Terra platformunda barındırılan projeler, Polygon’a taşınıyor

Terra ekosisteminin düşüşü kripto piyasasını oldukça karıştırdı. Terra blok zinciri, şu anda büyük tehlikede olan birçok projeye ev sahipliği yaptı. Neyse ki bu projeler için bir çıkış yolu göründü: Polygon (MATIC)

Polygon, Terra blok zincirinde barındırılan projeleri memnuniyetle karşılıyor

Polygon (MATIC) ağı, Terra’nın talihsiz projelerini barındırmak için özel bir fon oluşturdu. Polygon Studios’un CEO’su bunu 25 Mayıs 2022’de Twitter’da duyurdu. Polygon’un Terra’ya yardımcı olmak ve desteklemek için multi-milyon dolarlık bir fon kurma sürecinde olduğunu söyledi. Bu fona “Terra Developer Fund” denir. Somut olarak, projelerin ve geliştiricilerinin uygulamalarını Terra’dan Polygon’a aktarmalarına yardımcı olur.

Terra (LUNC) hakkında bilmeniz gereken her şey

Üstelik ilk başvuru da yapıldı. Bu , bir zamanlar Terra’da faaliyet gösteren bir NFT pazarı olan OnePlanet. OnePlanet’te kullanıcılar NFT’leri satabilir ve satın alabilir. Ama bu sadece başlangıç. Yakında yaklaşık elli proje de Polygon ağına taşınacak.

Bir hatırlatma olarak, Polygon ikinci katman bir blok zinciri çözümüdür. Bu, ölçeklenebilirlik açısından kapasitesini artırmak için Ethereum ağında kullanılır.

Polygon (MATIC) fiyatı yükselişe geçti

Bu makaleyi yazarken, MATIC coin fiyatı keskin bir şekilde yükseliyor! MATIC coinin fiyatı 24 saatte %7,8 artışla 0,62 dolar seviyelerinde. Elbette bu artışa, Polygon ağının kurduğu kurtarma projesinin etkisi var.

Gerçekten de, böyle bir hareket yalnızca Polygon ağını destekleyebilir. MATIC coine daha fazla yardımcı program verilmesine ve çok sayıda yeni kullanıcı çekmesine olanak tanır. Bazılarının talihsizliği diğerlerinin mutluluğunu yaratabilir.

Bu makaleyi yazarken çoğu kriptonun fiyatı yeşil renktedir. Bazı kriptolar çift haneli artışlar bile gösteriyor. Örneğin Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), NEAR Protocol (NEAR), Uniswap (UNI) veya Stellar (XLM) için durum böyledir!

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz