Doodle NFT satışları %1200 arttı, değerleme 704 milyon dolara ulaştı

Markanın sanatsal yönünü ünlü müzisyen Pharrell Williams’a emanet eden Doodle’lar, 54 milyon dolarlık bağış toplayarak değeri 704 milyon dolara çıkardı. Satışlar gün içinde %1200 oranında patladı.

Doodles’ın değeri 704 milyon dolar

Ethereum’un (ETH) en ünlü NFT koleksiyonları arasında yer alan Doodles, 54 milyon dolarlık bir bağış toplama turunu tamamladı. Alexis Ohanian’ın risk sermayesi şirketi Seven Seven Six tarafından yönetilen tura Acrew Capital, FTX Ventures ve 10T Holdings katıldı.

Parlak renkler ve pastel tonlarla benzersiz tasarımıyla beğeni toplayan sanatsal proje, şimdi 704 milyon dolar değerinde. Bu yeni toplanan sermaye, büyüme stratejisini genişletmeyi ve projenin fikri mülkiyetinden para kazanmayı mümkün kılmalıdır.

Gerçekten de, geçen Haziran ayında New York’ta düzenlenen NFT.NYC konferansı sırasında, Doodles’ın direktörü müzik, moda, kültür ve hatta eğlence sektörlerinde kalıcı bir varlık oluşturma hedefini açıkladı. Dahası, Pharrell Williams’ın şahsında yeni bir sanat yönetmeninin işe alındığını bile duyurdu.

Çok ünlü yapımcı, yazar ve besteci Williams, NFT koleksiyonundan ilham alan bir albüm de üretecek. Adlı Doodles Records: Volume 1, yapım şirketi Columbia Records ile ortaklaşa piyasaya sürülecek.

Satışlar 24 saat içinde %1200 arttı

Ekim 2021’deki lansmanından bu yana Doodles koleksiyonu, OpenSea platformunda işlem hacminde 148.500 Ether’i (ETH) aştı. Önemli koleksiyoncular arasında ünlü Justin Bieber, Future, Snoop Dog ve Steve Aoki yer alıyor.

CryptoSlam’den alınan verilere göre, koleksiyon son 24 saatte 2,1 milyon dolarlık satış yaptı. Bu , aynı dönemde toplam 140 işlem için %1.224’lük bir artışı temsil ediyor. Bu arada taban fiyat %19 artışla 8,5 ETH’ye veya yaklaşık 13.000 dolara yükseldi. Ekip, milyonlarca özelleştirilebilir avatar üretecek olan Doodles 2 adlı ikinci bir koleksiyon başlatmayı planlıyor.

Bu proje, Ethereum’dan daha ölçeklenebilir ve daha ucuz bir blok zincirinde gün ışığına çıkmalı, ancak henüz açıklanmadı. Doodles, fon toplayan ilk NFT projesi değil. Bu yılın başlarında, çok ünlü Bored Ape Yacht Club (BAYC) yaratıcıları Yuga Labs, toplam 450 milyon dolar fon topladı ve değerlemelerini 4 milyar doların üzerine çıkardı.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz