Polkadot (DOT): Dikkat Edilmesi Gereken Son Gelişmeler

Polkadot (DOT), Şubat başında kısa bir yükseliş ivmesi gördükten sonra ay boyunca düşüş trendindeydi. Boğalar kazanmaya başladıkça, kripto para biriminin aşağı yönlü yörüngesi haftalık zaman diliminde kırıldı; ancak günlük fiyat hareketi DOT’un bir kez daha aşağı yönlü olabileceğini gösteriyor.

Polkadot (DOT) tarafında neler oluyor ?

Polkadot, kripto para biriminin Google’da da trend olmasına neden olan haberlerde yer aldı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, kitleler arasında bir tepkiye neden oldu ve belirsizlik kripto para piyasasının küresel kapitalizasyonunun büyük bir kısmının buharlaşmasına neden olduğu için kripto para piyasası üzerinde olumsuz bir etkisi oldu. DOT ekibi ve topluluğu, Ukrayna için biri askeri destek, diğeri insani destek için olmak üzere iki fon oluşturulduktan ve çeşitli katkılar yapıldıktan sonra üzerine düşeni yapmakta gecikmedi.

Öte yandan, Polkadot’un kurucusu Gavin Woods, Ukrayna hükümetinin DOT’ta bir adres yayınlaması şartıyla 5 milyon dolarlık kripto para bağışlayacağına söz verdi. Topluluk, Gavin Woods’un ifadesine tepki göstererek onun amaçlarını sorguladı. Bu olumsuz haber, Polkadot’un mevcut düşüş görünümüne katkıda bulunmuş olabilir.

Ağ ayrıca, 29 ve 30 Haziran 2022’de gerçekleştirilecek olan yılın en büyük etkinliğini (Polkadot Decoding) duyurdu. Ağ şu anda geliştiricilerden, yenilikçi fikirlerini ve projelerini zirvede sergileme şansı elde etmek için teklifler arıyor. Teklif teslimi için son tarih 14 Mart olarak belirlendi. Web3 Vakfı tarafından düzenlenen konferans, DOT ekosistemindeki gelişmeleri içerecek.

Polkadot (DOT) Uzun vadeli düşünceler

Mevcut düşüş görünümü, piyasadaki en sağlam projelerden biri olan Polkadot’tan yatırımcıların çekinmesine neden olmamalıdır. 

Polkadot (DOT) Uzun Vadeli Fiyat Tahminleri

Ayrıca, coinin uzun vadeli görünümü de oldukça yukarı yönlü. Wallet Investor’ın tahminlerine göre, kripto para biriminin bir yıl içinde 32$ fiyat seviyesinde faaliyet göstermesi beklenirken, beş yıllık projeksiyon bunu 93$ olarak gösteriyor. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here