Opensea hacimleri Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesinde!

NFT pazarı 2021’de özellikle cömert bir yıl geçirdiyse, 2022 bu eğilim sekteye uğruyor. Kripto pazarının ardından, NFT’lerin işlem hacimleri de düşüyor ve Opensea platformu gibi ana oyuncularını açıkça etkiliyor. Hadi daha yakından bakalım.

NFT piyasası yarıya indi

NFT pazarında, Opensea platformu, kripto piyasasına göre biraz Bitcoin gibidir. Etkisi o kadar büyük ki, platformdaki hacim düşüşü neredeyse otomatik olarak NFT pazarında hacim düşüşüne neden oluyor. NFT pazarını muhakeme için başlangıç ​​noktası olarak alırsak, bunun tersi de geçerlidir.

Buna ikna olmak için, takas edilemeyen tokenler için piyasadaki belirli istatistiklere atıfta bulunan Cryptoslam platformundaki verileri takip etmeniz yeterlidir. Böylece, son 30 gün içinde NFT’nin işlem hacmi %75 oranında azalmış. 4 milyar dolardan 1 milyar dolara düşüyor.

Opensea’da DappRadar’dan gelen veriler, ticaret hacminin son 30 günde %57 düştüğünü gösteriyor. Bu nedenle, aşağıdaki özet tabloda görüldüğü gibi, işlem hacmi 783 milyon dolardır :

Opensea işlem hacmi raporu

NFT projelerini analiz etmek için NFT Araçları bu konularda işinize yarayacak araçların bulunduğu bir makale, kesinlikle NFT yatırımcılarına faydası olacaktır.

Genel bir kural olarak, bu, tüccarların sayısında (% 1,19 düşüş) değil, her bir NFT’nin birim satış fiyatlarında (30 gün boyunca -%67,13) bulunabilir.

Ayrıntılı olarak, blockchainler arası veriler çok farklıdır. Bu nedenle, son 30 günü referans alırsak, Ethereum blok zincirindeki NFT işlem hacmi, birim fiyattaki %80’den fazla düşüşten etkilenen -%74,59 oldu. Tüccar sayısındaki değişim %9 azaldı. Polygon blok zincirinde, işlem hacmi, tüccar sayısı ve her bir NFT’nin birim fiyatının aşağı doğru eşleşmesiyle açıklanır.

Son olarak, Solana, 30 gün boyunca işlem hacminde artış yaşayan tek blok zinciridir. Aktif portföy sayısındaki artışa rağmen, esas olarak her bir NFT’nin birim fiyatındaki artışla gerçekleşmiş gibi görünen bir artış.

Temmuz 2021’den beri en düşük seviye!

Geçen Temmuz’dan bu yana platform, genellikle büyük ölçüde milyar dolarlık işlemleri aşmaya alışkın olan bu kadar düşük bir satış hacmi yaşamamıştı. Ancak gördüğümüz gibi, NFT pazarındaki trendlerin gizli olduğu ayrıntıda.

Ocak 2022 rakamlarıyla karşılaştırırsak, Polygon blok zinciri için düşüş çok büyük. 

Kendini teselli etmek için, Opensea her zaman Mayıs ayında 67 milyon veya rakibi Rarible‘dan 30 kat daha fazla ziyaretçi aldığını söyleyebilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz