Binance’de Kredi Kartı ile Altcoin Nasıl Alınır?

Kripto para yatırımcıları, Binance’de dijital para birimleri satın almak söz konusu olduğunda bir dizi farklı yöntemi kullanabilir. Bu yöntemler, banka havalelerini, itibari para yatırma ve e-cüzdan seçeneklerini içerir. Listelenen yöntemlerin ücretleri düşük olsa da, kullanımı yavaş ve bazen zahmetli olabilir.

Altcoin alırken hız ve rahatlığı tercih eden kullanıcılar için Binance, kredi kartları için destek sunuyor. VISA ve Mastercard için yerel destek sayesinde, Binance’de bir kredi kartıyla dijital para birimi satın almak kolay, hızlı ve çoğu yargı bölgesindeki müşteriler tarafından kullanılabilir.

Tüm kart düzenleyicilerinin, müşterilerinin kripto satın almak için kredi kartı kullanmasına izin vermediğini belirtmekte fayda var. Bu tür işlemlerin desteklenip desteklenmediğini öğrenmek için kredi kartı sağlayıcınızla iletişime geçin.

Kripto Alanında Lider Altcoin Borsası

Bir “altcoin”, Bitcoin dışındaki herhangi bir dijital para birimi türüdür. “Alt coin” veya “alts” olarak da adlandırılan blok zinciri alanı, öncelikle finansal hizmetler alanında çeşitli kullanım durumları sağlamayı amaçlayan projelerle doludur.

Genel bir kural olarak, Ethereum, Solana (SOL), BNB ve Avalanche (AVAX) gibi daha büyük piyasa değerli kripto paralar genellikle yatırım yapmak için en iyi altcoinler olarak kabul edilir. Ancak, sözde “moonshot”ları kovalamayı tercih eden yatırımcılar düşük piyasa değerine, potansiyele sahip ucuz altcoinlere yatırım yapmak daha iyi olacaktır.

Radarınızda Olması Gereken Meme Coinler

Binance, tartışmasız sektördeki en iyi altcoin borsa platformudur. Tüm ticaret çiftlerinde yüksek ticaret hacmi ve listelenen 600’den fazla kripto para birimi ile Binance kullanıcıları, geniş bir blok zinciri projeleri kataloğunu ve gelecek vaat eden altcoinleri keşfedebilir. Kullanıcılar Binance’in özel bölümünde yeni listelenen altcoinler arasında kazançlı yatırım fırsatları bulabilir veya dilerlerse daha iyi bilinen kriptoları tercih edebilirler.

Binance, yatırım yapmak için en iyi altcoin seçeneklerinden birini sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bunları satın alma süreci de hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için basit ve erişilebilir hale getirildi. Aşağıdaki paragraflarda, kredi kartıyla altcoin satın almaya daha yakından bakacağız ve ayrıntılı kılavuzda size süreç boyunca rehberlik edeceğiz. Ama önce, Binance’de kredi kartıyla altcoin alırken işlem ücretlerinin nasıl ödemeyi bekleyebileceğinize bir göz atalım.

Kredi Kartı Ücretleri

Tahmin edebileceğiniz gibi, kripto satın almak için kredi kartlarını kullanmak ücretsiz değil. Aşağıda, kredi kartı ile altcoin satın alırken karşılaşabileceğiniz işlem ücreti türlerinin listesi bulunmaktadır.

İşlem ücreti

Kredi ve banka kartı işlemleri diğer ödeme yöntemlerine göre daha yüksek ücrete tabidir. Binance söz konusu olduğunda, kullanıcılar diğer kripto para borsalarıyla karşılaştırıldığında oldukça rekabetçi olan kredi kartı satın alımlarında %2’ye kadar ödeme yapar. Bazı kredi kartı düzenleyicilerinin ek ücret talep ettiğini belirtmekte fayda var.

Nakit Avans Ücreti

Kredi kartı düzenleyicinizden borç para alıyorsanız, nakit avans ücreti ödenmelidir. İhraççınıza bağlı olarak sabit veya yüzdelik bir ücret olabilir. Nakit avans hizmetinde geçerlilik oranı %3 ile %5 arasındadır.

