LimeWire, müziğe adanmış NFT platformunu başlatmak için 10 milyon dolar topladı

Son zamanlarda müzik sektöründe geri dönüşünü açıklayan ancak bu sefer değiştirilemez tokenler (NFT’ler) sayesinde dönecek olan LimeWire, 10 milyon dolar topladı. Fonlar, gelecekteki belirteci LMWR’nin özel satışı sırasında toplandı. Projenin bu yılki geleceğine ilişkin duyurular da yapıldı.

Geri dönüşünün açıklanmasından bir buçuk ay sonra LimeWire, “LMWR” adlı yeni tokeninin özel satışını yeni kapattı. Satış toplamı , bir dizi büyük isim yatırımcısıyla birlikte 10 milyon dolara ulaştı.

Kraken Ventures, Arrington Capital ve diğerlerinin yanı sıra Crypto.com Capital, CMCC Global, Hivemind ve SwissBorg ile birlikte teknolojilerde uzmanlaşmış bir yatırım fonu olan GSR tarafından etkin bir şekilde yönetildi.

Geçen ayın başında sizlere duyurmuştuk, uzun bir süredir yokluk gözlemleyen LimeWire şirketi, müzik sektörüne odaklanan, karşılıksız tokenlere (NFT’ler) adanmış bir platform geliştirmeye geri döndüğünü duyurmuştu.

LimeWire NFT Platformu Olarak Geri Dönüyor!

Kraken Ventures’ın yatırım ortağı Akshi Federici’nin coşkuyla doğruladığı gibi, NFT’ler müzik ve konser dünyasıyla iyi bir uyum içinde görünüyor :

“LimeWire ekibi, pek çok kullanım örneğinin henüz keşfedilmemiş olduğu müzik endüstrisindeki dijital koleksiyonlara katılımı artırmak için benzersiz bir şekilde konumlandırılmış bir platform geliştirdi.”

Bu nedenle, birkaç kez Grammy Ödülleri’ne aday gösterilen ünlü DJ Deadmau5’in de projeye yatırım yapması nedeniyle, bu oldukça tekil proje ilgili tarafları bulabilmiş gibi görünüyor. Yakın zamanda “AOK1VERSE”ını duyuran Amerikalı DJ Steve Aoki de yatırımcı grubu DAO Jones aracılığıyla oyunda.

Gelecek için iyi stoklanmış bir yol haritası

LimeWire’ın basın açıklamasına göre platform , bir sonraki NFT pazarının açılmasıyla önümüzdeki Mayıs ayında lansman kampanyasına başlayacak.

LimeWire köklerine sadık kalır ve gelecekteki projelerini geliştirmek için kendini tamamen müzik sektörüne adayacaktır. Platformu, banka kartları gibi basitleştirilmiş ödeme yöntemlerinin yanı sıra sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunarak bu müzikal NFT’lerin genel halka erişimini kolaylaştıracak şekilde geliştirilecektir.

LimeWire’ın coini LMWR

LimeWire’ın yeni tokeni olan LMWR’nin halka satışı, henüz kesin bir tarih olmadan yılın ilerleyen aylarında gerçekleşecek.

Bununla birlikte, ifadenin önerdiği gibi, bu belirtecin büyük olasılıkla bir yönetim tokeni olacağını zaten biliyoruz :

“Token sahipleri bir ödül programına katılabilecek, platformdaki işlem ücretlerini azaltabilecek ve özel topluluk avantajlarına ve düzenli LimeWire etkinliklerine erişim kazanabilecekler. Daha sonra, sahipler ayrıca LimeWire tarafından desteklenecek ve Marketplace’te öne çıkacak gelecek vadeden sanatçıların seçiminde temel bir rol oynamaya başlayacak.”

Son olarak, toplanan bu 10 milyon dolar, LimeWire ekibini geliştirmek, ortaklıklarını genişletmek ve ünlü müzik sanatçılarını platforma entegre etmek için kullanılacak.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here