Solana Okay Bears NFT’leri 24 saatte 18 milyon dolar kazanıyor

Solana blok zinciri, son günlerde en büyük NFT satış hacimlerinin sıralamasına dikkate değer bir giriş yaptı. Ve haklı olarak 26 Nisan’da lansmanı yapılan yeni “Okay Bears” projesi, o günkü 18 milyon doları aşan satış hacmiyle podyumda 1. sıraya yükseldi.

Okay Bears NFT’leri listelerin zirvesinde

İşte pek sık olmayan bir senaryo: Ethereum (ETH) blok zincirinde konuşlandırılan NFT projeleri, podyumun 1. sırasını başka bir blok zincirinde oluşturulan yeni bir projeye bıraktı.

Bunlar “Okay Bears”, çok sayıda rastgele niteliğe sahip ayıları temsil eden ve 10.000 kopya olarak basılan profil resmi NFT’leridir (PFP). 1.5 SOL (145 $) fiyatla piyasaya sürülen Okay Bears’ın 10.000 kopyasının tamamı Solana (SOL) blok zincirinde NFT satma platformlarından biri olan Magic Eden’de satıldı.

Solana (SOL) NFT’leri artık OpenSea platformunda yayında!

İkincil piyasa hızla ateşlendi, ayı fiyatlarını hızla artırdı ve 26 Nisan günü 18,4 milyon dolardan fazla satış hacmi yarattı. Böylece bu yeni koleksiyon, bir süreliğine Bored Ape Yacht Club (BAYC) gibi sahanın devlerinin ve onların mutant kuzenleri, hatta Moonbirds veya Meebits’in önünden geçti.

Opensea platformunun sıralamasına göre Okay Beards şu anda 24 saatte 97.386 SOL veya yaklaşık 9,6 milyon dolar satış hacmi ile satışlarda 3. sırada yer alıyor.

Solana’da geliştirilen bir NFT projesi ilk kez 24 saat satış bazında podyumda 1. sırada yer alıyor. Bununla birlikte, küresel bir karşılaştırmada, Ethereum, Solana için 29.1 milyona karşı NFT satış hacmi açısından aynı gün üretilen 104 milyon dolar ile lider olmaya devam ediyor.

Bu başarı nereden geliyor?

NFT evreninin büyük lideri Yuga Labs ile karşı karşıya kalan, artık vazgeçilmez olan Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin kökeninde ve yakın zamanda CryptoPunks ve Meebits koleksiyonlarını satın alan yeni projeler, belirli bir kaliteyi sağlamaları gerektiğini biliyor.

Ayrıca, BAYC sahiplerinin özel airdroplar da dahil olmak üzere birçok avantajdan yararlanmalarını sağlayan “club” sisteminin başarısı da sabittir. Topluluk, değiş tokuş edilecek basit NFT’lerden ziyade somut projeler istiyor gibi görünüyor.

Okay Beards’ın “Blueprint” (teknik çizim) adı verilen teknik incelemesi aracılığıyla burada sunduğu şey budur.

“Sadece bir yol haritası yayınlamıyoruz, topluluk merkezli, dünya lideri bir Web 3.0 markasına rehberlik edecek ve inşa edecek planı belirliyoruz.”

Okay Bears, diğer şeylerin yanı sıra, Shopify ile bir ortaklık sayesinde sahiplerine dünya çapındaki özel içeriğe, konferanslara veya özel ürünlere özellikle erişim sağlayacak bir “Ayı Pazarı” vaat ediyor.

Okay Bears topluluğunun hayran sanatı sunarak projeyle doğrudan etkileşim kurabilmesi için bir “Galeri” köşesi de kurulacak. Ayrıca proje, bir lisans ve hibe sistemi aracılığıyla Okay Bears ekosistemini geliştirmeyi amaçlayan topluluk girişimleri için bir kuluçka merkezi görevi görecek.

Her neyse, burada yakından takip edilmesi gereken ve konuşulması muhtemel bir proje var.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here