Yabancı işlem ücreti

Yabancı işlem ücreti genellikle bir banka veya kart şirketi tarafından kartın para birimi veya belirlenmiş kullanım bölgesi dışında yapılan işlemlerde alınır. Pratikte bu, yurt içinde kullanılmayan bir itibari para birimiyle veya kredi şirketinin kullanım bölgesi dışında bulunan bir platform aracılığıyla kripto satın almanın ek ücretlere yol açabileceği anlamına gelir. Yabancı işlem ücretleri için gidiş oranı yaklaşık %3’tür.

Kredi kartıyla altcoin almanın başlıca faydaları

Hızlı ve Kullanışlı

Kredi kartlarıyla kripto para birimleri satın almak neredeyse anında ve kurulumu hızlıdır. Bu, hızlı fiyat dalgalanmaları ve belirsiz hareketler nedeniyle özellikle kripto para piyasalarında önemli olabilir. Bu nedenle saniyeler içinde satın alma yapabilmek, iyi bir yatırım ile kötü bir yatırım arasında belirleyici faktör olabilir.

Elinizde nakit olmadan kripto satın alın

İşlem hızına ek olarak, ekstra sermayeye erişim, kredi kartı kullanıcılarına, aksi takdirde ertelenmesi ve büyük olasılıkla kaçırılması gereken hamleleri takip etme olanağı sağlayabilir. Kredi kartı sağlayıcıları, kullanıcıların ellerinde yeterli nakit olmadan dijital varlık satın almalarına ve yeni fonlar mevcut olduğunda kısa vadeli krediyi ödemelerine izin verir. Kredi kartı kredisine yüksek faiz ödememek için ödünç alınan fonları mümkün olan en kısa sürede iade ettiğinizden emin olun.

Kullanımı kolay

Kredi kartlarıyla altcoin satın almak sadece hızlı ve kullanışlı değil, aynı zamanda kullanıcıların büyük çoğunluğuna tanıdık geliyor. Kripto satın alırken kredi kartıyla ödeme yapmak, kredi kartı ödemelerini destekleyen herhangi bir çevrimiçi platformu kullanarak ödeme yapmakla hemen hemen aynıdır. Kullanıcılar sadece kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV numarası gibi birkaç bit kişisel bilgi sağlamalıdır ve kullanıma hazırdır.

Binance’de kredi kartıyla altcoin nasıl satın alınır – adım adım kılavuz

Binance’de kredi kartıyla altcoin satın almak basittir ve gelişmiş kripto para veya başka bir bilgi gerektirmez. Binance’de kredi kartıyla nasıl kripto satın alınacağını gösteren adım adım kılavuz burada.

1. Adım

İlk olarak, Binance hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. Ardından Binance ana sayfasındaki “ Kripto Satın Al ” açılır menüsünden “Kredi/Banka Kartı”nı seçin.

2. Adım

Kullanmak istediğiniz fiat para birimini seçin ve fiat tutarını girin. Ardından “Devam” düğmesine tıklayın.

3. Adım

Yeni kart ekle” butonuna tıklayın ve kredi kartı bilgilerinizi girerek devam edin.

4. Adım

“ Kart Ekle” seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayın.

5. Adım

“Onayla” düğmesine tıklayarak satın alma siparişinizi tamamlayın.

6. Adım

Bankanızın OTP işlem sayfasında işlemi doğrulayın. Bu, kayıtlı cep telefonu numaranızdaki veya kayıtlı bir e-posta adresinizdeki işlemin doğrulanmasını içerebilir. Bundan sonra kripto satın alma siparişiniz anlık olarak tamamlanacaktır.

Binance ödeme yöntemlerinin karşılaştırılması: Kredi Kartı, Banka Havalesi, Fiat ve E-cüzdan

Binance, fiat ile altcoin satın almak isteyen kullanıcılar için bir dizi farklı ödeme yöntemini desteklemektedir. Hangisinin sizin için doğru olduğunu hızlıca görebilmeniz için her bir yöntemin hızlı bir özetini burada bulabilirsiniz:

Kredi kartı Banka transferi Fiat Depozitosu e-cüzdan
İşlem ücreti 2 ‘ye kadar% %0 %0 %2
İşlem süresi 30 dakikaya kadar 1 – 4 gün 1 – 4 gün Birkaç saate kadar

 

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz