Flow (FLOW) Coin Nedir ?

Flow, oyunlar, aplikasyonlar ve bu faaliyetlere kuvvet mekanizması oluşturan sanal ögeler için bir esas ana görevi gören geliştirici dostu bir blok zinciri teknolojisidir. Flow kripto para birimini kullanan kullanıcılar, kendi bilgilerini denetim altında tutabilir, ticarete açık piyasalarda alım satımı yapabilir yeni bir çeşit sanal ögeler yaratabilir.

Flow Çalışma Prensibi

Kültürel hale gelmiş blok zincir teknolojilerinde, her nokta bütün mevzunun görevini kendi üstüne alacak ve zincirdeki her yapı ile alakalı bütün işleri yapabilecektir. Bu blok zincir teknolojilerinden değişik olarak Flow, denetleyiciler ikilemindeki yapıları 4 değişik kısma böler: Biriktirme, Fikir Birliği, Yürütme ve Onaylama.

Her onaylayıcı yine de Flow’daki her yapıya katılım gösterir, fakat sadece önceden saptanmış olan alanlarında uzmanlaş hale gelirler. Bu, ezber bozan ölçümleme ve ekonomik yapısal hünerlere vakıf farklı şahısların Flow blok zincir teknolojisi için onaylayıcı olarak faaliyet gösterebileceği manasına denk gelir:

 • Biriktirici Noktalar kalite performans düzlemindeki değeri yükseltir.
 • Yürütme Noktaları platformdaki seriliği ve uyumlu hale getirme yapısını aktif hale getirir.
 • Onaylayıcı Noktalar güvenirliği ve teminat verme modüllerini içinde tutarak kanıt oluşturur.
 • Fikir Birliği Noktaları, ademi merkeziyetçi yapıyı perçinleyerek meydana getirir.

FLOW Coin Avantajları Nelerdir ?

 • Çok Aşamalı Tasarım: Flow’un dizaynı, bölük pörçük halinde işlem gören yapı teknolojisini kullanmaz, bu yapının yerine aşamalı noktalar ve onaylayıcılar ikileminde bir standarda ayırır. Flow dizaynı, Flow’un aynı serilikte mutlak olasılığa ve entegre olunabilir duruma gelmesine yardımcı olur.
 • Fon Altyapılı Yazılım Oluşturma ve Yaratıcı Ergonomisi: Flow üstünde faaliyet gösteren akıllı kontratlar, sanal dünya ögeleri ve aplikasyonlar için daha basit ve daha korumalı bir yazılım dili olarak iş gören Cadence dili ile meydana getirilir. Flow ek olarak yaratıcılar için verimli hale dönüştürülebilir akıllı kontratlar ve sabitlenmiş günlük saklama veri yapısına da yardımcı olur.

FLOW Kripto Para Birimi Olarak Nedir ?

FLOW, Flow blok zincir teknolojisi üstüne kurulum göstermiş aplikasyonlar, oyunlar ve akıllı kontratlar için kullanılan kripto para birimi yani tokendir. Kişisel kullanım amaçları ise daha sonra anlatılacaktır.

Token simgesi olarak FLOW adını kullanan kripto para birimi; daha önce anlatıldığı üzere Flow blok zincir teknolojisini kullanır. Token normu olarak ERC-20 ve ERC-721 standartlarını kullanan FLOW; akıllı kontrat yapısı ile faaliyet gösterir. Platformda kullanılan nokta sayısı 372 olarak belirlenirken, görev ve sorumluluk altında verilen kişi sayısı ise 15349’dur. Stake yapım seviyesi olarak yüzde altmış altı gibi bir değerde iş görmektedir. Bu kripto para biriminde oluşum gösteren dolaşım arz sayısı 306,893,775,00 adedinde ve piyasada oluşum gösteren total arz miktarı ise 1,378,211,739’dur.

Arza Satım Gösterilebilen Token: Flow, 21 Eylül 2020 tarihinden 2 Ekim 2020 tarihine dek hem kümeler halindeki ticaretinde hem de açık artırma etkinliği olarak 18 milyon dolar miktarında para biriktirdi. Oluşan ticaret yapısından bu ana dek toplam kazanç ise 135.1x.

Kişiselleştirilmiş Ticaret: Dapper Labs, a16z kripto, Union Square Ventures, Coinbase Ventures, Samsung NEXT, Fenbushi Digital, Accomplice, Venrock, Blockchange, Distributed Global, BlockTower içinde olmak kaydıyla sanal evren ve keyif için oluşum gösteren etkinliklerde dünyanın en iyi geliştiricilerinin bir araya gelmesi ile hemen hemen 24,6 milyon dolar gibi bir kaynak meydana getirdi. Bu oluşum etkinlikleri ise Valor Capital ve Warner Music Group gibi alanında dev oluşumların yanında spor, müzik ve oyun endüstrilerinin de ileri gelen simaları.

FLOW Token Özellikleri

FLOW coin, FLOW sanal dünyanın yegane yerel ögesidir. Özelliği ise bu emsalleri barındırır;

 • Hediyeler: FLOW kripto para birimi tokenleri, platformu onaylayıcılar vasıtası ile teminat altına sokmak için bir güvence yapısı olarak FLOW kripto para birimini stake yoluyla kullanarak hediyeler elde edebilirler.
 • Flow blok zincir teknolojisindeki yapılanmalar için yapı tutarları.
 • Saklama alanı oluşturma için para kullanım seçeneği.
 • Bir diğer tokenler için verilen güvenceler.
 • Denetim Kuruluna Yönelim.

Katılımcılar, FLOW kripto para birimini saklamak için Blocto veya Ledger’ı faaliyete koyabilir.

FLOW Kripto Para Birimi Nasıl Satın Alınır ?

FLOW kripto para birimi için başka tokenleri piyasada ticarete dökmek için, para katlama aracı olarak kullanılan kullanıcılar Binance, Okex, Huobi vb. üstünden FLOW kripto para birimini temin edebilirler.

FLOW Token Kazanımları

Başarıları ve kazanımlarını sıralayacak olursak; 2020 yılının ocak ayında en iyi kripto para birimi olarak FLOW tokeni seçildi. Yine 2020 yılının mayıs ayında ise Beta Mainnet 0,1 sürümünü yayınlayarak alanında sağlam bir başarıya daha imza attı. 2020 senesi Eylül ayında ise token meydana getirme aktivitesi tanıtımından evvel, FLOW tokeni kullanıcılara paylaştırmayı ve alanında sağlam yere dayanan Dapper Labs vasıtası ile meydana getirildi ve benimsendi.

Maker (MKR) Coin Nedir ?

Proje ekibinin geçmişte kazandığı kazanımları geride bırakır, ileri aşamadaki süreçler hakkında daha çok detaya yer verilmedi.

Yatırım Aracı Olarak FLOW Coin ?

Flow blok zincir teknoloji yapısına ve sanal dünyasına kullanım göstermek için, katılımcıların gaz tutarları adı ile bilinen yapıların FLOW kripto para birimine gereksinimi olacaktır. Bu sebep ile, Flow kripto para birimi üstüne ne kadar çok yapı kurulum gösterirse, büyük ihtimalle Flow tokeninin ücreti de o denli fazla olacaktır.

FLOW kripto para birimi, bu inceleme verisinin ele alındığı esnada sadece bir DEX’e vakıf; BloctoSwap. BloctoSwap beta versiyonunu kullanıyor ve yirmi dört saatlik zaman diliminde ortalama bir milyon dolar gibi bir değere hakim. Bu toplanan, oluşum gösteren havuz temelinde FLOW ve Blocto Tokens yapısından aktarılmakta ve halen en az seviyelerde konumlanmakta.

Bu gelişmeler ile beraber, BloctoSwap teşvik edicileri Alameda Research, Amonica, CMS, AppWork, vb. gibi ileri gelen VC’leri barındırır, bu sebep ile proje uzun süreçte kati suretle devasa bir yardım alacaktır. DEX’ler rastgele bir sanal evrende kritik bir yerde konumlanır. Bütün bu sanal evreni kuvvetli hale getirmenin yanında ek olarak performansları maksimum seviyeye çıkaracak.

Flow kripto para birimi sanal dünyasındaki alım satım, alışveriş hareketleri kazanımları ikileminde Flowty, A Flow blok zinciri teknolojisi altyapılı, eşler arası (P2P) ticaret oluşum hareketleri ağı ve NFTfi-NFT güvenceli borç para verme piyasa faaliyeti baş gösteriyor. Daha herhangi bir piyasaya sunulmadı, bu oluşumdan ötürü bu kazanımların faaliyete geçmesi ile birlikte durur halde bakmak çok ilgi çekici ve cezbeden mevzular arasında.

Flow, aynı anda blok zincir teknolojisi ağlarından olan Tezos ve Theta‘nın faaliyetleri sonrasında Market Capitalization aracılığı ile sıralamada dördüncü sırada listeleniyor. Proje üyeleri, Medium konseptinde NFL, UFC, La Liga, Genies, Dr. Seuss, Turner ve daha birden fazla dünyanın en ünlü ve bilindik markalarının Flow kripto para biriminde kendi blok zinciri işlevli tecrübelerini işleme sokmaya hazır durumda kaldığını da onayladı. Bu blok zincir teknolojisi için birkaç platform etkenlerini ateşleyecektir.

FLOW Kripto Para Birimi Geliştirici Ekibi, Destekçileri ve Proje İş Birlikçileri

Roham Gharegozlou: CryptoKitties, NBA Top Shot ve Flow blok zinciri teknolojisinin arka planındaki kuruluş olan Dapper Labs’ın kurucu CEO’su. Roham, Vancouver, BC (Kanada) konumlu, kazanımlarla donanmış bir ar-ge merkezi durumunda olan Axiom Zen’in eski kurucu yöneticisiydi; ZenHub, Routific, Timeline ve daha çok kuruluşun baş mimarı.

Dieter Shirley: CryptoKitties’in iş birlikçi oluşturucusu ve Dapper Labs’ın CTO’su ve tasarım şefi.

Mikhael Naayem: Dapper Labs’ın Ana Yürütme Görevinde ve Kurucu İş Birlikçisi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz