FTX Token (FTT): FTX Borsasının Kripto Parası

Sahiplerine çok sayıda avantaj sunan FTX borsa platformunun yerel tokeni olan FTT’yi yakından inceleyelim. İşlem ücretlerinde indirimler, artan sponsorluklardan elde edilen karlar, IEO’lara katılım ve hatta platformdaki belirli eylemler için oy verme gücü arasında, FTX kripto para biriminin tüm rollerini keşfedin.

FTX Token (FTT) Nedir?

FTT kodunu taşıyan FTX token, FTX kripto para birimi ticaret platformunun hizmet tokenidir. Bu nedenle FTT, sahiplerinin FTX platformunu kullanırken çeşitli seviyelerde işlem ücreti indirimleri de dahil olmak üzere birçok avantajdan yararlanmalarını sağlar.

FTX platformu, aynı zamanda yatırım fonu Alameda Research’ün CEO’su Sam Bankman-Fried ve Google’da eski bir yazılım mühendisi olan Gary Wang tarafından 2019 yılında kuruldu.

Ana rakibi Binance’den daha genç olan FTX, kripto para ticaret ekosisteminde çok hızlı bir şekilde isim yaptı, öyle ki bugün, Nisan 2022’de aylık bir milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.

FTX artık, spot piyasa, vadeli işlem piyasası, tokenize edilmiş hisseler, kaldıraçlı işlemler ve ayrıca x20’ye kadar değişen klasik kaldıraç etkileri gibi kripto para birimi yatırımcıları için çok çeşitli araçlar sunuyor.

Solana (SOL) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir yardımcı program tokeni olarak FTT, bu nedenle FTX platformunda merkezi bir yer kaplar.

FTT’nin görevleri nelerdir?

FTX platformunu sık kullanan biriyseniz, FTT stake etme bir seçenek olabilir. VIP statüsü, İlk Değişim Tekliflerine (IEO’lar) erişim ve işlem maliyetlerinde azalma dahil olmak üzere size sağlayabileceği avantajlara genel bakış.

FTX’te Coin Stake Nasıl Yapılır ?

FTT stake etmenin faydaları

FTT token stake etmenin faydaları çeşitli şekillerde ortaya çıkar:

  • İlk olarak, FTT stake etme, tavsiye programından daha fazla getiri elde etmenizi sağlar;
  • Ardından, üretici olarak %0,003’e varan ücretlerde indirimden yararlanmanızı sağlar;
  • FTX platformundaki oylama oturumları sırasında, her kullanıcı hangi projenin FTX tarafından destekleneceğini seçebilir. FTT staking ile oyların ağırlığı önemli ölçüde artabilir ;
  • FTT staking, FTX platformundan airdrop için uygun olma şansını da %14’e kadar artırır;
  • Yeterince FTT yatırırsanız FTX, ERC-20 token çekme ücretlerini (Ethereum için) karşılayabilir. Günlük para çekme sayısı, stake edilen FTT’lerin sayısına bağlı olarak 1 ile 1000 arasında değişebilir;
  • FTT şeklinde stake edilen 2,5 milyon dolardan otomatik olarak VIP seviye 1, ardından 5 milyon dolardan VIP seviye 2 olursunuz;
  • Son olarak, FTT staking, FTX’te listelenen çeşitli IEO’lar için bilet almanızı sağlar.

FTT satın almak ve FTX’te stake etme avantajından yararlanmak için kimlik doğrulama süreci (KYC) seviye 1’i tamamlamak önemlidir.

FTX IEO’larına katılın

İlk olarak FTX IEO’larına katılabilmek için platformun 2. Seviye Kimlik Doğrulama (KYC) sürecini tamamlamanız gerekecek. Doğrulama bazen biraz zaman alabileceğinden, kimlik belgelerinizi mümkün olan en kısa sürede göndermeniz önemle tavsiye edilir.

Daha sonra, FTX IEO’larına erişim neredeyse her zaman aynı şekilde yapılacaktır: projeye bağlı olarak, seçilme şansına sahip olmayı ve FTX IEO’larına bilet satın alma olasılığını ummak için belirli sayıda FTT’nin stake edilmesi gerekecektir.

Seçilmezseniz, bilet ücretleri elbette size iade edilecektir.

Örneğin, PsyOptions’ın (PSY) IEO’su için, bir bilete hak kazanabilmek için en az 150 FTT, bir saniye için 290, üçte bir için 420, vb.

Ardından, eğer seçilirseniz, size bir minimum ve bir maksimum miktar tahsis edilecektir. Örneğin PSY için maksimum 600 USD ile katılım için 500 USD gerekliydi.

FTX’te Affiliate Sisteminin Faydaları

FTX’e katıldığınızda, size otomatik olarak benzersiz bir ortaklık bağlantısı atanır. Bulmak için ayarlara ve ardından “Tavsiyeler” sekmesine gidin.

Birini yönlendirdiğinizde, işlem ücretlerinde %5 indirimden yararlanacak ve stake ettiğiniz FTT sayısına bağlı olarak işlem ücretlerinin %25 ila %40’ını alacaksınız.

Yapılan belirli sayıda yönlendirmeden FTX, yönlendirenleri kendi işlem ücretlerinde tazminat veya ek indirim şeklinde ödüllendirebilir. Ancak bu ek avantajlar değişkendir ve yalnızca FTX’e bağlıdır.

FTX Token (FTT) Nasıl Satın Alınır?

FTT token, tüm büyük kripto para birimi satın alma platformlarında listelenir, ancak en uygun çözüm elbette doğrudan FTX platformundan satın almaktır.

FTX kayıt ol

Bir satın alma siparişi vermeden önce USDT almak için önce kredi kartıyla Euro yatırmanız gerektiğini unutmayın. USDT’ye sahip olduğunuzda, FTX platformunun sol üst köşesine gidin ve FTT/USDT çiftini seçin.

Size uygun emir tipini seçin, örneğin “Piyasa emri” (mevcut piyasa fiyatından anında satın almak için), kaç tane FTT satın almak istediğinizi belirtin ve ardından işlemi onaylayın. Siparişin uygulanması anında gerçekleştiği için tokenleriniz doğrudan FTX cüzdanınıza ulaşacaktır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here