştürmek için milyonlarca dolar fon sağlamış olsa da, bu, projelerin veya şirketlerin bu miktarda değerlendiği anlamına gelmez.

En çok kazanılan oyunlar arasında DecentralandAxie InfinityThe SandboxMy Neighbor AliceMOBOX vb. yer alır. Tüm oyunlar, oyuncuların oyun oynayabileceği, sosyal faaliyetlerde bulunabileceği ve gelirin kilidini açabileceği sanal bir dünya olan Metaverse’in yinelemelerini oluşturmayı amaçlar. Gelecekte büyüme için çok yer olmasına rağmen, nispeten yeni bir endüstri için güçlü bir başlangıç.

Oyna-kazan oyunları kadar yenilikçi bir sektör, yerleşik oyunlardan çok daha fazlasıdır. Yeni oyunlar ve deneyimler geliştirme aşamasındadır ve önümüzdeki aylarda, yıllarda piyasaya çıkacaktır. Bu nedenle, oyunların geleceği sürekli olarak geliştiğinden, gelecek vaat eden girişimleri takip etmek çok önemlidir.

Plutonians

Play-To-Earn endüstrisi için bir MMORPG geliştirmek, geniş bir izleyici kitlesini çekebilir. Plutonians, strateji RPG, çok oyunculu PvE ve sosyal alternatif gerçeklik unsurları içeren MMORPG’sini Metaverse’e getirecek. Oyun, Web3 ve Solana üzerine kuruludur ve oyuncuların oyun içi öğelere sahip olmalarını, takas etmelerini ve takas etmelerini sağlar. Daha da önemlisi, oyuncuların keşfetmesi için çok çeşitli içerikler bulunur ve zamanla daha fazlasının kilidi açılır.

Bu ekstra içeriğe erişmek, oyun içi tokenları yakarak ücretsiz genişleme paketlerini alarak mümkündür. Ek olarak, oyuncular yeni varlıklar, dünyalar ve hikayeler oluşturmak için çeşitli editörlerden yararlanabilir. Daha sonra bu yeni içeriği başkalarına satabilir veya ücretsiz olarak erişilebilir hale getirebilirler. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, Plutonians Genişletilmiş Evreni’nin kurulmasında önemli bir rol oynar.

Ayrıca, Plutonians, oyuncuların uzay gemilerini hareket ettirmeleri için bir kripto para yakma özelliği sunar. Daha fazla yakıt jetonu yakmak, oyuncuların daha büyük gemilerin kilidini açmasına ve daha iyi ödüllerle görevleri taşımasına yardımcı olacaktır. Sürdürülebilir bir oyun içi ekonomi oluşturmak, oynayarak kazanılan oyunların başarılı olması için çok önemlidir.

WonderHero

WonderHero Metaverse, öncelikle loncalar aracılığıyla topluluklar oluşturmaya odaklanan bir rol yapma oyununu kapsar. Oyun içi loncalar kurmak, oyuncuların birbirlerine yardım etmelerini ve birlikte maceralara atılmalarını sağlayarak daha fazla ilerleme ve daha iyi ödüller kazanmalarını sağlar. WonderHero, blok zinciri oyunlarında en çok kazanılan oyun olmayı hedefliyor ve başlangıçta on lonca ile piyasaya sürüldü.

Günlük Para Kazanabileceğiniz Ücretsiz NFT Oyunları

Bu açık sözlü lonca tabanlı destek, WonderHero’yu lonca tabanlı oyna-kazan oyunlarının ön saflarına yerleştirdi. Bugün, oyun yaklaşık 50 loncaya yayılıyor ve sağlam oyuncu büyümesini ve elde tutmayı doğruluyor. Her lonca, oyun içi varlıklarını kiralayarak ve ödülleri paylaşarak bilginlerin oyunu keşfetmesine yardımcı olabilir. Dünyanın en iyi P2E blok zinciri oyun loncalarından bazıları, YGGSEA ve PGG dahil olmak üzere WonderHero’da bir varlık oluşturdu.

WonderHero’nun bugüne kadarki diğer kayda değer başarıları şunlardır:

  • 2 milyon doların üzerinde finansman sağlamak
  • 4 milyon doları aşan bahis hacmi
  • 120.000 USDT değerinde 2.400 NFT satıyor
  • Binance NFT’de 5.000 NFT kutusu satarak 30 saniye içinde tükendi.

Oyun, oyuncuların ilk üç hafta içinde ortalama 1.200 doların üzerinde kazanmasını sağlayarak bu mobil oyna-kazan oyununu keşfetmek için güçlü bir teşvik sağladı.

MOBLAND

Mafya metaverse ve Web3 oyunlarını birleştirmek yeni fırsatlar yaratır. MOBLAND, oyna ve kazan odaklıdır ve oyuncuların mürettebatını toplamasına, imparatorluklarını genişletmesine ve rakip sendikaları temizlemesine olanak tanır. Eskiden Syn City olarak bilinen MobLand, Twitch kurucu ortağı Justin Kan, Goat Capital, A&T Capital, Hack VC Animoca Brands ve Spartan Group’un desteğine sahiptir. Proje başlangıçta 8 milyon dolar fon topladı.

Geliştiriciler, merkezi olmayan finans hissesi fırsatları ve yerel bir NFT pazarı ile “Mafia Metaverse”lerini kuracaklar. Oyun yönetimi, oyuncuları diğer gruplarla rekabet etmek ve ödüller için turnuvalara katılmak için “sendikalar” oluşturmaya teşvik eden bir DAO olarak Mafya çözümü aracılığıyla gerçekleşir.

MOBLAND kısa süre önce Bybit borsası ile bir ortaklık kurdu. Kullanıcılar bir Bybit merkez binasına sahip olabilir ve yerel SYNR tokeni artık borsada işlem görüyor. 

Afyn

Oynaması ücretsiz ve kazanmak için oynama mekaniğinin birleşimi, blok zincir oyunlarını ana akım için daha erişilebilir ve çekici hale getirebilir. Affyn, sürdürülebilir oyun ekonomisinden ödün vermeden her iki yöntemi de benimsiyor. Ayrıca oyun, Pokemon GO gibi oyunlar aracılığıyla popüler hale getirilen bir konsept olan oynanışı etkinleştirmek için mobil coğrafi konumu kullanır.

Daha da önemlisi, Affyn geleneksel oyunların ötesine geçiyor ve gerçek dünyayla aradaki boşluğu dolduruyor. Oyuncular, arkadaşları ve aileleri ile kaliteli anlar yaşayarak hem eğlenebilir hem de ödüller kazanabilir. Ayrıca platform, oyun dünyasında reklam yapmak isteyen B2B tüccarlarını da destekliyor. Ayrıca oyun, içerik, hizmetler ve kampanyalar aracılığıyla para kazanma olanağı sunar.

Affyn ekibi, FYN token için gerçek dünya yardımcı programını etkinleştirmeyi amaçlıyor. Bu adım, fiat para birimine dönüştürme ihtiyacını ortadan kaldırır. FYN’de ödeme yapan tüm kullanıcılar, özel ayrıcalıkların ve avantajların kilidini açacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here