Ledger, NFT platformunu tanıttı

Ledger, değiştirilemez tokenlerin (NFT) ticaretine adanmış yeni bir platform sunuyor. Buna ek olarak, The Sandbox (SAND) meta veri tabanındaki mini oyunlar aracılığıyla Web3’ün farklı yönlerinde eğitime izin veren Ledger Quest programını da tanıtıyor.

Ledger NFT pazarına giriyor

New York’taki Ledger Op3n konferansı sırasında, donanım cüzdanlarının lideri, biri değiştirilemez tokenler (NFT) ile ilgili olan birkaç duyuru yaptı:

Gerçekten de şirket, NFT’lere adanmış yeni bir pazar yeri olan Ledger Market’i piyasaya sürüyor. Şirket, bu platformu iki temel değeri doğrultusunda inşa ettiğini savunuyor: öz bakım ve güvenlik.

Kendini korumaya gelince, Ledger bu uygulamanın önemini vurguluyor. Bunu, varlıkların Celsius’ta dondurulmasının mükemmel bir örnek olduğu ekosistemdeki en son olaylarla göstermektedir. Bu nedenle Ledger Market, NFT’lerinin gerçek kontrolüne izin verecektir.

Güvenlik boyutuyla ilgili olarak Ledger, bunun pazar liderleri tarafından geride bırakıldığına inanıyor. Şirket, önceliğin daha çok kullanım rahatlığına odaklandığını belirtiyor:

“NFT’ler söz konusu olduğunda, kolaylık şu anda güvenliğin önüne geçiyor ve dolandırıcılık her yerde. NFT markaları ve sanatçılarının, zayıf güvenlik standartlarına sahip büyük pazarlara uymaktan başka seçeneği yoktur.”

Kullanıcı deneyimi önemliyse, ekosistemimizdeki kârın cazibesinin düzenli olarak bilgisayar korsanlığı veya kimlik avı girişimlerine yol açtığını unutmamalıyız.

Öte yandan Ledger, OpenSea’de bulunan NFT’lerin % 98,2’sinin hiç teklif almadığını da iddia ediyor. Böylece herkese bir şans sunabilmek için yeni başlayanlar için de erişilebilir bir ortam sunmayı amaçlamaktadır.

Şu anda bir çıkış tarihi yok, Ledger yine de bir sunum videosunun yanı sıra bekleme listesine kaydolma olasılığını açıkladı:

Bu liste, özel işbirliklerine erişim, airdrop için uygunluk ve sınırlı sayıda bir Nano X alma şansı veren bir “Genesis Edition” NFT’sini basma şansı sunuyor.

Profesyoneller için bir NFT çözümü olan “Ledger Enterprise Create”

NFT’ler konusunda Ledger, yeni ürününü sundu: Enterprise Create. Bu yenilik, profesyonellere uyarlanmış bir platformdan oluşmaktadır. Bu, bir NFT çözümü uygulamak isteyen bir şirket için gerekli tüm araçları sunar.

Böylece akıllı sözleşmelerin yazılmasından müşteriye nihai dağıtıma kadar tüm üretim zinciri halledilir. Her durumda, şirketin yöneticisi Alex Zinder bu yeni platformu şu şekilde sunuyor:

“İster bir sanatçı […] ister büyük bir küresel marka olun […] Enterprise Create, Web3 işlemlerinizi ölçeklendirmenize yardımcı olacak tek tam güvenli uçtan uca çözümdür.”

Bu yılın başlarında Ledger, Web3 eğitimini teşvik etmek için The Sandbox (SAND) ile bir ortaklık duyurdu. Şirket, New York’ta düzenlediği konferansta “Ledger Quest”i sunarak bu konuda ek ayrıntılar verdi.

Bu, doğrudan The Sandbox’ın metaverse evrenine entegre edilmiş ve mini oyunlar aracılığıyla öğrenmeye izin veren bir eğitim platformundan oluşur. Birçok Web 3.0 konsepti kapsanır ve farklı görevler, Proof of Knowlegde (PoK) veya bilgi kanıtı olarak adlandırılan özel NFT’leri kazanmanıza izin verir.

Eylül ayından itibaren bu konsept, çeşitli projelerle ortaklıklara genişletilecek. Bunun, örneğin Cool Cats koleksiyonunun yanı sıra ApeCoin (APE) topluluğunu içerdiğini zaten biliyoruz.

Tüm bu duyurular, Ledger’in akıllıca çeşitlenmeyi başardığını ve ekosistemde her zamankinden daha fazla bir referans oyuncusu haline geldiğini gösteriyor. CEO’su Pascal Gauthier’e göre, şirket ayrıca kripto para birimlerinin toplam kapitalizasyonunun %20’sinden fazlasını güvence altına alacaktı. Bu nedenle, Ledger krize rağmen her zamankinden daha fazla geleceğe bakıyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz