NEAR Protocol (NEAR) Coin Nedir ?

Kripto para birimi evreni günümüzde olabildiğince hayatımızın içine girmektedir ve bu konuda son derece gayretlidir. Bu gayreti sonucunda birçok ilgili geliştirici bu alanda çalışmalar yapmaya ve kendi mantık yapılarına uygun bir şekilde platform ağ yapıları geliştirmektedir.

Bu mantığa uygun, tanımlamaya ise açıklık getirecek biçimde tasarlanan NEAR ağ platformu, her türlü bu uygulamayı kullanan geliştirici yazılımcıların tamamen kamuoyuna açık halde bulunan ekonomi verileri bulunan ağlara basit bir şekilde bağlanıp ve açık kaynak kodlu internet siteleri karışımında meydana gelen bir sanal evrenden faydalanan herhangi bir servise bağlı olmayan ve içerisinde akıllı kontratları içerebilecek tamamen merkeziyetsiz olan bir ağ gelişim sistem platformudur.

NEAR Protokol geliştiricilerinin asıl amaçladıkları hedef ise, bu ağ yapısını kullanan kullanıcılara optimum seviyede uyarlanabilirlik ve güvenlik sistemi olayıdır. Kullanıcı istek ve taleplerine uygun bir biçimde dizayn edilmiş olan bu ağ yapı platformu özellikle bu durumları basit hale indirgemeyi hedeflemektedir.

“Geçmişten günümüze kadar gelmiş internet kültürü” varsayımlı tanımlanabilecek web veya aplikasyon düşüncesine hakimseniz en azından ilgili iseniz dahi tamamen merkeziyetsiz aplikasyonlar dizayn edin.

Kripto para birimini, tokenleri, anahtarları, cüzdanları veya diğer blok zinciri teknolojilerini daha önce duymamış veya giriş yapmamış olsalar dahi muazzam bir katılımcı tecrübesi oluşabilir.

Aplikasyonu basit bir şekilde uyarlanabilir hale getirin; Temel alternatif yapı, ek tutar veya başkası aracılığıyla herhangi bir iş görmeden, parçalama aracılığıyla kapasiteyi kendiliğinden olacak şekilde optimum hale getirir yani iyileştirme yapar.

NEAR Protocol (NEAR) Çalışma Prensibi

Blockchain teknolojisi, işlem verilerinin tek bir servis sunucusu yerine eşler arası bir platformda güvenli bir biçimde kriptografi esaslarına uygun bir biçimde saklı halde tutulmasına yarayan bir yeni nesil teknoloji ağıdır. Blok zincirini faal ettiren ağ, faaliyet gösterdiği gezegenimizin her kısmında oluşan, varlık gösteren ve düğümler tanımlamasıyla da bilinen tamamen herhangi bir yere bağlı olmayan makinelerden meydana gelir.

Ademi merkeziyetçilik tanımlaması, blok zincir teknolojisinin en dikkat çeken ve seçici durumda olan yapı özelliklerinden biridir.

  • Geliştirici Yazılım Ekibi: Merkezi bir oluşumda geliştiriciler, uygulamalarının faal halde etkin bir şekilde varlık gösterebilmesini sağlamak için çoğunlukla bulut destek yapılı platformlarının ve daha da ileri gidecek olunursa devletlerin insiyatifine bırakılır.
  • Son Katılımcılar: Merkezi olmayan aplikasyonların açık halde sunulması, bu yapıyı kullanan kullanıcıların bitmemiş uç yazılımını irdelemelerine ve aplikasyonların kişisel olan verilerini nasıl ve hangi düzeyde kullanılacağını tespit etmelerine yardımcı olur.

Bütün veriler, NEAR platform ağında birbirinden farklı olmayan blok zinciri kısmı olarak kabul görür. Bu anlatılanların bütünü dahil olmak üzere Nightshade adıyla da bilinen bir zaman döngüsünden meydana gelmekte. Nightshade tanımlayıcı vasıtasıyla her bir kısmın stabil durumunun sadece bir andaki mevcut görüntü biçimi, işlem gördüğü blok zincirine aktarılır.

Her kısmın, bir blok meydana getirildiğinde parçanın hangi aşamada olduğunu betimleyen kendi ağına ait olan kabul edici düğüm sistemleri mevcuttur. Başka bir anlatımla, her bir kısım işlemi bir ortak kesişim referansı olarak adlandırılabilir. Her yapılanma bir NEAR blok zinciri teknolojisinin bir tür çeşididir ve ana mantık yapısının kendisi bir NEAR blok zinciri teknolojisinden ibarettir.

Bununla yetinmeyip, işlemler aynı düzlemde olmadığında, NEAR blok zincirindeki kısımlar tam zamanlı olarak etkin bir halde faaliyet gösterebilirler. Bu yapıda ağ platformunun genel kullanım durumunu dikkat çekici miktarda artırır.

NEAR Protocol (NEAR) Altyapılı Proje Uygulamaları

Flux Protocol

Flux, geliştiricilerin neredeyse her şeyde pazar oluşturması için en kolay protokolü geliştirir. Bu amacın bir kısmı, açık pazarlar için yaratıcı, kolay ve esnek bir açık kaynak uygulaması geliştirmektir.

Mintbase

Amazon’a benzer bir yapıda çalışma prensibi olan bir yapıdır. Oldukça az yetkin bilgiye sahip olanları da içine almak üzere rastgele bir katılımcının akıllı kontratları vasıtasıyla, eşi benzeri olmayan dijital ögeleri oluşturmasına ve bunun pazarımı meydana getirmesini sağlar.

Paras

Paras, dijital koleksiyonlara yönelik faaliyet gösteren bir NFT ağıdır. Geleneksel maddeleri kripto sanal dünyasına birleştirme mevzusunda oldukça iyiler. Her bir reel sanat yapısının ileriki zamanlara adapte olması için hazır halde kalmasına ve dijital ortamda yer edinmesi prensibini taşıyorlar.

Kripto Para Birimi Olarak NEAR

NEAR coin, protokolün meydana gelen sistem ögesidir ve yapısal kullanımı bütün hesaplar dahil olmak üzere kullanılır. Her bir token, Ether’e eşlik edebilecek biçimde oluşum gösterebilecek bir sanal para birimidir. NEAR tokeni, bütün platform kullanıcılarının ekonomik koordinesini oluşturmanın yanı sıra platform üstündeki geliştirilme aşamasına olan aplikasyonlar dahilinde yeni oluşum hareketleri meydana getirir.

NEAR Protocol (NEAR) Geliştirici ve Kurucu Ekibi

NEAR Inc., protokolün erken geliştirme safhasından ve kullanım yapısından görevliydi. Platformun erken geliştirme ve kullanım yapısının genelinde olan ABD temalı bir geliştirme kuruluşudur. NEAR Inc, NEAR Protokolünü denetleyemese de veya kullanım alanına dahil edemese de platform Araştırma-Geliştirme ekibi tamamen bağımsız üçüncü statüde bulunan bir şirketten referans yazılım vasıtasıyla optimum özellikleri geliştirmeye ve verimini artırmaya yönelik hamlelerde bulunuyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here