Satın Alınabilecek DAO Kripto Para Birimleri

DAO kripto para birimleri bir sonraki büyük blok zinciri trendi haline geliyor. Sizler için satın alınabilecek DAO coinleri ve DAO hakkında bilmeniz gerekenleri detaylarıyla ele alacağız.

Merkezi olmayan özerk kuruluşlara (DAO’lar) henüz aşina değilseniz, çok geç kalmadınız. Bu blok zinciri fenomeni kesinlikle yeni değil, DAO’lar 2016 yılına kadar kripto ana akımına sızmaya başladı. İşaretler artık DAO’ların blok zincirindeki bir sonraki büyük şey olduğuna işaret ettiğinden, bu teknolojiye aşina olmanın zamanı geldi.

DAO’lar, blok zincirinde depolanan kurallar ve düzenlemeler kapsamında var olan kuruluşlardır. Bu örgütler ultra demokratik olarak çalışırlar; Bir topluluğun token sahibi bir üyesi olan herhangi bir kişi, DAO modeli altında bu topluluğu yönetmek için kararların alınmasına yardımcı olma hakkına sahiptir.

Web 3.0 devrimi gerçekleşirken, DAO’ların internetin giderek daha önemli bir parçası haline gelmesi bekleniyor. En tepedeki şirketlerden gücü kaldırırlar ve her kullanıcının favori platformları üzerinde güce sahip olmasına izin verirler. Bu kuruluşlar aynı zamanda her topluluğu kapsar, yani çıkarlarına uygun bir kuruluş bulabilir.

Yazımızda bu DAO kripto para birimlerini inceleyeleceğiz;

BIT BitDAO $1.16
MKR MakerDAO $1,766
MANA Decentraland $2.03
APE ApeCoin $11,39
UNI Uniswap $9.11

 

BitDAO (BIT)

Bir DeFi yatırımcısı ve Peter Thiel hayranıysanız, BitDAO, portföyünüz için satın alabileceğiniz en iyi DAO kriptolarından biridir. Thiel, dünyanın en büyük merkezi olmayan DeFi yatırım kuruluşlarından biri olarak hizmet veren organizasyonu destekliyor.

Satın Alınabilecek En iyi NFT Coinleri

BitDAO, projelere daha da gelişebilmeleri için hibeler ve diğer işletme sermayesi sağlayarak DeFi endüstrisini yönlendirmek için var. Kuruluş ayrıca bu yeniliği yönlendirmek için projelerle doğrudan ortaktır. Hazinesi, hem BIT token hem de çeşitli diğer kripto paralardan ve sabit madeni paralardan oluşan bu amaçlar için 2 milyar doların üzerinde varlığa sahiptir.

BitDAO, kullanıcılar tarafından sürekli bir teklif akışı üzerinde çalışır. Herhangi bir BIT sahibi, bu hazine parasının bir kısmını belirli bir projeye veya kripto endüstrisine yatırmak için bir teklif sunabilir. Diğer kullanıcılar daha sonra teklife oy verebilir ve paranın gerçekten yatırılıp yatırılmadığına ve hangi şartlara göre karar verebilir.

MakerDAO (MKR)

DeFi inovasyonunu desteklemek istiyorsanız, MakerDAO başka bir harika kriptodur. Maker ekosisteminin aklında tek bir hedef var: Dai (DAI) stablecoin’inin gelişimini hızlandırmak.

DAI, dünyanın en büyük USD istikrarlı paralarından biridir ve DeFi kredisi, farming ve stake için çok popüler bir araçtır. Pasif gelir elde etmek için her gün binlerce yatırımcı DAI kullanıyor.

DAI ekosistemi daha sonra Maker (MKR) coin sahipleri tarafından yönetilir. Bu kullanıcılar, DAI tokenin temelini oluşturacak para rezervleri oluşturmak veya kuruluşu bir ticari varlık olarak dahil etmek gibi şeyler yapmak için topluluk teklifleri hazırlayabilir.

