Potansiyelli Satın Alınabilecek Web 3.0 Coinleri

Web 3.0, günler geçtikçe daha da kaçınılmaz hale geliyor. Web 3.0’ın internetteki bir sonraki devrim olduğu ve ademi merkeziyetçilik yoluyla hayatımızın nasıl daha iyi hale getirileceği hakkında her hafta daha fazla paylaşımlar var.

Bazıları bunun tamamen teknolojik bir saçmalık olduğunu düşünüyor, diğerleri bunun gerçek bir durum olduğunu düşünüyor. Ve elbette, kriptonun bu yeni gelişmenin sorumluluğunu üstlenmesi bekleniyor. Bu nedenle, yatırımcılar satın almak için en iyi Web 3.0 kripto para birimleri arayışı içerisinde.

Web 3.0 kavramı, mevcut internetimiz Web 2.0’ın çok fazla merkezileştiği fikrine dayanmaktadır. Elbette, Amazon (AMZN), Alphabet gibi güçlü firmalar ve Twitter (TWTR ) gibi sosyal medya devleri gibi isteğe bağlı e-ticaret platformlarımız var. Ancak bu süreçte, Web 3.0 savunucuları bu varlıklara çok fazla güç verdiğimizi iddia ediyor. Artık Amazon ve Meta Platforms (FB) gibi şirketlerin internetimizi, duygularımızı ve birlikte etkileşim şeklimizi ne kadar kontrol ettiğinin farkına varıyoruz.

Web 3.0 daha sonra kullanıcıların blok zinciri teknolojisi aracılığıyla birbirleriyle bağlantı kurmasına izin verecektir. Blok zincirinin merkezi olmayan yapısı, merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) gibi varlıklara izin verir. Bu DAO’lar, kullanıcıların neyi değiştireceklerine veya hangi kuralları uygulayacaklarına karar vermelerine izin verir; bu nedenle, son kullanıcılar arasında bir düzeyde bağımsızlık sağlarlar. Ayrıca, Web 3.0, Web Hizmetleri paketi tüm internetin yaklaşık üçte birine güç sağlayan Amazon gibi şirketleri web altyapısı üzerindeki baskılarından kurtarır.

Bunların hepsi kulağa harika geliyor ve zaten etrafımızda oluyor. Kripto yatırımının ortaya çıkışı, bu yeni web’i yönlendirmeye yardımcı oluyor. Ancak, özellikle Web 3.0’da hangi projelere yatırım yapılabilir ? Satın almak için bu Web 3.0 kriptolarını sizler için inceledik:

  • Chainlink (LINK)
  • Audius (AUDIO)
  • Flux (FLUX)

Satın Alınacak Web 3.0 Coinleri : Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK), son hype yatırımcıların dikkatini çekmeden çok önce var olan Web 3.0 oyunlarının en büyükleri arasında yer alıyor. LINK tokeni, 7,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın 22 numaralı kripto parasıdır. Bu etkileyici değerlemeyi, yeni internete geçişe öncülük eden DApp platformlarına çok önemli bir hizmet sunarak elde etti.

Chainlink ağı, blockchain soyutlama katmanı olarak adlandırılan şeydir. Ağ, blok zinciri kodlamasını, verilerin herhangi bir sayıda blok zinciri ağında serbestçe akmasına izin veren basit bir arayüze basitleştirir. Temel olarak, Chainlink verileri akıllı sözleşmeler aracılığıyla bir projeden diğerine sorunsuz bir şekilde geçebilir.

Peki Chainlink aslında bu yetenekle ne yapıyor ? Merkezi olmayan bir oracle olarak Chainlink, DApp’lere bağımsız olarak çeşitli veri türleri sağlayabilir. Bir uygulama, bir DeFi platformu için doğru kripto piyasası fiyatlarına ihtiyaç duyarsa, bu fiyatları Chainlink aracılığıyla gerçek zamanlı olarak getirebilir. Bir uygulama, temel alınan ağın sunmadığı bir harici ödeme yöntemi sunmak isterse, bunu Chainlink aracılığıyla yapabilir. Projenin Associate Press sayesinde ortaklık, kullanıcılara gerçek zamanlı haber beslemeleri sağlamak için bile Chainlink kullanılabilir.

Beş yılda yaptığı tüm entegrasyonları görmek için Chainlink’in ekosistem sayfasına bakılabilirsiniz. Yaklaşık 1.200 proje ile ortaklık kurmak oldukça başarılı bir iş. Geçen sonbaharda, akıllı sözleşmeleri ve DApp’leri piyasaya sürmeye başlarken gelişen Cardano (ADA) ağıyla bir araya gelerek bugüne kadarki en büyük ortaklıklarından birini yaptı.

Audius (AUDIO)

Müzik akışını merkezden dağıtmak ve ödülleri hem müzisyenlerin hem de dinleyicilerine vermek isteyen Web 3.0 oynatıcı Audius. Solana (SOL) ağı üzerinde çalışan Audius, en hızlı büyüyen Web 3.0 platformlarından biridir. Yeni çıkacak Solana tabanlı en iyi 5 kripto projesi içeriğimize de göz atmayı ihmal etmeyin.

Audius aracılığıyla, favori sanatçılarını dinleyebilir ve diğer hizmetlerden daha fazla akış geliri elde etmelerini sağlayabilir. Ayrıca ağ değeri yarattıkları için kullanıcıları kendilerini ödüllendirmek istiyor; Kullanıcılar platformda müzik dinleyerek AUDIO token kazanabilirler. En belirgin şekilde, AUDIO tokenleri ağ yönetimi için kullanılır ve kullanıcıların ağdaki değişikliklere oy vermelerine olanak tanır.

Audius, Web 3.0’ın merkezi olmayan temasına uygun olarak, içerik dağıtımı için iki tür düğüme güvenir. Sanatçıların kendileri, çalışmalarını içerik düğümlerine sağlar. Bu içerik düğümleri daha sonra kullanıcılara yüksek kaliteli müzik akışı sağlar. Sanatçılar ayrıca içeriği Audius içerik defterine gönderir. Bu defter, içerik meta verilerini otomatik olarak indeksler ve keşif düğümlerine gönderir. Keşif düğümleri, son kullanıcılara Audius deneyimini geliştirmeye yardımcı olan içerik önerileri sunar.

Gelecek Vadeden Web 3 Coinleri : Flux (FLUX)

Flux, ağın blok zincirinin Amazon Web Servisleri olma vaadiyle büyülenen yatırımcılarla satın alınacak en yeni Web 3.0 kriptolarından biridir. Web 3.0 müzik akışı kadar gösterişli değil, orası kesin. Ancak, internetin bir sonraki evrimini inşa etmek için araçlar sağlayarak, zaman geçtikçe en önemli Web 3.0 projelerinden biri olduğunu kanıtlayabilir.

Flux, en açık şekilde, merkezi olmayan bir sunucu ana bilgisayarı olarak Amazon Web Hizmetlerine meydan okuyor. Amazon, AWS ile internetin üçte birini kontrol ediyor, ancak çoğu zaman bunun işe uygun olmadığını gösteriyor. Hizmet yılda birkaç kez kesintiye uğrar ve bu da genellikle dünyanın en popüler web sitelerinden bazılarını çökertir. Flux, rakiplerinden daha iyi performans vaat eden kullanıcı tarafından sağlanan sunucular sunan FluxNode’ları aracılığıyla bununla rekabet edebilir.

Nvidia (NVDA) Hisse Senedi için 2022 Neden önemli ?

FluxNode operatörleri tüm dünyada mevcuttur ve düğüm sayısı her ay artmaktadır. Bu düğüm operatörleri ağa bilgi işlem gücü sağlar; kullanıcılar daha sonra bu bilgi işlem gücünü sunucu barındırma, DApp, oracle dağıtımı ve daha fazlası için kullanabilir. Düğümler dünyanın her yerinde olduğundan, dünyanın neredeyse her yerindeki kullanıcılar yüksek performanslı bilgi işlem erişimine sahiptir. Karşılığında, düğüm operatörleri hizmetleri için pasif gelir sağlayan FLUX coinleri alırlar.

Ağ, yatırımcılardan gelen çok sayıda destekle hızla gelişiyor. Ekim ayından bu yana kripto para %450’nin üzerinde büyüyerek tüm zamanların en yüksek seviyesi 4,17 doları gördü. Ayrıca, ağ bazı büyük bilgisayar oyuncularından destek alıyor. Yılın başında ağ, grafik işlem birimi (GPU) üreticisi Nvidia (NVDA) ile bir ortaklık duyurdu. Şirket, projeyi Nvidia mühendisleri ve pazarlamacılarıyla temasa geçirerek Flux’un geliştirilmesini hızlandırmaya yardımcı oluyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz