En Fazla Potansiyele Sahip Kripto Para Listesi

Kripto odaklı fonlarınızı Bitcoin veya Ethereum gibi temel coinlere yatırmayı düşünmek (nispeten) her zaman daha güvenli olsa da, bu fikirler ana akım kabul ve entegrasyon nedeniyle bir zamanlar olduğu kadar riskli değil. Bu nedenle, ödül potansiyelleri spekülatif altcoinler kadar büyük değil. Hangi kriptonun en fazla potansiyele sahip olduğunu merak edenler için faydalı bir makale hazırladık.

Tabii ki, daha az bilinen altcoinlerin en büyük dezavantajı oynaklıktır. Yine de, hangi kriptonun en fazla potansiyele sahip olduğunu merak ediyorsanız, aşağıdaki liste daha fazla araştırma ve inceleme için bir fikir sağlayabilir.

CRV Curve DAO Token $2.19
AAVE Aave $163.03
XLM Stellar $0.1904
FIL Filecoin $19.14
LBLOCK Lucky Block $0.002549
DOT Polkadot $17.82
FTM Fantom $1.15
LINK Chainlink $14.09
DGB DigiByte $0.02503
ENJ Enjin Coin $1.53

 

Şimdi bu kripto para birimlerine daha detaylı bir şekilde bakalım.

Curve DAO Token (CRV)

En heyecan verici altcoinlerden biri olan Curve DAO Token (CRV), özellikle stablecoin ticaretine yönelik merkezi olmayan bir borsa olan Curve platformuyla ilişkilidir. Curve, likidite seviyelerini yönetmek için otomatik bir piyasa yapıcıyı (AMM) kullanır. Uygun bir borsada piyasa yapıcı rolünü düşünün, ancak merkezi olmayan ve böylece insan aracılarını ortadan kaldırırken, ticareti teşvik etmek için hala likidite sağlar.

Tabii ki, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle bu noktada stablecoin’ler inanılmaz derecede ilgi çekici. Çatışmanın her iki tarafında da yıkıcı koşullarınız var: Bir yandan yaptırımlar, sabit fiat para birimlerinde alım satımı engellerken, diğer yandan bir savaş patlak verdi. Stablecoin’ler, etkilenen bireylerin dijital biçimde serveti işlem yapabileceği ve depolayabileceği bir mekanizma sağlar.

Yine de, stabilcoinlerin rezerv destek riskleri olduğunun farkında olmalısınız: Bu itibari paraya sabitlenmiş kriptoların herhangi bir şey tarafından desteklenip desteklenmediğini bilmiyorsunuz. Bununla birlikte, yenilikçi konsept, CRV’yi hangi kriptonun en fazla potansiyele sahip olduğunu merak edenler için ilginç bir fikir haline getiriyor.

Aave (AAVE)

Sanal para birimlerinin evriminde kritik bir faktör, kendi kendini idame ettiren ekosistem kavramıdır. Bitcoin ile projenin arkasındaki kişi veya ekip, birbirini tanımayan veya birbirine güvenmeyen tarafların, merkezi olmayan bir ağ üzerinden işlem yapabileceğini kanıtladı. Ancak altta yatan blok zincir teknolojisi, sınırların ötesine dijital paralar ve tokenlar göndermekten çok daha faydalı olabilir.

Aave (AAVE) Coin, hangi kriptonun en fazla potansiyele sahip olduğu sorusuna potansiyel bir cevaptır. Merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan Aave, herkesin katılımcı topluluktan kripto ödünç almasına ve ödünç almasına olanak tanır.

Coinmarketcap.com’un açıkladığı gibi, “Borç verenler, dijital varlıkları özel olarak oluşturulmuş likidite havuzlarına yatırarak faiz kazanıyor. Borçlular daha sonra bu likiditeyi kullanarak bir flaş kredi almak için kriptolarını teminat olarak kullanabilirler.”

Kuşkusuz, önümüzdeki yıllarda çok fazla ince ayar gerektirecek büyüleyici bir konsept.

Stellar (XLM)

Her ne kadar daha geniş blok zinciri endüstrisi, güvenilir olmayan finansal mekanizmalar aracılığıyla neyin mümkün olduğuna dair çığır açan bir paradigma değişikliğine yol açmış olsa da, ticaret için mevcut olan (ve sayılan) 18.764 dijital varlıkla, kaçınılmaz olarak, sayısız çılgın proje var. 

