NFT piyasası işlem hacmi Mayıs’tan bu yana düşüyor

NFT piyasası hala endişe verici işaretler veriyor. Bu karşılıksız tokenlerin ticareti için en iyi bilinen platformlardan biri olan Opensea’da, bu yıl 1 Mayıs’tan bu yana işlem hacmi miktarı %99 oranında düştü.

Opensea’da, Mayıs’tan bu yana işlem hacmi miktarı %99 oranında düştü

DappRadar tarafından derlenen verilere göre, 1 Mayıs’ta bir günün en yüksek seviyesi olan 2,7 milyar dolardan, geçen Pazar günü 9,3 milyon dolara düştü. Platformdaki aktif kullanıcı sayısı da dönem içinde düştü: -%33.

Hatırlatma olarak, bir NFT (“Fungible Token” veya nonfungiable token), bir blok zinciri (esas olarak Ethereum) tarafından verilen ve dijital bir varlıkla (fotoğraf, video vb.) ilişkilendirilen dijital bir mülkiyet unvanıdır. Her NFT benzersizdir ve çoğaltılamaz. NFT’ler sanatta, lüks sektörde veya sporda ticaret kartları için kullanılır.

NFT Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey için linkte yer alan makalemizi inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, en iyi bilinen NFT koleksiyonları fiyatlarının da düştüğünü görüyoruz. Ünlü Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonu taban fiyatının 72.4 ETH’ye (yaklaşık 110.000 dolar) düştüğünü veya 30 Nisan’ın en yüksek seviyesi olan 153.7 ETH ile kıyasla -%53’e düştüğünü görüyoruz. Cryptopunks için de aynı durum mevcut, Haziran ayındaki son zirveden %-19 oranında düşüş yaşadı.

Ancak hala çok olgunlaşmamış ve riskten kaçınma zamanlarında şiddetli tasfiye aşamalarının pençesinde olan bir piyasamız var. Ve hepsinden önemlisi, kullanıcılar maymun resimleri koleksiyonlarını satın almaktan ziyade kripto cüzdanlarını tahkim etmek ve yeniden ayarlamakla daha meşguller. NFT piyasası da kışını yaşıyor. Kriptolar hakkında bildiğimize kıyasla daha sert geçen bir kış..

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz