LimeWire NFT Platformu Olarak Geri Dönüyor!

Uzun zamandır duymadığımız bir isim LimeWire! Müzik endüstrisindeki karşılıksız tokenlere (NFT’ler) odaklanacak ve sanatçıları ödüllendirmek için yeni bir yol sunacak. Bu beklenmedik dönüşün detaylarına bakalım.

2000’lerin başında LimeWire’ın hizmetlerini kullanan çoğu insan için, daha çok her zaman yasal olmayan dosya ve müzik başlığı paylaşımıyla ilişkilendirildi. Hiç şüphe yok ki bu yeni projeden sorumlu olanlar, platformun NFT sektörüne girerek yön değişikliğinde ısrar ediyor.

Şirketin CEO’ları Paul ve Julian Zehetmayr, markayı 2021’de satın aldı ve yaklaşımlarını şöyle açıklıyorlar:

“  LimeWire, sanatçılara karşı değil, sanatçılar için bir platform olarak geri dönüyor. […] Gelirin çoğu doğrudan sanatçıya gidecek ve içeriklerinde tam esnekliğin yanı sıra sahiplik ve kontrol sağlamak için içerik oluşturucularla birlikte çalışacağız.  »

Somut olarak, LimeWire bu nedenle başlangıçta müzik sektörüne odaklanacak NFT’leri paylaşmak için bir platform haline geliyor. Takas edilemeyen tokenlar dolar olarak sunulacak ve banka ödemeleri kabul edilecektir. Tüm bunların bir sonucu olarak platform, KYC gibi kimlik doğrulamalarını devreye sokacak. Yani marka için tam bir geri dönüş.

NFT Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Büyük bir blok zincirine dayalı bir proje olacak

Şimdilik, temel mimari için hangi blok zincirinin kullanılacağı bilinmiyor ancak Ethereum (ETH) olmayacak. Ancak proje yöneticileri, platformun NFT’leri bu ağdan transfer etmeyi mümkün kılacağını ve Polygon ölçeklenebilirlik çözümü ile uyumlu olacağını belirtiyor.

Ayrıca programda, 2022 yılı boyunca sunulması gereken bir yönetişim tokeni de bulunuyor. Diğer şeylerin yanı sıra, bir sanatçıya oy vermesine izin verecek, böylece eseri platforma eklenecek. Projenin resmi web sitesinde airdrop bekleme listesine kaydolmak zaten mümkün.

LimeWire, plakları toplarken NFT’leri de toplayabilen müzik severler için bir buluşma noktası olmayı amaçlıyor.

LimeWire, müzik endüstrisindeki başarısızlıklarıyla tanındı. 2005 yılında platform, Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği’nden gelen bir şikayetin ardından ses dosyalarının paylaşımını kısıtladı. Daha sonra aynı dernek tarafından dava edildikten sonra 2010 yılında kapanmak zorunda kaldı.

Bu ismin 2022’de yeniden ortaya çıkmasını beklemiyorduk. Ancak iki CEO, LimeWire markasının NFT sektöründe gerçekten ağırlığını koyabilecek kadar değere sahip olduğuna inanıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here