NFT’lerden Nasıl Para Kazanılır?

2021’de NFT’nin gerçek bir devrim yapmayı ve milyonlarca kripto meraklısının kalbini kazanmayı başardığı aşikar hale geliyor. Benzersiz ve sıra dışı NFT koleksiyonları, NFT pazarlarında on milyonlarca dolara satıldı. Bu tür koleksiyonlar, Neymar ve Justin Bieber gibi dünya çapında ünlülerin dikkatini çekti.

2021’de tüm dünya karşılıksız tokenleri öğrenirse, 2022’de bu sektör kapitalizasyonunu katlayacak ve kripto para piyasasında önemli bir yer tutacaktır. Bu nedenle, bugün NFT endüstrisindeki ana gelir kaynaklarını tartışacağız.

Para kazanmanın ilk yolu NFT Airdrops

Basitçe söylemek gerekirse, NFT’ler belirli koşulları yerine getirmeleri için çekilişle şanslı olanlara verilir. Birçok proje, yeni yatırımcıları çekmek için pazarlama taktiklerini kullanır. Bu, kullanıcıların bir proje tokeni satın alarak iyi para kazanabilecekleri aktif hilelerden biridir.

Örneğin “BAYC” den ünlü maymunları ele alalım. Proje ekibi, dünyaca ünlü koleksiyondan tanıdık maymunları tanınmayacak kadar değiştiren özel bir eklenti yayınlayarak çok sıra dışı bir karar verdi. Ve kullanıcılar bu tür etkinlikleri büyük bir ilgiyle takip ediyor ve bunun için para vermeye hazırlar, sonuçta, değiştirilmiş NFT’lerin daha fazla maliyeti önemli ölçüde artacaktır.

NFT’nizi oluşturun

NFT pazaryerlerinde milyonlarca farklı ürün yatırımcılardan yanıt alamadı. Ancak aynı zamanda, bu endüstride garip projelerin büyük başarılarının birçok örneği var. Bu, birçok sanatçının sanatlarını NFT mekanizmasını kullanarak dünyayla paylaşmanın bir yolunu bulmasını sağlıyor.

Kendi NFT’lerinizi oluşturarak tam olarak para kazanmak için, tüm NFT platformlarında kreasyonlarınızın teknik ve pazarlama tanıtımı için belirli bir bütçenizin olması gerekir. Bu nedenle, bu yöntemin bir NFT oluşturmak isteyen ancak NFT endüstrisinde çok az bilgisi olan bir kişiye uyması olası değildir.

Para kazanmak için oynanabilen NFT oyunları

Blockchain teknolojileri, dünya çapındaki oyuncuların sevdikleri şeyi yapmalarına ve aynı anda büyük miktarlarda para kazanmalarına olanak tanır.

Günlük Para Kazanabileceğiniz Ücretsiz NFT Oyunları

Her blok zinciri tabanlı oyunun, NFT sıralamasına sahip ekosistemi ve ekonomisi vardır. Oyuncular, oyundaki başarıları için çeşitli NFT öğeleri alabilir ve daha sonra tüm NFT platformlarında satılabilir.

NFT pazaryerlerinde alım satım

Klasik şema burada çalışır; düşükten al, yüksekten sat. İlginç ve gelecek vaat eden projeler bulursanız, bazı NFT pazarlarında erken bir aşamada IDO veya diğer bağış toplama etkinliklerine katılın.

Ardından, NFT tokenleri önemli ölçüde artırılmış bir fiyata sat ve aradaki farktan kazan. Kripto topluluğunun çok takdir edeceği gelecek vaat eden bir proje seçmek çok önemlidir.

Staking

Staking, sahiplerinin NFT’lerini taahhüt ettiği ve böylece blok zincirinin verimliliğini sağladığı bir pasif gelir yöntemidir. Bunun için yatırımcılar hak ettikleri ödüllerini alırlar. Başka bir deyişle, bu NFT’deki pasif gelirdir.

NFT’ler Hakkında Yorumlar

NFT’lerin ve DeFi pazarlarının devasa patlaması, yatırımcıların gözlerini bulandırmamalı. Bu sektör, kripto para birimi alanında sağlam bir şekilde kurulmuştur ve yalnızca ilerlemeye devam edecektir. 

Aslında, tüm yaşamımız yakın gelecekte NFT tokenlerinde yoğunlaşacak: elektronik cüzdanların anahtarları, kişisel bilgiler, gayrimenkul mülkiyeti ve metaverse’de bir avatar. Bütün bunlar, dünyadaki her üçüncü kişinin içine dalacağı NFT dünyasının ayrılmaz bir parçası olacak.

Citibank, gelecekte 2 milyardan fazla insanın metauzayların kalıcı sakinleri olacağına inanıyor ve pazarın kendisi 13 milyar dolara kadar büyüyecek. Buradaki en önemli şey, metaverselerin tüm yapısının ve içindeki insanların etkileşiminin NFT etrafında inşa edilmiş olmasıdır.

Ancak, tüm senaryolardan bağımsız olarak, NFT platformu ve NFT coinleri, metaversiyonlardaki herhangi bir öğenin sahipliğinin temeli olacaktır. Bu nedenle, NFT pazarı emekleme aşamasındadır, ancak kısa süre sonra yeni dijital gerçekliğin birincil anahtarı haline gelecektir.

Sektörün sermayesi, DeFi ve genel olarak kripto para piyasasının artan popülaritesine paralel olarak büyüyecek. ABD ve İngiltere gibi dünyanın önde gelen ülkeleri ve AB, kripto piyasası düzenlemesine ilişkin ilk yasal düzenlemeleri duyurdu veya kabul etti.

Bu nedenle, kripto para piyasasında ve NFT platformlarında satın alma faaliyetinde bir artış ve NFT yaratmada yeni dijital teknolojilerin küresel olarak benimsenmesini beklemeliyiz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here