Instagram, Ethereum, Polygon, Solana ve Flow’dan NFT’leri destekleyecek

Mark Zuckerberg bunu geçen Mart ayında duyurdu: Meta’ya ait olan Instagram platformu da takas edilemez tokenlere (NFT’ler) başlıyor. Ve bu hafta Ethereum, Polygon, Solana ve Flow ağlarını destekleyeceğini öğreniyoruz.

Ethereum, Polygon, Solana NFT’leri instagram’da

CoinDesk bilgilerine göre Instagram, NFT’lerin entegrasyonu için 4 ağa odaklanacak : Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Flow (FLOW). Şu an için büyüklük açısından büyük ölçüde hakim olanın Ethereum olduğu, ancak Solana gibi yeni rakiplerin de sektörde kendilerine yer açmaya başladığı hatırlatılıyor.

Instagram’ın tüm bu ağları lansman sırasında mı yoksa kademeli olarak mı sunacağı belli değil. Başlangıçta, pilot uygulama daha geniş bir alana açılmadan önce yalnızca birkaç ABD merkezli kullanıcıyı ve yaratıcıyı bir araya getirecek.

NFT Nedir ve Geleceği Nasıl Şekillendiriyor?

Instagram ayrıca MetaMask gibi günümüzde en yaygın kullanılan kripto cüzdanlarını da entegre etmeyi planlıyor. Hizmet tamamen ücretsiz olacaktır.

Instagram için küçük bir devrim mi?

Instagram zaten içerik oluşturucular için bir merkez olduğundan, NFT’lerin entegrasyonu sektörde yeni bir ilgi dalgasını ateşleyebilir. Gelecekte kullanıcılar, karşılıksız tokenlerini doğrudan profillerinde gösterebilecek ve onları oluşturan sanatçıları etiketleyebilecek.

Bütün bunlar her halükarda, Novi cüzdanının NFT’lerin gelecekte metaverse’inde değiş tokuş edilmesine izin vereceğini doğrulamış olan Meta’nın genel stratejisini gösteriyor. WhatsApp tarafında Web3 entegrasyonları da başladı. Geçen Aralık ayında, uygulama kripto para ödemelerine başladığını doğruladı. 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here