Stellar (XLM) ile , projenin misyonunun odaklanmış sadeliği canlandırıcıdır. Stellar, dünyadaki açlığı gidermek gibi imkansız bir hedefe ulaşmaya çalışmak yerine, yıldırım hızında işlemleri kolaylaştırmak için blok zincirinin gücünden yararlanır. Ayrıca platform, kullanıcıların jeopolitik parlama noktasında uygun bir ihtiyaç olan dijital serveti depolamasına olanak tanır.

Filecoin (FIL)

Temelde en ilgi çekici kriptolar arasında yer alan Filecoin (FIL), bulut bilişim bağlamında katılımcı bir ekonomi açan merkezi olmayan bir depolama sistemidir. Şu anda, Amazon (NASDAQ: AMZN) gibi büyük teknoloji firmaları, kullanıcıların şirket dışı tesislerden verileri hem depolaması hem de bunlara erişmesi için bulut hizmetleri dağıtıyor. Ancak, Amazon veya başka bir bulut bilişim sağlayıcısı için çalışmadığınız sürece, bilgisayarınızda yer açmanın ve bir kesinti elde etmenin hiçbir yolu yoktur.

Filecoin, potansiyel kullanıcıları kripto tabanlı ödüller karşılığında kullanılmayan depolama alanlarını paylaşmaya teşvik ederek bu durumu değiştiriyor. Bu şekilde, depolama çözümlerine ihtiyaç duyanlar, blok zinciri uygulamalarının hızından ve güvenilirliğinden yararlanabilirler. Alan sağlama tarafında, sıradan insanlar, bilgisayar donanımlarının kullanılmayan bölümlerinden esasen pasif gelir elde edebilirler.

Lucky Block (LBLOCK)

Lucky Block biraz spekülatif dikkat çekebilir. Bildiğiniz gibi, “analog” dünyadaki merkezi işlevler en verimli değildir. Özellikle, piyangolar önemli verimsizliklerden muzdariptir ve bu nedenle endüstri sağlayıcılarının daha yüksek ödemeli oyunlar sunmasını engeller.

Kaçırmamanız Gereken En iyi Web 3.0 Coinleri

Lucky Block’un yapmaya çalıştığı şey, piyango işinde verimlilik sağlamak için blok zincir teknolojilerinden yararlanmak, böylece oyuncular için daha yüksek olasılıklı sonuçları ve sağlayıcılar için karlılığı kolaylaştırmaktır. Riskli ama aynı zamanda konsept olarak oldukça ilgi çekici.

Polkadot (DOT)

Bitcoin, sanal para birimi alanında en fazla ilgiyi çekse de, merkezi olmayan uygulamaların evrimi için gerçekten temel bir bloktur. BTC’nin icadını takiben, Ethereum, yalnızca eşler arası işlemlerin ötesinde daha fazla fayda sağlamak için sahneye girdi. Ethereum’u desteklemek akıllı sözleşme kavramıdır; yani, üçüncü taraf bir aracının yönetimini gerektirmeyen işlem veya iş anlaşmaları.

Derin bir kavram olmasına rağmen, birinci nesil akıllı sözleşmelerin sınırlamaları vardır. Yani, sürekli artan blok zinciri projelerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, daha geniş topluluk, birçok farklı merkezi olmayan yenilik silosu yaşadı. İhtiyaç duyulan şey, Polkadot’un (DOT) devreye girdiği farklı ağları birbirine bağlamak için bir köprüydü.

Birlikte çalışabilirlik konusunda uzmanlaşan Polkadot (DOT) yenilikleri, farklı blok zincirlerinin başkalarıyla iletişim kurmasını ve çalışmasını sağlar. Bu nedenle, doğrudan fayda, DOT’un akıllı sözleşmelerin faydasını büyük ölçüde artırmasıydı.

Fantom (FTM)

Bitcoin, dünyanın dört bir yanından insanların birbirleriyle hiçbir zaman iletişim kurmadan, üçüncü taraf bir insan aracının gözetimi olmadan güvenli bir şekilde dijital paraları işlem yapabileceğini belirlediğinde, patlamaya hazır bir faydacı blok zinciri projeleri dalgası sahneye çıktı. Şu anda bunların en popüleri, merkezi olmayan ağların omurgasını temsil eden Ethereum’dur.

Bununla birlikte, Ethereum’un popülaritesi ile ilgili sorun, blok zincirinin temelde blokları için çok büyük hale gelmesidir. Gaz denilen ağ işlem ücretleri fırladı. Açık olmak gerekirse, gaz bu yılın Mart ayında önemli ölçüde düştü. Bununla birlikte, geçen yıl sorun o kadar yoğundu ki birçok geliştirici diğer platformlara göç etti. Ve bu devam eden göç, Fantom’a (FTM) çok iyi fayda sağlayabilir.

Geliştiricilere DeFi hizmetleri sağlayan akıllı bir sözleşme platformu olan Fantom (FTM), temelde blok zinciri girişimlerine ölçeklenebilirlik ve güvenlik getirirken, tüm bunlar hızlı işlem hızlarını ve adil maliyetleri teşvik eder. Ethereum veya diğer platformlar kullanıcılarını tatmin edemezse, Fantom boşluğu doldurabilir. 

Chainlink (LINK)

Kriptolarla ilgili bilgiler çoğu kafa karıştırıcı olsa da, temelleri akılda tutmak önemlidir. Blok zinciri ile bu teknolojinin temel amacı, yolsuzluğa açık hareketli parçaları, yani insan operatörleri ve aracıları azaltmak veya ortadan kaldırmaktır.

Bitcoin ile, altta yatan blok zincir teknolojisi, insanların büyük (ve pahalı) bir finans kurumunun hizmetlerini aramadan birbirlerine para göndermelerini sağlar. Benzer şekilde, akıllı sözleşmeler teorik olarak avukatların ve komisyoncuların hizmetlerine başvurmadan iş anlaşmalarını kolaylaştırır.

Ancak akıllı sözleşmeler, blockchain dışı dinamikleri içeren anlaşmaların yürütülmesini nasıl kolaylaştırır? İşte bu noktada Chainlink (LINK) günü kurtarabilir.

Chainlink inovasyonunun güzelliği, akıllı sözleşmelerin zincir dışı verileri içermesine olanak sağlamasıdır. Örneğin, LINK sayesinde taraflar, bir emtia piyasasından alınan fiyat bilgisi veya belirli bir günün sıcaklığı gibi analog hususlara dayalı anlaşmalar imzalayabilirler. 

DigiByte (DGB)

Bazen, 2022 ve sonrasında hangi kriptonun en fazla potansiyele sahip olduğunu ararken, temel değerle birlikte kitlesel insan duygularını göz önünde bulundurmalısınız. Meme coin fenomeninde gördüğümüz gibi, duygular genellikle sağduyunun üstesinden gelebilir. Bununla birlikte, doğru zamanda doğru fikri bulmak büyük getiriler sağlayabilir.

En popüler altcoin olmasa da (bunu yazarken, DGB piyasa değeri açısından 144. sırada) DigiByte’ın bir kült takipçisi var.

Temel olarak, temel alınan ağ, inanılmaz hızı ve ölçeği ile ünlüdür. Ek olarak, bazı eski blok zinciri projelerinde bulunan güvenlik açıklarına uyum sağladıktan sonra gelişmiş güvenlik protokolleri verir.

Enjin Coin (ENJ)

Değiştirilemez token veya NFT’ler kavramının çılgın olduğunu düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Bitcoin veya Ethereum gibi değiştirilebilir (yani aynı ve dolayısıyla karşılıklı olarak değiştirilebilir) kriptoların aksine, NFT’ler bunun tam tersidir. Farklı veya tamamen benzersizdirler, bu nedenle nadirlikleri nedeniyle değer üretirler.

Enjin Coin (ENJ) satın almanın NFT’lerle ilgili sorunları çözmesi pek olası değildir. Bununla birlikte, en önemlisi NFT’ler dahil olmak üzere çeşitli dijital varlıkların değerini destekleyecek bir mekanizma olarak Enjin, NFT çılgınlığından kazanç sağlamak için dolaylı bir oyun olabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz