Enjin Coin (ENJ) Nedir ?

Enjin coin, daha önce inovatif hale getirilmemiş bir blok zinciri platformudur. Platformun hitap ettiği kesim olan oyunculara daha önce eşi görülmemiş bir deneyim sunuyor. Video oyun endüstrisi için tasarlanmış olan bu kripto para birimi ve blok zinciri platformu 20 milyonu aşkın oyuncudan en sevdikleri oyunlar çerçevesinde bir araya gelen forumları ve oyuncu topluluklarını yeniden oluşturup dizayn etmesine olanak sağlıyor.

Enjin Coin Bize Neler Vaat Ediyor ?

Merkezi Singapur olan bu benzersiz platform 2017 yılında Enjin şirketi tarafından Ethereum tabanlı ERC- 20 uyumlu bir token olarak piyasaya sürüldü. Bu konuya bağlı kalarak bu platformu daha da açacak olursak bir Ethereum cüzdanı vasıtasıyla ENJ gönderebilip, aynı zamanda alabileceğimizdir.

Bu da kripto para dünyasında yer alan NFT platformunda da devrime yol açacak değişiklikler ve yenilikler anlamına geliyor. Yazının başında bahsettiğimiz üzere ENJ; oyuncuların çeşitli oyunlarda NFT satın almak için kullanabileceği bir kripto para token’ıdır.

NFT’ler yalnızca dijital bir platformda içerik satın almak için kullanılır. Bu dijital içerik olarak bahsettiğimiz kavramlar arasında; oyuncular için oyun içi güçlendirmeler, oyunlara gelen ve sürümlerle güncellenen ek paketler, DLC ve oyun tarzına uygun olarak değişen oyun içi dijital ögeler de dahil olmak üzere bu platformu içinde barındıran dijital oluşum mekanizmasıdır.

Neden Enjin Coin’i Tercih Etmeliyiz ?

Enjin Coin bu bahsettiğimiz özellikleri daha da geliştirerek bu platformu blok zinciri video sanal oyun geliştirme motoruna evirme konusunda önemli adımlarda bulunuyor. Video oyun sektörü daha önce hiç bu kadar görkemli bir atılımda bulunmamış halde amiral endüstri olma yolunda ilerliyor.

Enjin bu endüstrinin ihtişamının ilerleyen zamanlarda daha artacağını öngörüyor bundan dolayı, dijital varlık koleksiyonlarını da içine alan bu karışık toplulukta Steam, Nintendo, EA, Activision Blizzard gibi oyuncu topluluk platformları karşısında rekabetçi anlamda boy gösteriyor.

Şirket bu varsayımları temellendirecek ve güçlendirecek hamlelerde de bulunmakta. 2019 yılında teknoloji de önde gelen marka geliştiricilerinden olan Samsung ile bazı teknolojik modellere entegre edilebilecek bir ortaklık duyurdu. ENJ kripto para biriminin kendine özgü özellik ve kullanımlarını inceleyecek olursak bu platformda daha önce görülmemiş uygulamalar göreceğiz.

ENJ kripto para birimi hem değiştirilebilir aynı zamanda değiştirilemez bir statüde bulunabilen ERC-1155 akıllı sözleşmelerini de içinde kapsayan, Ethereum blok zinciri içinde bulunduğu duruma özgü değiştirilebilir bir ERC-20 göstergesidir. ENJ kripto para biriminin madenciliği yapılamaz ve bununla birlikte bu teknolojiyi kullanan kullanıcılar ERC-1155 kavramını oluşturduğunda bu varlık yok edilir.

Enjin Coin Geleceği

ENJ kripto para birimini kabul eden kripto para borsalarından olan Binance, Bittrex, Upbit, HitBTC borsaları; bu teknolojide önde gelen ülkeler tarafından ENJ kripto para birimini de desteklediği için BTC, ETH, USDT, KRW ve USD gibi para birimlerini de içinde barındırır. ENJ bu yaşanılan durumlar karşısında gittikçe genişleyen ve devasa bir platform olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Bu tezi doğrulayacak bir özelliği de içinde barındıracak hale gelen ENJ web geliştirici ve düzenleyicilerinin dünyada var olan milyonlarca oyun sunucu merkezlerine bağlanmasına olanak tanır. Bununla yetinmekle kalmayıp bu sunucu ağının daha verimli ve maksimum performansta çalışması için Efinity yani Ethereum’un katmanlarından olan Raiden kanallı versiyonu olan oyun kanallarını geliştirerek devamlı güncel halde tutuyor.

Bu kavramları birbirleriyle efektif bir şekilde birleştiren Enjin blok zinciri, para borsaları arasında oyun ve oyuncu temelli zincirler arası bir uygulama oluşturmayı başardı. Her oyun geliştiricisi ve oyunlara göre evrilebilir ve revize dilebilir bir yapıya sahiptir. Oyun platformlarından olan bütün teknolojik tabanlı video oyununu kendi bünyesinde destekliyor ve bu kapsamda özelliklerini artıracak eylemlerde, inovatif yatırımlarda bulunuyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz