BlackPool (BPT) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karşılıksız tokenler (NFT’ler) dünyasına adanmış ilk merkezi olmayan yatırım fonu olan BlackPool’u (BPT) keşfedelim. Bir Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) aracılığıyla BlackPool, Sorare’den NFT’lerden Axie Infinity blok zinciri oyunundan Axies’e kadar bir dizi varlığı yönetir.

BlackPool nedir?

Dijital sanat eserleri, video oyun öğeleri veya futbolcu kartları aracılığıyla, takas edilemez token (NFT) teknolojisi, blockchain endüstrisinin gelişen bir parçası olarak ortaya çıkıyor.

2021 boyunca, karşılıksız token endüstrisi muazzam bir büyüme gördü. Esas olarak Ethereum (ETH) blok zinciri ve OpenSea platformu tarafından yönlendirilen sektör, köpüren bir ekosistemde bir yer bulmaya çalışmak için birçok NFT projesi ortaya çıktı. Üstelik, NFT’lerin kullanımı artık basit avatarlarla sınırlı değil.

Geleneksel koleksiyon madeni para piyasalarında olduğu gibi, en yüksek getiriler sektör uzmanları tarafından elde edilir. NFT’lerin dünyasında, her platformun inceliklerini tam olarak anlayan ve en iyi performansı gösteren projeleri ince bir şekilde analiz edebilen kişilerdir.

Uzun vadede, bu insanlar NFT pazarını devralabilir ve bu benzersiz varlıkların ürettiği gelirin baskın bir payından yararlanabilir.

Bu bağlamda, takas edilemez tokenler sektöründe faaliyet gösteren merkezi olmayan bir fon olan BlackPool doğdu. Özellikle BlackPool, yalnızca NFT’ler için oluşturulmuş bir Merkezi Olmayan Otonom Kuruluştur (DAO).

BlackPool, kullanıcılarına en iyi getirileri sağlamak için profesyonel veri analitiğini ve makine öğrenimini birleştirir, örneğin Sorare blockchain oyununda nadir kartlar tedarik edebilirsiniz.

Pratikte, BlackPool nakit üretir ve DAO için zenginlik yaratır:

  • Birincil ve ikincil piyasa ödünç verme varlıkları arasındaki arbitraj fırsatlarından yararlanmak;
  • Haberlere dayalı varlık alım satımı;
  • Onları takdir edecek ve erken satın alacak varlıklar aramak;
  • Blockchain oyunlarında yarışmalara katılmak.

Gelecekte, BlackPool ayrıca varlık değerleme endeksleri, kiralamalar, sigorta mekanizmaları vb. dahil olmak üzere NFT piyasası için finansal türev ürünler sağlamayı planlıyor.

BlackPool, Sorare, Axie Infinity (AXS), Cometh, Guild of Guardians, OVR, Decentraland (MANA) ve Aavegotchi gibi sayısız projede NFT’lerin sahibi ve yöneticisidir.

Merkezi olmayan finanstan (DeFi) bir ekip tarafından oluşturulan BlackPool’un uzun vadeli hedefi, kullanıcıların kendilerinin satın alamayabilecekleri, takası mümkün olmayan en nadir tokenlere erişimi demokratik hale getirmektir.

Tam şeffaflık içinde, BlackPool sitesinde protokolün NFT’lerinin tüm akışlarına göz atabilirsiniz. Sorare, Axie Infinity, Cometh, Guild of Guardians ve BlackPool’un katıldığı diğer tüm projelerin NFT’leri için her şey herkes tarafından görülebilir.

Ayrıca BlackPool, her zaman şeffaflık politikasının bir parçası olarak, geçmiş performansı hakkında düzenli olarak raporlar yayınlar.

BlackPool ekipleri ve ortakları

BlackPool bir DAO olduğundan, katkıda bulunanlardan bazıları anonimdir. Ancak, BlackPool’un ana üyelerinden bazıları bilinmektedir.

Rekt.News ve StakeDAO’nun kurucusu Julien Bouteloup da BlackPool’un arkasında. Merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasında tanınan Fransız geliştirici ve girişimci Julien Bouteloup, Curve Finance protokolünün geliştirilmesine de katkıda bulunuyor.

BlackPool Lab’den sorumlu olan SamGab, BlackPol’ün topluluk tarafını geliştiriyor.

Kleros’un eski ofis müdürü Lola Guérin, BlackPool’u Mart 2021’de keşfetti. Artık BlackPool protokolün pazarlama yönüne katkıda bulunuyor.

BlackPool, çok sayıda NFT projesine yaptığı yatırımın yanı sıra, Ekim 2021’de Aavegotchi ile bir işbirliğine girdi. Singapur merkezli Pixelcraft Studios tarafından geliştirilen Blockchain oyunu Aavegotchi, oyuncularına merkezi olmayan finans mekanizmalarını ve takas edilemezliği birleştiren bir metaverse (Gotchiverse) sunuyor.

BPT coin rolleri nelerdir?

BlackPool, hem yatırım tercihlerinde hem de protokolünün yönetiminde tamamen merkezi olmayan olma eğiliminde olduğundan, BlackPool Token, BPT senedi ile Mayıs 2021’de ortaya çıktı.

CEEK VR (CEEK) Coin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Token ERC-20, BPT, BlackPool operasyonlarının dağıtılmasına izin veren unsurdur. Bu, hiçbir merkezin BlackPool’un nasıl gelişeceği konusunda tek taraflı bir karar verememesini sağlar. Şu anda BPT’nin rolleri oldukça sınırlıdır, ancak bunlar zamanla büyümektedir. Yakın gelecekte BlackPool, NFT’lerinin getirisinin bir kısmını BPT sahiplerine yeniden dağıtacak.

Bugüne kadar, BPT tokenlerini stake etmek ve karşılığında xBPT elde etmek mümkündür, ancak sahipleri bunun için henüz ödüllendirilmemiştir. Bununla birlikte, getiri gerçekleştiğinde, BPT’lerini riske atanlar geriye dönük olarak ödül alacaklardır. BPT’yi xBPT ile değiştirerek, DAO üyelerine ayrılmış özel hizmetlerden yararlanmanın yanı sıra BlackPool tarafından edinilen NFT’lerin ortak mülkiyetine katılacaksınız.

BPT coin nasıl satın alınır?

Yazma sırasında, BPT belirteci henüz merkezi bir platformda mevcut değil. Dolayısıyla bir MetaMask cüzdanınız olmalı ve merkezi olmayan bir platform kullanmalısınız. BPT, SushiSwap’ta bir likidite havuzuna sahiptir ve buradan BPT coin satın alabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz