Kaçırmamanız Gereken En iyi Web 3.0 Coinleri

Bağlantı protokollerinin bir sonraki düzeyini temsil eden Web 3.0, belirli bir sektörle sınırlı değildir. Gerçekten de hem “analog” işletmeler hem de daha geniş kripto para topluluğu bu son gelişmeyi benimsedi. Yine de, konsept yeni gelenler için oldukça kafa karıştırıcı olabilir.

Bu, yeni bir düşünme biçimi, dolayısıyla bu potansiyelli satın alınabilecek Web 3.0 Coinleri son derece dikkat çekiyor.

  • Chainlink (LINK) : Zincir dışı verileri kolaylaştırması nedeniyle Web 3.0 kriptoları arasında kritik bir proje.
  • Filecoin (FIL): Herkesin katılabileceği bulut tabanlı bir ekonomik ekosistem sağlar.
  • ZCash (ZEC): Gizlilik, Web 3.0 geleceğinde, potansiyel olarak ZEC’yi yükselterek, bir prim komuta edecek.
  • Ontology (ONT): İşletmelerin daha fazla fayda sağlamak için özelleştirilmiş blok zincirleri oluşturmasını sağlamak.
  • Casper (CSPR): Ölçeklenebilir bir hisse kanıtı protokolü olan Casper, kurumsal çözümler için tasarlanmıştır.
  • Fetch.ai (FET): Blok zincirine makine öğrenimi sağlayan FET, ölçeklenebilir verimlilikler sağlayabilir.
  • Audius (AUDİO): Verimsiz ve yozlaşmış bir müzik endüstrisine ademi merkeziyetçilik getirir.

Şimdi bu web3 coinleri listemizde yer alan projelerin detaylarına bakalım.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK), grafik modellerini cesaretlendirmeye dayalı spekülatif potansiyeli nedeniyle sıklıkla dikkat çekse de, temelde Web 3.0 kripto para birimleri arasında çekici bir isimdir. Bunun nedeni, Chainlink’in merkezi olmayan oracle ağları geliştirmede lider olması ve böylece platformun veri beslemeleri, etkinlikler ve ödeme yöntemleri gibi zincir dışı bilgilerle güvenli bir şekilde etkileşime girmesini sağlamasıdır.

Web 3.0 kriptoları için en büyük zorluklardan biri, blok zinciri ağlarının özel silolara saplanmasının gerçek tehdididir. Gerçekten de, bu silo etkisi, merkezi olmayan protokollerin antitezidir. Ancak Chainlink ile işletmeler, blockchain tabanlı olmayan uygulamalarla etkileşime giren blockchain sistemleri geliştirerek akıllı sözleşmelerin pratikliğini ve faydasını daha da artırabilir.

Bu yenilik ile blok zinciri, hem blok zinciri hem de blok zinciri olmayan tetikleme mekanizmalarına dayalı olarak ticari ve finansal işlemlerin gerçekleşmesine izin veren çok boyutlu bir araç haline gelebilir.

Filecoin (FIL) Web3 Bulut bilişimde lider olacak

Bulut bilişim denilince akla Alphabet (NASDAQ: GOOG , NASDAQ : GOOGL ), Amazon (NASDAQ: AMZN ) ve Microsoft (NASDAQ: MSFT ) gibi büyük isimler çıkıyor. Destekledikleri çeşitli programlar etkileyici olsa da, sundukları hizmetlerin tüm ödülleri doğrudan bu büyük teknoloji firmalarına gidiyor.

O zaman şu soru ortaya çıkıyor: Normal insanlar neden bulut bilişim evrimine katılmıyor? Filecoin (FIL) ile proje, kullanıcıların ve hizmet sağlayıcıların bir araya gelip açık, kapitalist odaklı bir pazarın keyfini çıkarabilecekleri bir ekosistem sunuyor. Bu nedenle, FIL gerçekten önümüzdeki yıllarda en iyi Web 3.0 kriptolarından biri olabilir.

Esasen Filecoin, bir bulut ağı aracılığıyla depolama alanına ihtiyaç duyan ve bunu sağlamaya istekli olan kişileri bir araya getiriyor. Yer ayırabilen herkes ödül olarak kripto jetonları alır, böylece koridorun her iki ucundan da teşvik sağlanır.

ZCash (ZEC)

Üst düzey kamu görevlileri arasında bile, kripto kullanıcılarının sanal para birimlerinin göreli anonimliğini tercih ettiklerine dair yaygın bir efsane varlığını sürdürüyor, çünkü bunlar hain faaliyetleri örtbas edebiliyorlar. Bunların bir kısmı açıkça doğru olsa da, bu motivasyonun kripto taraftarlarının çoğunluğu için geçerli olduğu çok tartışmalı.

Pew Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan bir rapora göre, çoğu Amerikalı kişisel verilerinin artık hiç olmadığı kadar güvenli olduğuna inanıyor. Ayrıca, çevrimiçi gizlilik sorunları konusunda endişeliler de var. Bu ankete katılanları suç faaliyetlerini gizlemek istemekle suçlayan var mı?

Gizliliğe ve anonimliğe odaklanan merkezi olmayan bir kripto olan ZCash (ZEC), söz konusu işlemlerle ilgili herhangi bir hassas bilgiyi ifşa etmeden ağındaki işlemlerin doğrulanmasını sağlar. ZEC, kullanıcılar için daha fazla kişisel özgürlük sağlar, böylece Web 3.0 coinleri arasında çekici bir isim yapar.

Ontology (ONT)

Kriptolar ana akım toplumlarda önemli bir iz bırakmış olsa da, entegrasyon nispeten sessizdir. Örneğin, 15.000’den fazla işletmenin belirli sanal para birimlerini kabul ettiği doğrudur. Kulağa çok gibi gelse de, dünya çapında yaklaşık 214 milyon şirketin faaliyet gösterdiğini unutmayın.

Yine de, Web 3.0 kriptolarının hayranları umutsuzluğa kapılmamalı. Ontology (ONT), çerçeveyi merkezi olmayan protokoller için daha elverişli bir yöne kaydırmaya yardımcı olabilir.

Web 3.0 uygulamalarına güven, gizlilik getirmek için tasarlanan Ontology, kendisini yüksek hızlı, düşük maliyetli bir genel blok zinciri olarak görüyor. Yeni nesil platformlara güvenilir erişim sağlamak ve böylece yenilikçi sinerjileri ateşlemek için var. Ayrıca Ontology, işletmelerin kendi ağlarında özel blok zincirler oluşturmasını sağlayarak ana akım iş dünyası için daha geniş pratiklik ve verimlilik sağlar.

Casper (CSPR)

Casper, merkezi olmayan piyasada ilk çıkışını yaptığında, bir doların üzerinde ticaret yapmaya başladı. Son günlerde, Casper büyük bir geri dönüş yapıyor, bu onun ve belki de diğer Web 3.0 kriptoları için iyiye işaret ediyor.

Belki de yatırımcılar, potansiyel destekleyici CSPR’yi fark etmeye başlıyorlar. Neredeyse her yerde bulunan iş kanıtının (PoW) aksine, bir hisse kanıtı (PoS) protokolüne sahip olan Casper ağında çalışan uygulamalar, eski blok zincirlerden önemli ölçüde daha fazla enerji verimli olacaktır.

Web 3.0 kriptoları bağlantıyı vurgularken, dijital teknolojilerdeki bu bütünsel evrim, daha geniş sorumlulukları da ifade eder. Örneğin, madencilik sanal para birimlerinin popülaritesi arttıkça, muazzam enerji emilimi belirli ülkelerin güç tüketiminden daha fazladır.

Fetch.ai (FET)

Görünüşe göre her gün hayatımızı kolaylaştırabilecek ve/veya daha üretken hale getirebilecek yeni yenilikler hakkında hikayeler duyuyoruz. Örneğin, yapay zeka ve makine öğrenimi protokolleri daha da gelişiyor, bu nedenle potansiyel olarak otonom araçların paradigma kaymasını gerçeğe yaklaştırıyor.

Bununla birlikte, bu tür teknolojilerle ilgili göze çarpan bir konu, büyük teknolojinin bu tür yenilikler üzerinde her zaman bir tekele sahipmiş gibi görünmesidir.

Fetch.AI (FET) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Web sitesine göre Fetch.ai, herkes için yapay zekayı temsil ediyor. İşletmeler için Fetch.ai, şirketlerin çeşitli işlevler için hem verimliliği hem de güvenliği artırmak için makine öğrenimi protokolleri çalıştırmasını sağlar. Ayrıca bireyler onaylayıcılar, temsilciler ve hatta elçiler olarak katılarak, herkesin heyecan verici bir dijitalleşme girişimi oluşturmaya ve katılmaya yardımcı olabileceği bir ekonomik ekosistem yaratabilir.

Audius (AUDIO)

Ademi merkeziyetçiliği eğlence ile birleştiren Audius, Web 3.0 kriptolarının kendilerini her zaman ciddiye almak zorunda olmadığını kanıtlıyor. Burada, dinleyicilere daha iyi bir deneyim sunmak ve gerçek yeteneklerin hak ettikleri tanınmayı elde etmesine yardımcı olmak için açık kaynak kullanımı kullanılır.

Temel olarak, Audius (AUDIO), kendi kendine yeterli bir ekonomi olma potansiyeline sahip, merkezi olmayan bir müzik akışı platformudur. Sanatçılar, hayranlar ve ağ katılımcıları arasındaki finansal çıkarları hizalayan AUDIO, eğlencenin sıfır toplamlı bir oyun olmak zorunda olmadığını kanıtlayabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here