LimeWire, Universal Music Group ile NFT’lere başladı

LimeWire’ın iki ay önce NFT’lere dönüşünü açıklamasının ardından şirket, Universal Music Group ile anlaşma yaptığını duyurdu. Gelecekteki platform, sanatçıların müzik eserlerine ek içerik paylaşarak hayranlarıyla daha iyi bağlantı kurmasını sağlayacak.

LimeWire, Universal Music Group ile ortak oldu

Geçen Mart ayında, LimeWire , değiştirilemez tokenler (NFT) sayesinde internet sahnesinin ön saflarına geri dönme arzusunu bildirirken, program iyi gidiyor gibi görünüyor. Bu, özellikle Universal Music Group (UMG) ile yapılan en son anlaşma ile gösterilmiştir:

Bu anlaşmanın amacı basittir: UMG ile sözleşmeli sanatçılara, gelecekteki LimeWire platformunda NFT biçiminde özel içerik yayınlamak için gerekli araçları vererek hayranlarına ek deneyimler sunmalarına izin vermek. Bu içerik, örneğin, bonus müzik parçaları veya kesilmemiş demolar olabilir.

LimeWire’ın eş CEO’ları Paul ve Julian Zehetmayr, bu yeni ortaklığın beklentileriyle ilgili heyecanlarını dile getirdiler:

“Bu ortaklığı, müzik endüstrisinin Web 3.0’ı benimseme hızının gerçek bir göstergesi olarak görüyoruz. LimeWire NFT ekosistemini Universal Music Group sanatçılarına ve hayranlarına açmaktan heyecan duyuyoruz…”

Dolayısıyla bu, LimeWire’ın yeniden canlandırılması için ilk büyük ortaklık ve Virgin Music ve Capitol Records dahil tüm UMG grup varlıklarını ilgilendirecek.

LimeWire’ın dönüşü

LimeWire, kolektif bilinçdışında 2000’li yılların başına ve eşler arası dosya indirmeye gönderme yapan bir isim iken, marka 9 Mart’ta NFT platformu olarak büyük geri dönüşünü açıklayarak bir sürpriz yarattı.

Bunu akılda tutarak, geçen Nisan ayında toplam 10 milyon dolarlık LMWR tokeninin özel bir satışı gerçekleştirildi. Yatırımcılar arasında Kraken, Coinbase ve hatta Swissborg da oyundaydı. LimeWire’ın yol haritasına göre halka açık satış bu yılın dördüncü çeyreğinde gerçekleşecek.

Henüz hiçbir şey şirketin başarısını garanti etmiyorsa, NFT’lere somut bir uygulama örneği veren ve sanatçılara ek gelir sağlayacak ve çalışmalarının meyvelerinden daha iyi yararlanmalarını sağlayacak bir girişimdir. Bu nedenle, gelecekte projenin ilerlemesini takip etmek zorunda kalacağız.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz