My Neighbor Alice (ALICE) Nedir?

Kripto para dünyasının ilerlemesi ile birlikte blok zinciri oyunları, yeni nesil video oyunları ile birlikte daha da yelpazesini genişleten bir platform olma halinde oluşuyor. Yeni nesil video oyunları, blok zinciri teknolojisinin getirdiği son teknolojik gelişimdir.

Bu teknolojinin son teknolojik özelliklere sahip olmasının en büyük nedenlerinde biri de oyuncuların oyunlara harcadığı zamanın geri dönüşünün para kazanma olayı olmasıdır. Bu oluşan durum da oyun endüstrisinin büyümesi üzerinde efektif bir etkiye sahip olmasıdır.

Böylesine büyük projeleri bünyesinde barındıran platformlardan biri de My Neighbor Alice (ALICE).

My Neighbor Alice (ALICE) Ne Vaat Ediyor?

Ethereum ağına dayalı yeni nesil bir video oyunu olan My Neighbor Alice ERC-20 tokenı’dır. Oyun içindeki etkinlik ve yarışmalardan elde edilen, kazanılan tokenlar aynı zamanda NFT platformuna da destek vererek oyuncuların bu yapıyı sanal bir şekilde geliştirmesine olanak tanıyor. Bu durum kullanıcıların ticaret yapmalarına ve bu faaliyetlerinden ötürü kazandıkları, yarattıkları fırsatları kullanmalarına izin veriyor.

Kolektif bir şekilde bu platformda yer alan bu yeni nesil video oyunu; çoklu oyunculu çiftlik temalı belirteçli bir token’dır. Bu oyunu oynayan oyuncular, kullanıcılar sanal dünyadaki arsalara, arazilere yatırım yaparak, üzerlerine yapılar kurarak inşa ediyor ve yeni kreatif koleksiyonlar oluşturabiliyor. Bu oluşum da diğer oyuncuları kendi bünyesine çekmeye devam ediyor. Bu gelişmelerden sonra bu platform geliştiricileri yeni bir hibe programı oluşturarak bu programı büyütmeye çalışacak.

Neden My Neighbor Alice (ALİCE)?

Bünyesinde herhangi bir kripto para cüzdanı bulunmayan bu oyun diğer oyunlara göre kripto para cüzdanı olmadan da oynanılabiliyor. Ama bu durum oyun oynamaya başladıktan sonra değişmekte ve bir cüzdana sahip olmanız gerekmektedir.

Bu platformda sanal video oyunları arasında temel olarak pek bir farklılık bulunmamaktadır. Sadece hedef kitlesine yönelik bir benzersiz deneyim sunmaya dikkat çeken bu video sanal oyunu meraklıları için bu mecrada ilgi görmektedir.

Diğer blok zinciri tabanlı video sanal oyunları gibi bu platformda da ALICE adı verilen token’ı kullanarak NFT pazarında kullanılabilir, oyun içi öğe satın alınabilir ve oyunda gittikçe ilerleyen seviyelerdeki karakterlere erişme imkanı olur.

Piyasalar

Son Yazılar

Önceki İçerikWAX Coin (WAXP) Nedir?
Sonraki İçerikEnjin Coin (ENJ) Nedir ?

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz