The Merge’den bu yana Ethereum (ETH) fiyatı %20’den fazla düştü

Ethereum hafta sonu düşmeye devam etti ve bir gecede 1300 doların altına düştü. The Merge’den bu yana dijital para değerinin %20’sinden fazlasını kaybetti. Pazarın geri kalanı da kırmızıda…

Birleşmeyle birlikte Ethereum ağında hisse kanıtının etkinleştirilmesinden bu yana, ETH fiyatı %20’den fazla düştü ve şu anda Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesi olan 1300 dolar civarında işlem görüyor. The Merge tarafından taşınan kripto piyasasının ikincisinin fiyatı bu yaz sıçradı ve Ağustos ayında 2.000 dolara ulaştı.

kripto platformu Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev; “Enerji tüketimini azaltmak için Ethereum’u güncellemek devasa bir değişiklik, ancak bu enflasyonist ortamda makro her şeyi geride bırakıyor” diyor.

Geçen hafta, kripto hisse senetleri ABD’de ICP endeksinin beklenenden daha yüksek olduğunu gösteren ve Fed tarafından daha da acımasız bir parasal sıkılaştırmaya işaret eden açıklanmasının ardından düştü. Ve parasal sıkılaştırma beklentisi Avrupa’ya da sıçradı.

Banque de France Başkanı, enflasyona bağlı olarak daha ileri gitmeden önce ECB oranlarının Aralık ayına kadar %2’ye yakın nötr bir seviyeye yükselmesini bekliyor. Yatırımcılar şimdi ABD merkez bankasının bu hafta başka bir faiz artırımı kararına hazırlanıyor.

Kripto para birimleri yatırımcılar tarafından riskli varlıklar olarak kabul edilir. Toplam kapitalizasyonu şu anda 1000 milyar doların altında olan kripto piyasası, bugün hisse senedi piyasaları, özellikle Nasdaq ve teknoloji hisseleri ile çok büyük ölçüde ilişkilidir.

Kripto tüccarlarının duygularını analiz eden Korku ve Açgözlülük Endeksi, Pazartesi günü 21 puanla “aşırı korku” sergiledi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz