Kraken, Kraken NFT adlı kendi NFT pazarını duyurdu

Kraken kripto para borsası,  Kraken NFT adlı bir NFT pazar yerini yayınladı, takas edilemez token (NFT) alanına giriyor.

Kripto Para Borsaları NFT’lerden Yararlanmaya Devam Ediyor

Kraken’e göre, NFT pazarları NFT işlemleri için herhangi bir gaz ücreti talep etmeyecek. Bu, platformun gözetim tasarımı sayesinde mümkün olacak çünkü Kraken NFT, kullanıcıların NFT’lerini gözetim altında tutacak. Kullanıcılar, NFT’lerini satılık olarak listeleyebilecek ve Kraken borsası tarafından desteklenen herhangi bir fiat para birimini veya kripto varlığını kabul edebilecek. Aynısı, listelenen NFT’lere teklif veren kullanıcılar için de geçerli olacaktır.

Kraken NFT pazarı, Ethereum ve Solana blok zincirlerindeki NFT’leri destekleyerek başlayacak. Ancak şirket, zamanla “birçok diğer blok zincirini” dahil etmeyi planladığını söylüyor.

Farklı nadirlik özelliklerine sahip NFT koleksiyonları için Kraken NFT platformu, kullanıcıların NFT’lerinin nadirliğini “nadirlik puanları” aracılığıyla değerlendirmelerine yardımcı olacaktır.

Kraken, duyurularında Kraken NFT platformunun ne zaman yayına girmesinin beklendiğini belirtmedi. Şu anda, ilgilenen kullanıcılar bir bekleme listesine katılabilir. Bekleme listesinden seçilen kullanıcılar, kullanıma sunulduğunda platformun beta sürümünü kullanabilecekler.

Kraken, 2013’ten beri faaliyet gösteren Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kripto para borsasıdır. Borsa, son 24 saat içinde 886 milyon dolar değerinde işlem hacmi gerçekleştirdi. 

Kraken, NFT pazarı için bir teklif oluşturan ilk kripto para borsasından çok uzak. BinanceCoinbase ve FTX gibi borsaların tümü kendi NFT pazaryerlerini başlattı. Ancak, OpenSea ve diğer NFT projelerinin hakim olduğu NFT pazarının önemli bir bölümünü ele geçirmek için mücadele ettiler. 

Coinbase’in NFT pazarı yakın zamanda beta olarak piyasaya sürüldü ve şu anda yalnızca sınırlı sayıda kullanıcı tarafından erişilebilir durumda. 

Coinbase NFT platformu beta sürümüyle yayında

Şimdiye kadar, platform önemli bir çekiş elde etmek için mücadele ediyor. “hildobby” kullanıcısı tarafından yapılan bir Dune Analytics panosuna göre, Coinbase’in NFT pazarı 20 Nisan’dan bu yana yalnızca 1.443 işlem gerçekleştirdi. Aynı dönemde, OpenSea 2.06 milyon işlemi kolaylaştırdı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here