Son haftalarda topluluk Maker ekosistemini yenilemek istiyor; Mart ayının ortalarında, MKR tokenin kendisine daha fazla DeFi yardımcı programı sağlamak ve platformun DAI borçlularından nasıl ücret tahakkuk ettirdiğini yeniden tahsis etmek için teklifler ortaya çıkmaya başladı.

Decentraland DAO (MANA)

Decentraland’ın DAO’sunun bir parçası olmak oldukça kolaydır, eğer onun metaversine ilgi duyduysanız. Bir kişinin yalnızca MANA kripto para biriminin bir kısmını elinde tutması veya Decentraland’ın kendisinde bir arazi parçasına sahip olması yeterlidir.

Decentraland DAO, gerçek hayattaki bir şehir planlama organizasyonunun neye benzediğini yakından yansıtır. Elbette dijital dünyanın da tıpkı somut dünya gibi planlamaya ihtiyacı var, bu yüzden mantıklı. Bu şehir plancıları, toplumu, kamusal alanları tüm kullanıcılar için erişilebilir kılacak şekilde yönetir. Ve sanal arsaların geliştirilmesinin düzenlemelere uygun olmasını sağlarlar.

DAO, gelişen sanal gayrimenkul alt endüstrisi için geniş etkilere sahiptir. Geliştiriciler, gerçek arazi ile elde edebilecekleri aynı karlar için geliştirmek için metaverse arazi parçalarını satın almaya başlıyor. Elbette, Decentraland DAO, bu şirketlerin yeteneklerini yalnızca topluluğun izin verdiğiyle sınırlamaya hizmet ediyor.

ApeCoin (APE)

ApeCoin, satın alınacak en yeni DAO kriptolarından biridir ve şimdiden en başarılılarından biridir. Tokenin piyasaya sürülmesinden bu yana sadece haftalar geçti ve para birimi şimdiden 3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

NFT ekosistemini büyüleyen ApeCoin (APE) nedir?

ApeCoin para birimi, giderek daha popüler olan Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun altında yatan yönetim tokenidir. Başlangıcından itibaren, token merkezi değildir; BAYC geliştiricilerinin katkısı olmadan yapılan Bored Ape hayranlarının ürünüdür. Ancak, bu geliştiriciler projeye tam destek verdiler ve ekosistemin resmi para birimi olarak APE’yi benimsiyorlar.

Kullanıcılar ApeCoin (APE) kullanarak BAYC ekosistemine yeni eklemeler veya değişiklikler dikte edebilir. BAYC geliştiricileri, para birimini bir işlem aracı olarak da kullanabilir; Bored Ape metaverse’nin son duyurusu ile, alanın NFT’ler için resmi para birimi olarak APE’yi kabul edeceği haberi geldi.

Uniswap (UNI)

Uniswap, DeFi platformları kendisine bir isim yaptı. Binance, merkezi borsalar için ne ise, DEX’ler için de odur. Platform, belirli bir günde takas edilen 1 milyar doların üzerinde varlık görüyor ve bu da onu herhangi bir rakipten çok daha büyük hale getiriyor.

Merkezi olmayan bir borsa olan Uniswap, Binance gibi bir şirket tarafından yönetilmiyor. Bunun yerine, kararları verenler borsa kullanıcılarıdır. Borsanın yerel para birimi olan UNI’ye sahip olan herkes ağda değişiklik önerebilir. Birisi borsada yeni bir token görmek isterse, üzerinde bir topluluk oylamasına ev sahipliği yapabilir. Birisi yeni bir ticaret çifti uygulamak isterse, bir oylamaya ev sahipliği yapabilir. Likidite havuzları eklemek bile topluluk tarafından yönetilen bir çabadır.

Bu, pasif servet üretimine yönelik en pratik yaklaşımdır. Topluluk, istediği hizmetleri yaratabilir. Bu, merkezi platformlardaki veya geleneksel bankalardaki sınırlamalarla tam bir tezat oluşturuyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here