Sorare NFT oyunu, İtalya Serie A ile ortalık kurdu

Fantezi futbol oyunu Sorare, İtalyan futbolunun en önemli kolu olan Serie A ile anlaştı. Ligi oluşturan 18 takımın oyuncularının NFT kartları 2022-2023 sezonundan itibaren platformda yer alacak. AC Milan, Juventus ve Lazio gibi prestijli kulüpler zaten burada yer alıyordu ama artık yapılan anlaşma ile tüm ligin takımları yer alacak.

Sorare büyük ortaklık anlaşmalarına devam ediyor

Bu yeni kartlar, 2022-2023 sezonunun başından itibaren platformda mevcut olacak. Almanya’daki Bundesliga, İspanya’daki La Ligua ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki Major League Soccer’dan sonra, Sorare böylece dördüncü büyük ortaklığını büyük bir bölümle tamamlıyor.

Sorare platformu 2018’de ortaya çıkmıştı. Ancak dünya çapındaki 2 milyon kullanıcısı ve spor organizasyonları ile sayısız dernekleri başarısını simgeliyor. Faaliyetinin son zamanlarda beyzbolla çeşitlenmesi ve Kylian Mbappé‘nin elçi olarak gelişi bu eğilimi güçlendiriyor.

Sorare’nin kurucu ortağı ve CEO’su Nicolas Julia, bu yeni ortaklık fikri konusunda:

“Bu ortaklık, spor eğlencesinde bir sonraki dev olma yolculuğumuzda bir başka önemli adımı işaret ediyor. Serie A, küresel bir futbol santralidir ve spor tarihinin en ikonik ve ünlü kulüplerinden birkaçına ev sahipliği yapar. Aynı zamanda dünya futbolunun en tutkulu ve coşkulu taraftarlarının bulunduğu yerdir.”

Ayrıca, İtalyan pazarının platform için en güçlü büyümeye sahip pazar olduğunu da ekliyor. Gerçekten de İtalyanlar, Sorare’deki ilk uluslararası topluluğu temsil ediyor, bu nedenle Serie A ile bir ortaklık fazlasıyla iyi bir adım.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz