Green Metaverse Token (GMT) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

9 Mart’ta Binance Borsasında çıkış yapan STEPN’in yerel tokeni Green Metaverse Token (GMT), son yedi gün içinde yüzde 300’den fazla arttı. CoinMarketCap’e göre GMT son 24 saatte yüzde 32.39 yükseldi ve kripto para birimindeki işlem hacmi yüzde 176 arttı. 

Bu kripto para birimi, günün erken saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,578 ABD Dolarına ve 11 Mart’ta ise 0,100 ABD Dolarına kadar düşük bir seviyeye ulaştı.

STEPN ve GMT Coin nedir?

GMT token, Web3 yaşam tarzı uygulaması STEPN’in yerel simgesidir. Bu oyunlaştırma tasarımının yanı sıra eğlenceli sosyal unsurlara da sahiptir. NFT Spor Ayakkabılarınız varsa, STEPN uygulamasında seviye atlamak ve yeni Spor Ayakkabıları basmak için kullanabileceğiniz GMT kazanmak için yürüyebilir, koşabilir veya dışarıda koşabilirsiniz. GMT satın alan oyuncular, bunları STEPN uygulamasının özelliklerinin kilidini açmak için kullanabilirler. Ayrıca yüksek kaliteli mücevherlere yükseltebilir ve yönetim seçimlerinde oy kullanabilirler.

Oyuncular, NFT Spor Ayakkabılarını kiralamak veya satmak için uygulama içi pazarı kullanabilir. Bu süreçte kazanılan GMT’ler uygulama içi cüzdana kaydedilir. Bu cüzdan bir takas işlevi içerir.

JasmyCoin (JASMY) Nedir ?

STEPN’in yaratıcısı Avustralya merkezli bir fintech stüdyosu olan Find Satoshi Lab’ın 2021 Solana Ignition Hackathon Oyun Parkurunu kazandığını belirtmekte fayda var. Find Satoshi Lab, aynı zamanda bir DeFi Alliance Gaming kohort üyesidir.

STEPN projesinin resmi Litepaper’ına göre, GMT toplamtokenların yaklaşık %30’unu kullanıcılara tahsis ediyor ve ekosistem fonunun %30’u çeşitli topluluk geliştirme programları ve eşantiyonlar için kullanılıyor.

Litepaper’a göre, yaklaşık yüzde 16,3’ü özel satış için, yüzde 7’si ise kamu satışı için kullanılacak. Danışman ekip kalan tokenlerin yüzde 2,5’ini alırken, geliştiriciler yüzde 14,2’sini alacak.

GMT şu anda toplam 6 milyar token arzına sahiptir ve bunların yalnızca %10’u veya 600 milyonu dolaşımdadır. GMT’nin 342 milyon ABD Doları piyasa değeri vardır ve CoinMarketCap’te 228. sıradadır. Bu token Mandala Borsası, BTCEX ve diğerleri gibi büyük borsalarda işlem yapmak için kullanılabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here