Hyundai NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü

Hyundai, MetaKongz ile işbirliği içinde NFT koleksiyonunun geldiğini duyurdu. 20 Nisan’da yapılması planlanan lansman, onu topluluk NFT’lerine giren ilk otomobil markası yapacak.

Şimdilik, 20 Nisan’dan itibaren halka sadece 30 kopya sunulacak. Bu duyuru animasyonlu bir video ile resmileştirildi:

Bu videoda, bir Kongz rastgele seçilmeyen bir arabaya biniyor. Gerçekten de Güney Koreli firma tarafından kendi adına inşa edilen ilk araba olan bir Pony modelidir.

Kongz daha sonra aya gider ve arabayı ilk modele saygı gösteren bir elektrikli konsept otomobil olan Pony Heritage’a dönüştürecek süreçte bir küpü vurur. Videonun sonunda karakter, silecek lastiklerinden birinden sarkan bir yıldız görüyor ve bu, Mayıs ayında çıkacak olan Shooting star NFT adlı bir koleksiyona gönderme yapıyor. Tüm bunlar, Hyundai’yi bir topluluk NFT projesi başlatan ilk otomobil üreticisi yapıyor.

MetaKongz ile ortaklaşa yapılan bu 30 kopyalık ilk koleksiyon, tüm bütçelere açık bir şekilde erişilemeyecek. Fiyatlar henüz açıklanmadıysa, birim fiyatı 13.000 doları aşan en az 10 Kongz NFT sahipleri için 1 ETH indirimle 10 kopya satın alınabileceğini zaten biliyoruz.

NFT’lerden Nasıl Para Kazanılır? merak ediyorsanız makalemize göz atmayı unutmayın, işinize yarayacaktır.

Metamobility Universe adına bir metaverse

Bu yılın başlarında Hyundai, insanlığa benzeri görülmemiş duyusal deneyimler sağlamak için robotiğe merkezi bir yer vermek istediği metaverse projesini duyurdu.

2020’de Boston Dynamics’in satın alınması sayesinde Hyundai, robotlarını örneğin metaverse üzerinden Mars’a seyahat etmemizi sağlamak için kullanmak istiyor.

Aşağıdaki video, markanın fütüristik vizyonu hakkında fikir veriyor.

Eğlence yönünün ötesinde, Hyundai aynı zamanda metaverse aracılığıyla coğrafi kısıtlamaları ortadan kaldırmayı da amaçlıyor.

Böylece herhangi bir operasyonel görevi yerine getirmek için robotları uzaktan kontrol etmek mümkün olacaktır. Bu, bir hayvanı özellikle yokluğunda uzaktan besleyerek endüstriyel üretimden kendi evine kadar tüm alanları etkileyecektir.

Elbette Hyundai’nin kat etmesi gereken uzun bir yol var ve fanteziden gerçeğe geçmeden önce aşılması gereken birçok teknik engel var. Bu arada, yıl boyunca tanıtılacak çeşitli NFT koleksiyonlarıyla yetinmek zorunda kalacağız.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here