Potansiyeli Yüksek NFT Hisse Senetleri

Bu NFT hisseleri, NFT’lerin dünyasını genişletiyor ve ilerleyen dönemde kazançlı getiriler sağlayabilir.

Değiştirilemez tokenler veya NFT’ler geçtiğimiz yıl önemli bir hype gördü ve NFT hisse senetlerini 2021’in popüler yatırım trendlerinden biri haline getirdi. Kripto boğaları NFT’leri metaverse’e açılan bir kapı olarak görüyor ve topluluk, sanal kimlik ve sosyal deneyimler oluşturmaya yardımcı oluyor.

Ayrıca, piyasa takipçisi DappRadar’dan elde edilen veriler, NFT satış hacminin bir önceki yılki 94,9 milyon dolara kıyasla 2021’de 24,9 milyar dolara ulaştığını ortaya koyuyor. Bu nedenle, daha fazla yatırımcının portföylerine NFT hisseleri eklemesi şaşırtıcı değil. Bu şirketler, blok zinciri teknolojileri, NFT pazar yerleri ve ödeme işlemcileri konusunda uzmanlaşmış şirketler de dahil olmak üzere NFT ekosistemini kullanır ve destekler.

Bu bilgilerle, NFT’lerden Nasıl Para Kazanılır? sorusuna alternatif olabilecek kazançlı getiri sağlayabilecek en iyi NFT hisselerinden üçüne bakalım;

  • Coinbase (COIN)
  • Dolphin Entertainment (DLPN)
  • Funko (FNKO)

Coinbase Global (COIN)

İlk NFT hissemiz Coinbase Global’dir (NASDAQ: COIN). 100’den fazla ülkede yaklaşık 89 milyon doğrulanmış kullanıcısıyla en büyük kripto para birimi değişim platformlarından birini işletiyor.

Coinbase, 2021 dördüncü çeyrek sonuçlarını 24 Şubat’ta açıkladı. Gelir, yıldan yıla (YY) %400 artarak 2.49 milyar dolara yükseldi. Net gelir, önceki yılın çeyreğindeki 177 milyon Dolar’dan 840 milyon Dolar’a ulaştı. 

Wall Street, şirketin önümüzdeki aylarda kendi NFT pazarını açmaya hazır olmasından heyecan duyuyor. Yaklaşık 3,7 milyon kişi şu anda Coinbase NFT için bekleme listesinde.

Coinbase NFT platformu beta sürümüyle yayında

CEO Brian Armstrong , NFT platformunun kripto ticaret işinden daha büyük olabileceğini belirtti. Ayrıca kripto borsası, NFT satın alma sürecini kolaylaştırmak ve basitleştirmek için Mastercard ile de ortaklık kurdu.

Dolphin Entertainment (DLPN)

Bir sonraki NFT hissemiz Dolphin Entertainment’tır (NASDAQ: DLPN). Bu eğlence pazarlaması ve içerik geliştirme grubu, müşterileri arasında birkaç en iyi markayı sayarBağlı kuruluşları arasında 42West, Shore Fire Media ve The Door bulunmaktadır.

Dolphin Entertainment , 13 Nisan’da 2021 4. Çeyrek sonuçlarını açıkladı. Gelir, yıllık %57 artışla 10.5 milyon dolara yükseldi. 

Ağustos ayında şirket, büyük spor ve eğlence markaları için büyük ölçekli, tüketiciye yönelik NFT pazarları geliştirmek için kripto para borsası şirketi FTX.US ile bir ortaklık başlattı.

Potansiyeli Olan Web 3.0 Hisse Senetleri

Dolphin kısa süre önce ilk NFT koleksiyonu olan Creature Chronicles: Exiled Aliens’ı duyurdu. Ayrıca Dolphin, Ocak ayındaçizgi roman kahramanlarını ve sporcuları bir araya getiren Olimpiyatlar Kış Sporları Şampiyonları NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Funko (FNKO)

NFT hisselerinin sonuncusu, dünya çapındaki en büyük lisanslı pop kültürü koleksiyoncu üreticilerinden biri olan Funko’dur ( NASDAQ: FNKO). Şirket, büyük ölçüde TV şovları, filmler ve video oyunları yapımcıları ve yaratıcıları ile yaptığı lisanslara ve anlaşmalara güvenmektedir.

Funko, 2021 yılının 4. çeyreği sonuçlarını 3 Mart’ta açıkladı. Gelir, yıllık bazda %48 artarak 336 milyon dolarlık rekor seviyeye ulaştı. Düzeltilmiş net gelir, bir yıl önce 15,2 milyon dolardan 20.4 milyon dolara ulaştı.

Funko, 2021’de benzersiz sanatsal stilini rakamlarla öne çıkaran NFT serisi Funko Digital Pop’u piyasaya sürdü . Açıldığında , her Dijital Pop , sınırlı sayıda fiziksel Pop için kullanılabilecek nadir bir Funko Dijital Pop’u ortaya çıkarma şansı sunar.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here