Binance Birikim ile Pasif Gelir Elde Edin

Pasif gelir elde etmenin bir yolunu bulmak, özellikle emeklilikte kişinin yaşam kalitesini etkileyecek ana faktörlerden biri olabilir. Bu duygu ikonik Wall Street yatırımcısı Warren Buffet’ın ünlü sözünde mükemmel bir şekilde özetlenmiştir: “Uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsanız, ölene kadar çalışırsınız.”

Binance, kullanıcıların, daha geniş pasif gelir odaklı Kazanç ürün ve hizmet paketinin bir parçası olan borsanın rekabetçi “Birikim” programı aracılığıyla kripto para varlıklarıyla zahmetsizce gelir akışları oluşturmasına olanak tanır.

Bu yazıda, sizin için doğru seçenek olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için Binance Birikim’e, özelliklerine, iç işleyişine ve temel faydalarına göz atacağız.

Binance Birikim Nedir?

Birikim, kullanıcıların kripto para varlıklarından en iyi şekilde yararlanmaları için tasarlanmış bir Binance ürünleri kategorisidir. Kullanıcılar günlük faiz kazanarak pasif gelir elde etmek için spot fonlarını kullanmaya karar verebilirler.

Binance, kullanıcıların Bitcoin, Ethereum, Solana gibi çeşitli DeFi ve Web3 odaklı coinler dahil olmak üzere yüzün üzerinde farklı dijital varlıkla Birikim teklifine katılmalarına olanak tanır. Binance kullanıcıları için iki ana tasarruf seçeneği vardır; esnek ve kilitli birikim. Aşağıdaki bölümde her bir türü daha ayrıntılı olarak tartışacağız.

Binance Birikim nasıl çalışır? Esnek ve Kilitli Birikim karşılaştırması

Binance Birikim hakkında en önemli nokta, onu normal tasarruf hesabınız olarak düşünmektir. Ancak itibari para mevduatlarına faiz tahakkuk etmek yerine, yatırdığınız kripto para varlıklarınızla pasif gelir elde edebilirsiniz. Yukarıda bahsedildiği gibi, esas olarak ilgili varlık kilitlenme süreleri ve ulaşılabilir yıllık yüzde verim (APY) oranı derecesi bakımından farklılık gösteren iki tür tasarruf seçeneği vardır.

Esnek Birikim ürünleri nelerdir? İstediğiniz zaman kriptonuzu kullanın

Esnek Birikim ürünleri, kullanıcıların yatırılan kripto paralarından faiz kazanmalarını sağlar. Esnek birikimlerden yararlanmanın önemli avantajı, kullanıcıların parayı istedikleri zaman kullanabilmeleridir. Mayıs 2022’den itibaren Binance, 180’den fazla dijital varlık için destek sunarak kullanıcıların mevduatlarından esasen risksiz gelir elde etmelerini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, desteklenen spot dijital para birimleriyle Esnek Birikimlere otomatik olarak abone olmayı seçebilirler.

Çeşitli kripto para birimleri arasında APY oranlarında Polkadot (DOT) mevduatları için %0,5’ten AXS fonları için %20’ye kadar değişen önemli farklılıklar olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca, Binance çeşitli dahili ve harici faktörlere dayalı olarak kazanç oranlarını periyodik olarak yeniden ayarladığından APY oranları sürekli değişime tabidir.

Yüksek faiz oranlarından pasif gelir elde etmek için hemen kayıt olabilirsiniz;

Esnek Birikim seçenekleri gibi, Kilitli Birikim ürünleri de kullanıcıların kriptolarıyla pasif gelir elde etmelerini sağlar. Ancak, Kilitli Birikim kullanıcıları paralarını istedikleri zaman kullanmalarına izin vermek yerine, kilitlenme süresi boyunca paralarını çekemezler. Esneklikteki azalma, potansiyel yıllık faiz oranı (APR) kazançlarında bir prim ile birlikte gelir. Genel bir kural olarak , kilitlenme süresi ne kadar uzun olursa, ödüller de o kadar yüksek olur.

Binance Birikim’in avantajları nelerdir?

Binance’in Birikim ürünleri paketi, geleneksel finans (TradFi) alanındaki birçok birikim teklifinden daha üstün olarak kabul edilebilir. Yeni başlayanlar için, Binance’deki kripto fonlarıyla elde edilebilecek faiz oranları, neredeyse tüm banka tekliflerinden kolayca daha iyi performans gösteriyor. Bağlam olarak, neredeyse hiçbir büyük ABD bankası yüzde birden fazla APY sunmuyor, neredeyse tüm desteklenen tokenlerde %1+ APY sunan Binance ile tam bir tezat oluşturuyor.

İkinci olarak, Binance’deki hem Esnek hem de Kilitli Birikim ürünleri çok kullanıcı dostudur ve kullanmak için herhangi bir evrak işi veya gelişmiş finansal bilgi gerektirmez. Binance’in sunduğu şeffaflık ve rahatlık derecesi, TradFi çevrelerindeki hiçbir oyuncu tarafından tartışılamaz.

Binance Swap Farming Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ayrıca, para yatırma, çekme ve faiz ödeme dağıtımları ücretsizdir, yani herhangi bir gizli yönetim ücreti konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Son olarak, geleneksel bankaların, müşterilerinin yatırılan kripto paralarından faiz kazanmalarına olanak sağlayacak tasarruf ürünleri sunmadığını belirtmekte fayda var. 

Binance’de En karlı Esnek ve Kilitli Birikim ürünleri

Yüksek getirili Birikim ürünleri arayan kullanıcılar için Binance, Esnek ve Kilitli ürün paketinde çeşitli kazançlı yatırım fırsatları sunuyor. İşte Binance’de öne çıkan yüksek verimli Birikim ürünlerine hızlı bir genel bakış. 

En yüksek getiri sağlayan Esnek Birikim ürünleri:

  • Axie Infinity – 5 AXS’e kadar mevduat için %20 APY
  • Waves – WAVES mevduatı için %20 APY
  • DREP – DREP mevduatları için %15 APY

En yüksek getirisi olan Kilitli Birikim ürünleri:

  • Axie Infinity – 15 günlük kilitleme süresi seçeneği kullanan AXS için %70 Yıllık Faiz Oranı
  • PankcakeSwap – 15 günlük kilitleme süresi seçeneği kullanan Cake için %50 Yıllık Faiz Oranı
  • DREP – 30 günlük kilitleme süresi seçeneği kullanan DREP için %35 Yıllık Faiz Oranı

Binance Birikim’i kullanın ve uyurken para kazanmaya başlayın

Binance Birikim, kullanıcıların kripto varlıkları ile ekstra gelir kaynakları oluşturmasına olanak tanır, aksi takdirde spot hesaplarda boş boş duracaktır. Şeffaflık, kolaylık, yüksek verim ve zahmetsiz varlık yönetimi, tartışmasız Binance’in sunduğu en büyük satış noktalarıdır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz