Sorare’de Kylian Mbappé kartı 416.000 Euro’ya satıldı

Blockchain oyunu Sorare’de, benzersiz kartı açık artırmada 153 ETH veya yaklaşık 416.000 € karşılığında satıldı. NFT’lerin coşkusunu ve aynı zamanda temsil ettiği oyuncuyu yansıtan güzel bir fiyat.

Sorare, 2019 yılında iki Fransız geliştirici tarafından piyasaya sürülen bir futbol video oyunudur. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve değiştirilemeyen token teknolojisi sayesinde, oyuncular kopyalanamayan veya başka bir oyuncuya aktarılamayan bir karta sahiptir.

Sorare NFT Fantezi Futbol Oyunu için Bir Rehber

Oyundaki her oyuncu için, her sezon NFT olarak 1.111 kart verilir. Kategoriye göre sınıflandırılırlar: Oyunda en yaygın olanlar 1000 kopya, nadir olanlar 100 kopya, süper nadir olanlar 10 kopya olarak bulunur. Bu nedenle, benzersiz oyuncu kartlarının teklif edilmesi çok hızlı bir şekilde devasa meblağlara ulaşabilir.

Son zamanlarda, Kylian Mbappé’nin NFT Sorare oyunundaki benzersiz kartı açık artırmada satıldı. Oyuncu, müzayedelerin önüne geçmek için indirimin başlangıcında birkaç gün önce Instagram hesabında kısa bir video yayınlamıştı.

İkincisi dün gece sona erdi ve kaseyi 153 ETH veya yaklaşık 416.000 € karşılığında alan “TeamBambi” kullanıcısı oldu. Dünya şampiyonunun 2021/2022 sezonu için özel NFT kartını sahibine veren güzel bir ödül.

Kylian Mbappé, Erling Haaland’ın arkasında, ancak Ronaldo’nun önünde

Fiyatı çılgın gibi görünse de diğer futbol kartları çok daha fazlasına satıldı. Bu özellikle, kartı geçen Şubat ayında 680.000 dolardan veya 600.000 €’dan fazla satılan Alman kulübü Dortmund’un şu anki forveti Norveçli Erling Haaland için geçerli. Oyunda 265 ETH’ye eşdeğerdi.

Birçok oyuncu dünya şampiyonu Mbappé’nin kartının Norveçli oyuncunun kartından daha fazlasına satıldığını görmek istedi. Ama ne yazık ki başarılı olamadı.

Kylian Mbappé’nin kartlarının fiyatı geçen sezondan bu yana keskin bir şekilde arttı. Geçen sezon Ronaldo’nun benzersiz kartı 290.000 dolara satıldı. Kylian Mbappé bu nedenle en azından Sorare’de Ronaldo’nun önünde. Kârlı bir yatırım mı? Gelecek anlatacak.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz