OpenSea’nin en iyi 10 NFT koleksiyonu

OpenSea, 3 farklı ağı destekleyen bir NFT pazarıdır. NFT’lerinizle Ethereum, Polygon ve Klaytn blok zincirinde işlem yapabilirsiniz. İstatistikler bize NFT’lerin rekor fiyatlarla işlem gördüğünü gösteriyor. OpenSea’deki en iyi 10 NFT koleksiyonunu ve toplam işlem hacmini sizlerle paylaşacağız.

OpenSea NFT Platformu nedir ?

OpenSea, bir NFT pazarıdır ve NFT’leri satın almak ve ticaret yapmak için en büyük pazar yeridir. Merkezi olmayan yapısı sayesinde herkes yaratıcılığını ifade edebilir ve kendi NFT’sini yapabilir. Kategorilerin sayısının arttığını görüyoruz:

 • Sanat
 • Koleksiyon
 • Alan isimleri
 • müzik
 • fotoğrafçılık
 • Spor
 • Ticaret Kartları
 • Sanal dünyalar

OpenSea’deki En İyi 10 NFT Koleksiyonu

Gittikçe daha fazla NFT ticareti görüyoruz, ancak şu anda OpenSea’deki en iyi 10 NFT koleksiyonu hangileri ? En iyi 10 OpenSea koleksiyonu, hem belirli bir zaman dilimindeki işlem hacmi bazında hem de taban fiyat, ürün sayısı ve bu koleksiyondan bir NFT’ye sahip olan yatırımcı sayısı bazında görüntülenebilir. Bu blogda, bu koleksiyonun başlangıcından bu yana yapılan işlem hacmine dayalı olarak ilk 10 sıralamayı sizlerle paylaşacağız.

CryptoPunks

Yazılım şirketi Larva Labs’ın kurucuları, 2017 yılında CryptoPunks’ı geliştirdi. Bir NFT deneyi olarak başlayan şey, hızla gelişti ve eşi görülmemiş bir başarıya dönüştü. Koleksiyon, her biri kendi fiziksel özelliklerine sahip 10.000 benzersiz pikselli kriptopunktan oluşuyor. Bu CryptoPunk’lar, oldukça fazla para ödemeniz gereken gerçek bir koleksiyoncu öğesidir. Ayrıca CryptoPunk sahibi çok sayıda ünlü kişi ve influencer var:

 • Jay z
 • Snoop Dogg
 • Serena Williams
 • Steve Aokic
 • Gary Vee

Bu nedenle CryptoPunks, toplam işlem hacmi 842.000 Ethereum’dan az olmayan OpenSea’deki bu en iyi 10 NFT koleksiyonunda bir numaradır. Bu koleksiyondan biri daha önce 11.7 milyon dolardan fazla bir ücretle rekor bir miktara satılmıştı.

Bored Ape Yacht Club (BAYC)

Bored Ape Yacht Club’ın inatçı maymunları Hollywood’u ve dünyanın geri kalanını fethediyor. Jimmy Fallon ve Paris Hilton’a ek olarak, Justin Bieber ayrıca 1.3 milyon dolara Bored Ape satın aldı. Koleksiyonun tamamı, bazıları diğerlerinden daha nadir olmak üzere, tüm benzersiz fiziksel özelliklere sahip 10.000 maymundan oluşur. Pek çok ünlünün bir Bored Ape’ye sahip olması, fiyatı büyük ölçüde artırdı. Bu maymunlar Nisan 2021’de 0,08 Ethereum fiyatı ile çıkarıldı. Yani Bored Ape çıkaranlar yatırımlarında görülmemiş bir geri dönüş elde etti!

Bu Bored Ape’e sahip olmak size özel kulüp binasına erişim sağlar. Burada tüm sahipler dijital olarak ağ oluşturmak için bir araya gelebilir. Bu yardımcı program, özellikle birçok büyük ismin bu NFT’ye sahip olduğunu bildiğinizde, birçok yatırımcı için çok değerlidir. Sonuçta, kim bu ünlülerle ağ kurmak istemez ki? Faydanın nihai dijital sanattan daha önemli olduğunu görüyoruz. Bored Ape Yacht Club sahibi olmak, özel bir ağın parçası olduğunuz bir statü sembolü haline geldi.

2021’de NFT piyasası için önemli anlar

Bu, Bored Ape Yacht Club’ı 400.000 Ethereum işlem hacmi ve 98 Ethereum taban fiyatı ile OpenSea’deki en büyük ikinci NFT koleksiyonu yapıyor. 

Decentraland

Metaverse’deki gelişmeler yıldırım hızıyla ilerliyor. Herkes bu gelişmede öncü olmak istiyor ve yatırımcılar toplu olarak dijital bir arsa satın alıyor. Tıpkı fiziksel dünyada olduğu gibi, arz ve talep de vardır. Satılık sınırlı sayıda arsa kaldığında, bu fiyatı artıracaktır. Bu nedenle birçok ilgili taraf bunu nihai yatırım olarak görüyor. 2021’de birisi Snoop Dogg’un dijital komşusu olmak için 450.000 dolar ödedi. Ama neyse ki dijital bir ülkeye daha ucuza yatırım da yapabilirsiniz!

Toplamda, bu dijital lotlarda mevcut taban fiyatı 4.6 Ethereum olan 300.000’den fazla Ethereum işlem gördü. Kendiniz de dijital bir arsa satın almak ister misiniz ? 

Mutant Ape Yacht Club

NFT 2.0’ın geliştirilmesi, mevcut NFT’ler aracılığıyla yeni NFT’ler de geliştirebileceğiniz anlamına geliyordu. Bored Apes sahipleri, yeni bir maymun, yani bu Mutant Maymun basmasına izin verdiBored Apes’in başarısı göz önüne alındığında, bu koleksiyon anında bir başarı haline geldi. Sahipler, takas etmeyi veya kendileri için saklamayı ve böylece yeni bir maymun basmayı seçebilirler.

Bu Mutant Maymun, zaten popüler olan Bored Ape’inize mükemmel bir ektir. Koleksiyon maksimum 20.000 kişiden oluşuyor ve bu nedenle çok popüler! Toplam 245.000 Ethereum işlem hacmi ile bu Mutant Ape Yat Kulübü, OpenSea’deki bu en iyi 10 NFT koleksiyonunda dördüncü sırada yer alıyor.

Art Blocks Curated

Dijital sanat, yazı yazılırken en popüler NFT kategorisidir. Blockchain teknolojisi sayesinde her şeyi yapabilirsiniz. Art Blocks Curated, bireysel sanatçıların çalışmalarını gönderebilecekleri bir koleksiyon başlattı. Bu sayede Art Blocks Curated ile işbirliğine girerler ve çalışmaları koleksiyonlarının altında listelenir. Sadece Mondrian artık başarılı bir sanatçı değil, aynı zamanda bu dijital soyut sanatçılar da artık başarılı! Bu soyut sanatta 52.000 eser listelendi ve 230.000 Ethereum işlem gördü.

Sandbox

Decentraland‘in yanı sıra , The Sandbox da metaverse’in geliştirilmesinde vazgeçilmezdir. Sadece satılık 166.464 adet dijital arsa bulunmaktadır. Bu meta veri deposundaki konuma bağlı olarak, az ya da çok siz karar verirsiniz. Örneğin, bir merkeze yakın olan mülkler diğerlerinden daha pahalıdır. Bu arsa üzerine istediğinizi inşa edebilirsiniz, merkezi olmayan yapısı sayesinde her şey mümkün. Bu metaverse’de ideal hayalinizdeki evi inşa edin veya gayrimenkul ticareti yapın!

Dijital arsa sahibi olmayı seçebilir veya bunu bir yatırım fırsatı olarak görebilirsiniz. Bu yatırım yöntemi kamuoyunun gözünden kaçmadı. Toplam işlem hacmi, ortalama 3.6 Ethereum taban fiyatı ile 158.000 Ethereum’dur. 

Clone X

Clone X’in fütüristik NFT’leri etkileyici. Bu avatarlar Orbitar adlı hayali bir gezegenden geliyor ve farklı yıldız sistemleri ve boyutları arasında seyahat edebilecekleri nihai bir metaverse yaratmayı hedefliyor. Bu avatarlar gözler için bir şölen ve 8.3 Ethereum taban fiyatıyla işlem görüyor. Toplam 125.000 Ethereum işlem hacmiyle Clone X, OpenSea’deki en iyi 10 NFT koleksiyonunda 7. sırada yer alıyor.

NFT’lerde Yeni Gelişmeler ve En iyi Koleksiyonlar

Azuki

Azuki, tümü size The Garden’a erişim sağlayan 10.000 benzersiz avatardan oluşan bir ordudur. Her dijital sanatın bir topluluk sunmadığını görüyoruz. Bazıları tamamen dijital sanat olsa da, diğerlerinin belirli bir faydası vardır. Bu, hem sanatçıların hem de web3 meraklılarının metaverse’de yeni bir gelecek yaratmak için buluştuğu buluşma yeridir. Azuki, burada yatırımcıların ödemeye hazır olduğu benzersiz bir topluluk yaratıyor. Azuki sahipleri ayrıca özel avantajlar elde eder. Toplam 114.000 Ethereum işlem hacmi ile Azuki’nin başarılı bir NFT koleksiyonu olduğunu söyleyebiliriz.

Rarible

Rarible’ın kendisi bir NFT pazarıdır, ancak blok zincir teknolojisi, NFT’leri aynı ağda geçirmemize izin verir. Bu NFT pazarı, Ethereum dahil olmak üzere 3 farklı blok zincirini destekler. Örneğin, NFT’nizi Rarible’da satın alabilir ve ardından OpenSea’de satabilirsiniz. Niye ya? OpenSea’nin yazı yazarken daha fazla kullanıcısı var. Bu, NFT’nizi satma şansınızı artırır. OpenSea, bu Rarible koleksiyonunda 330.000’den fazla benzersiz öğe listeledi. Bu, grafik sanatından hareketli görüntülere ve rastgele bir kedinin fotoğrafına kadar uzanır. Bunu çok çılgınca düşünebilirsiniz, NFT’lerin dünyasında her şey mümkün!

Bu uyumlu bir koleksiyon olmasa da, Rarible’ın öğeleri popülerdir ve halihazırda yaklaşık 100.000 Ethereum’luk toplam işlem hacmine sahiptir. Bu istatistiklere göre, Rarible 9. sırada yer alıyor.

Decentraland Giyilebilir Ürünler

Metaverse, dijital bir arsa satın alıp yönetmekten çok daha fazlasıdır. Gittikçe daha fazla uygulama var ve bu büyük şirketlerin dikkatinden kaçmadı. Dolce & Gabanna, Nike ve Victoria’s Secret şimdiden dijital giyilebilir ürünleri piyasaya sürdü. Neyse ki, uygun fiyatlı giyilebilir ürünler de var! Decentraland, OpenSea’de listelenen 70.000’den fazla dijital giyilebilir ürüne sahiptir.

Oyna-Kazan giderek daha popüler hale geliyor. Burada ayrıca bu dijital giyilebilir ürünlerle bir entegrasyon görüyoruz. Belirli kıyafetleri giymek size oyunda fayda sağlayacak ve daha fazla ödül kazanacaktır. Sonuç olarak, bu fonksiyonel dijital giyilebilir ürünlerin ticareti de büyük ölçüde arttı.

Örneğin, bir poker turnuvasında belirli bir gömlek giydiğinizde ödülleri daha hızlı alırsınız. Ama her şey işlevsel değil. Metaverse’de iyi bir görünüme sahip olmanın da önemli olduğunu düşünüyoruz. Sınırlı sayıda üretilen bir spor ayakkabıyı düşünün. Metaverse’de hiçbir şey çok çılgın değil. Bu Decentraland Giyilebilir Cihazlar, yaklaşık 100.000 Ethereum’luk toplam işlem hacmiyle 10. sırada yer alıyor.

Dipnot

Bu ilk 10, bu NFT’lerin işlem hacmine dayanmaktadır. Listeye baktığımızda burada CryptoPunks ve Bored Ape gibi çok değerli NFT’leri görüyoruz. Bu takas edilemeyen tokenler, satış başına yüz binlerce dolar karşılığında ticaret yapıyor. Bunun elbette tüm NFT koleksiyonunun toplam işlem hacmi üzerinde anında bir etkisi vardır. OpenSea genel bakışı aracılığıyla burada kendinizi hacme, taban fiyata, sahiplere ve hatta ürün sayısına göre filtreleyebilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here