Epic Games’ten NFT tabanlı oyun: Blankos

Epic Games, GameFi konusunda uzmanlaşmış bir stüdyo tarafından geliştirilen bir NFT oyunu olan Blankos Block Party’yi öne çıkararak blockchain ve Web3’e açıklığını sürdürüyor. Bu, sektördeki diğer bazı büyük oyuncular tarafından benimsenen duruşa karşı bir duruştur.

Epic Games, NFT’lere dayalı bir oyunu tanıtıyor

Video oyunu endüstrisi, blok zinciri ve takas edilemez tokenler (NFT’ler) konusunda farklı görüşler gösterirken, Epic Games bu konuda avantajlı konumunu yeniliyor.

Gerçekten de Steam veya Minecraft’ın yayıncısı Mojang Studio gibi diğer endüstri devleri bu yeni teknolojiye kapalı olsalar bile Fortnite’ın geliştiricisi için durum oldukça farklı. Ve Epic Games mağazası, GameFi stüdyosu Mythical Games tarafından geliştirilen bir oyun olan Blankos Block Party’yi iyi bir nedenle öne çıkardı.

Blankos NFT oyunu nedir?

Oyun, oyuncuların, hepsi renkli bir ortamda, ölüm maçları gibi bir dizi mini oyunda rekabet etmelerini sağlar. Ekipman veya yeni karakterler gibi oyun içi kazanılan ödüller, aslında oyun içi Marketplace’te satılabilen NFT’lerdir.

Oyun Avrupa’da henüz mevcut değil, yakın zamanda tüm dünyada yayında olması bekleniyor. Blankos websitesinden oyun hakkında genel bilgiler, görseller bulabilirsiniz.

Epic Games’in Web3 Yolculuğu

Epic Games, Blankos Block Party’nin kökeninde olmasa da, mağazasındaki bu oyunun ekosisteme gönderilen güçlü bir sinyal olduğu gerçeği devam ediyor.

Yayıncının Web 3.0‘daki ilk denemesinde olmadığını unutmayın. Ve haklı olarak, bu yılın başlarında stüdyo, bir metaverse inşa etmek için 2 milyar dolarlık etkileyici bir bağış kampanyası duyurdu.

Farklı yayıncılar arasındaki bu iki vizyonla aynı şekilde, oyuncular ve NFT’ler arasındaki ilişkinin hala tartışmalı olduğunu belirtebiliriz. Bir yandan, bazıları bunu , oyuncunun gerçek bir mülkiyet kavramı bulduğu video oyunlarının mantıksal evrimi olarak görürken, diğerleri para kazanmanın oyun oynama zevkini ortadan kaldırdığını düşünüyor.

Her neyse, Blankos Block Party, Play-To-Earn oyunları gibi ücretsiz olarak indirilebilir. Oyna-Kazan (P2E) ile Kripto ve NFT Nasıl Kazanılır? başlıklı içeriğimizden NFT oyunları ile nasıl kazanç sağlayacağınızı anlattık. Epic Games’e gelince, bunun GameFi sektöründeki son adımı olmayacağına şüphe yok.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz