Axie Infinity (AXS) Nedir?

Axie Infinity, Sky Mavis tarafından geliştirilen, bir döneme damgasını vurmuş ve hala hatırlarda kalan Pokemon video oyun serisinden esinlenilerek popüler bir blok zinciri olan Ethereum’un altyapısı ile oluşturulmuş kripto para biriminin sanal dünyadaki oyunlarla buluştuğu bir platformdur.

Axie’nin temel olarak bu piyasadaki oluşturmak istediği imaj; kripto para alemindeki döngüyü blok zinciri teknolojisi ile birlikte harmanlayıp insanlara bu oluşumu eğlenceli hale getirerek oynayarak kazan mantığıdır. Bu misyonunu da Pokemon video oyun serisinden esinlenerek desteklemektedir.

Axies adı verilen, oynayarak kazan konseptiyle oluşturulmuş bu oyun evcil hayvanları satın alıp, besleyebilen, takas edilebilen hatta kullanıcıya göre de savaştırabilen bir platformdur.

Axie Infinity Bizlere Neler Vaat Ediyor?

Günümüzde insanlara karmaşık gelen kripto para, blok zinciri, blok zinciri teknolojisi gibi kavramları insanlara keyifli ve eğlenceli bir eğitici yolla benimsetmek üzerine tasarlandı.

Kullanıcılar, oyuncular Axie Infinitiy Shard adı verilen kripto para token’ını tıpkı diğer kripto para token’ları gibi farklı varyasyonlarla elde edilebilir. Alınıp, satılabilen bir NFT token’ı olan Axie, takas edilemez token’lardandır (NFT). Bu eğlenceli oyna kazan konseptli platforma katılabilmek için gerek şart 3 Axies’e sahip olmaktır.

Kendi içinde oldukça hareketli bir akış sirkülasyonuna sahip olan Axie; bu platforma olan yüksek katılım sebebiyle kripto para meraklılarını cezbeden ve etkileyen gelir akışlarını sürekli olarak katlayan, daima bir döngü halinde olan bir kripto oyun oluşumudur.

Axie Infinity (AXS) Geleceği

Mevcut piyasa değerine göre en iyi oyun kriptolarından biri olarak gösterilen Axie aynı zamanda oyun oynamadan merkezi olmayan borsalarda da kripto para token’ı alıp satabilirler. Üzerinde çalışılan projenin hedeflerini ve nasıl yol bir izleyeceğini gösteren bir teknik kripto para birimi dizaynına sahiptir. Bu platformu oluşturan geliştirici ekip tarafından izlenilen ve izlenilecek yollar belirtilmiş olup bu geliştiriciler alanında uzmanlık seviyesinde deneyime sahip insanlardır. Son zamanlardaki yükseliş trendi de bu maddeleri destekleyecek argümanlar haline gelmektedir.

Axie Infinity (AXS) Avantajları ve Dezavantajları

Avantajı olduğu kadar dezavantajları da bulunabilen bu blok zinciri platformu sunucu sorunu yaşamakta ve bu sorunların yol açtığı teknik arızalara maruz kalmıştır.

Uyarlanabilirlik konusunda da yer yer sorun yaşayan bu popüler platformun büyümesi önünde oluşan birkaç engelden biri. Tabii ki bu konu uzmanların çözmeye ve geliştirmeye çalıştığı ana odak noktalarından biridir. Kripto para biriminin heyecan verici bir kolu olan NFT’ler oyun içi teriminde bir ilk oluşumu meydana getirdiğinden ötürü bu blok zincir teknolojisini geliştirmekte ve tıpkı Axie platformunun konseptine sahip kripto para platformlarının çıkmasına öncülük etmektedir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz