2022’de Satın Alınacak En iyi Web3 Coinleri

Üçüncü nesil internet (Web 3.0) hızla şekilleniyor, popülerlik kazanıyor ve ademi merkeziyetçiliği sağlayan kripto para birimleri onunla birlikte yükseliyor. Belki de satın almak için en iyi Web 3.0 coinlerini kontrol etmenin zamanı geldi.

Web siteleri ve web uygulamaları, tıpkı insanlar gibi bilgileri işlemek için yapay zeka, büyük veri, makine öğrenimi ve doğal dil işleme yetenekleri yükseltmeleri yoluyla gelişiyor. Web 3.0 olarak adlandırılan bu yeni nesil internetin belki de en iyi özelliği, kullanıcıların oluşturdukları dijital içerik üzerinde bireysel haklara sahip oldukları merkezi olmayan içerik sahipliği vaadidir.

İşte şu anda satın alınabilecek en likit ve kanıtlanmış Web 3.0 kripto para birimlerinin derlenmiş bir listesi:

  • Ethereum (ETH)
  • Polkadot (DOT)
  • Decentraland (MANA)
  • Helium (HNT)
  • Chainlink (LINK)
  • Theta (THETA)
  • The Graph (GRT)
  • Filecoin (FIL)

Web 3.0 Coinleri: Ethereum (ETH)

Ethereum, merkezi olmayan finansın (DeFi) kralıdır ve bugüne kadarki en yüksek sayıda Web 3.0 uygulamasına ve takas edilemez tokenlere (NFT’) ev sahipliği yapan blok zinciri olmaya devam etmektedir. Şimdiye kadar oluşturulan akıllı sözleşmelerin sayısı konusunda herhangi bir merkezi olmayan ağa öncülük ediyor.

Ethereum blok zincirinde işlem (gas) ücretleri yüksek kalsa da, 2022’de bir iş kanıtı protokolüne dönüşüm, ağ hızlarını önemli ölçüde artırabilir ve mevcut hisse kanıtı protokolünün yeni bir büyümeyi serbest bırakmak için harcadığı bilgi işlem gücünü azaltabilir.

Polkadot (DOT)

Web3 Foundation’ın amiral gemisi protokolü olan Polkadot, şimdiye kadar yeni nesil internetin ilerlemesi için önemli bir yenilik olmuştur. Blok zinciri protokolü, ölçeklenebilirliğini artıran bir özellik olan diğer birkaç zincirdeki birçok işlemi paralel olarak işleyebilir.

Web 3.0 Lideri : Polkadot

Polkadot’un yerel tokeni DOT, şu anda satın alınabilecek en iyi Web 3.0 kriptolarından biridir. Protokol, herhangi bir veri veya dijital varlığın platformlar arası transferini sağlar. Doğası gereği, blok zinciri, özelliklerini yükseltmek veya hataları gidermek için bir hard fork’a gerek kalmadan herhangi bir zamanda otomatik olarak yükseltilebilir.

17 milyar dolarlık piyasa değeri ile 12. kripto para biriminde yer alan DOT, kripto para fiyatlarının toparlanma ivmesi kazanmasıyla geçen hafta %6 değer kazandı.

Decentraland (MANA)

Bir blok zincirine dayalı en iyi sanal emlak (metaverse) platformlarından biri olan Decentraland, kullanıcıların dijital içerik ve uygulama oluşturmasına, sahip olmasına, deneyimlemesine ve para kazanmasına olanak tanır. Önemli bir Web 3.0 özelliği olarak, insanların çalışacağı ve oynayacağı sanal ortamlar, geçtiğimiz yıl kurumsal kullanıcılardan büyük ilgi gördü ve 2021’de sanal alanların fiyatları fırladı.

Decentraland’ın metaverse coinleri arasında lider olan tokeni MANA, patronaj ve kullanıcı popülasyonları ve işlemleri 2022’nin üzerine çıktıkça daha fazla değer kazanabilir. Arazi ödemeleri ve platform işlemleri MANA coin kullanılarak yapılır.

Helium (HNT)

Helium, düşük güçlü cihazların birbirleriyle iletişim kurması için kablosuz ağlar oluşturarak kablosuz Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarının iletişim yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir blok zinciridir.

Helium (HNT) Nedir?

Helium blok zinciri, kullanıcıları işlemleri doğrulamaya (madencilik) ve ağ istikrarını sağlamaya katkıda bulundukları için ödüllendiren benzersiz bir kapsama kanıtı (PoC) konsensüs mekanizması kullanır.

Web 3.0 büyümesiyle daha fazla cihaz internete katıldıkça, Helium ekosistemi daha fazla kullanım kazanabilir. Yerel parası HNT, ağ büyüdükçe değeri artabilir.

Web3 Kripto Para Birimleri: Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK), 2017’deki lansmanından bu yana ölçülebilir bir büyüme gösteren başka bir merkezi olmayan blok zinciri ağıdır. Bu yıldan itibaren, 2. Katman blok zincirinin yerel tokeni LINK, sahipleri coinlerini payladıkça ve ağı güvence altına almak için ödüller kazandıkça değer kazanabilir.

Ethereum ağına dayanan Chainlink, zincir dışı verilerin akıllı sözleşmelere entegrasyonuna izin verir. Birkaç büyük geleneksel veri sağlayıcısı tarafından geniş çapta benimsenmesinin ardından küresel olarak veri işleme alanında önemli bir oyuncu haline geldi.

LINK şu anda 6.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile 23. sıradaki kripto para birimidir.

Theta (THETA)

Video akışı için özel olarak oluşturulmuş Theta, kullanıcıların bant genişliğini ve bilgi işlem gücünü eşler arası bir temelde paylaşmalarına olanak tanıyan, blok zinciriyle çalışan merkezi olmayan bir ağdır.

Blockchain’in yerel tokeni THETA, şu anda en iyi Web 3.0 kriptolarından biridir, çünkü Theta’nın kullanıcı tabanı büyümeye devam ettikçe artan talep ve daha geniş kabul görebiliyordu. Büyük isimlerden artan kurumsal destek, projenin hakimiyet kazanmasına yardımcı olur ve yatırımcı güvenini artırır.

The Graph (GRT)

The Graph (GRT), yeni nesil internetin büyümesiyle satın almak için en iyi Web 3.0 coinleri arayan yatırımcılar için iyi bir seçimdir.

Birkaç blok zinciri ağındaki verileri düzenlemek ve sorgulamak için kullanılan Ethereum tabanlı bir indeksleme protokolüdür. Yeni nesil interneti desteklemek için iyi donanımlı, birleşik bir indeksleme ve defter sistemidir. Graph’ın kullanımı, 2020’den bu yana dApp’lerin ve Web 3.0 ekosistemlerinin sayısı patladığından olağanüstü bir büyüme gördü.

1,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile 58. kripto para birimi olarak sıralanan The Graph’ın yerel tokeni GRT, sahiplerine tokenlerini stake ederek endeksleme ödülleri ve sorgulama ücretleri kazanma fırsatı sunuyor.

Web3 Coinlerinden Filecoin (FIL)

Filecoin (FIL), bugün satın alınabilecek en iyi Web 3.0 kriptolarından biridir. Yeni nesil web, merkezi olmayan dosya depolama sistemleri gerektirir ve Filecoin blok zinciri, en sevilen seçeneklerden biridir. Veri depolamada ilk hamle avantajına sahiptir.

Herkes, eşler arası Filecoin ağında bir depolama sağlayıcısı olabilir ve işlem ücretleri ve jeton ödülleri kazanabilir. İşlemler, blok zincirinin yerel tokeni FIL’de yapılır.

FIL, Web 3.0 geliştirmesi 2022 ve sonrasında güçlü büyümeyi sürdürdüğü için artan kullanımla değeri artacak şekilde iyi bir konumdadır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz