Decathlon, Tezos (XTZ) ile ortaklık kurarak NFT dünyasına adım attı

Decathlon şirketi, blok zinciri dünyasına ilk adımını, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) aracılığıyla atmaya karar verdi. Gerçekten de, sahiplerinin özel avantajlar sunan bir NFT bulabilecekleri yeni bir “Kipsta Barrio” spor ayakkabı çifti piyasaya sürdü.

NFT haberleri bölümünde bu hafta önemli gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Decathlon’un NFT projesi hakkında detaylara göz atalım.

Decathlon ve Tezos (XTZ) NFT’ler için işbirliği yapıyor

Fransız Decathlon şirketi, “S3 Crew” kolektifi de dahil olmak üzere bu sporun şampiyonlarıyla işbirliği içinde tasarlanan  sokak futbolu spor ayakkabılarından oluşan yeni “Kipsta Barrio” spor ayakkabı koleksiyonu için Tezos (XTZ) blok zinciri ile ortaklık kuruyor.

Decathlon, 2008 kopyalarında üretilen ve sahiplerinin bir “Altın Bilet” ile kazımak için benzersiz bir NFT bulabilecekleri bu ayakkabı çiftleri sayesinde, blok zinciri ve takas edilemez token (NFT’ler) dünyasına ilk adımını atıyor.

2 kuruluş arasındaki işbirliği, özellikle şirketlerin profesyonel ihtiyaçları için kullanmalarına yardımcı olan Tezos’un dağıtımında uzmanlaşmış bir araştırma ve geliştirme merkezi olan Nomadic Labs sayesinde mümkün oldu.

Solana Okay Bears NFT’leri 24 saatte 18 milyon dolar kazanıyor

Bu yeni spor ayakkabılar, çift serbest stil futbol dünya şampiyonu, üçlü Fransız şampiyonu ve resmi Red Bull sporcusu Séan Garnier’in onuruna yaratıldı. Çift, gerçekten de 2008 Red Bull Street Style Dünya Şampiyonası unvanına bir övgü olarak piyasaya sürüldü.

“Street Players’tan ilham alan BARRIO’lar, Street Football mirasından ilham almaktadır. En büyüklerden etkilenen ayrıntılarla dolu, güzel oyunun ve şehir dünyasının yaşam deneyiminin hizmetindeler.”

Böylece alıcılar, disiplindeki en büyük sporcular tarafından geliştirilen çiftleri satın alırken, aynı zamanda çok sayıda “dünya şampiyonu ile kişiselleştirilmiş ve özel deneyimlere” erişim sağlayan özel bir NFT elde edebilecekler.

Sporcuların ayrıcalıklı ortağı Tezos

Decathlon’a göre Tezos’un seçimi tesadüfen yapılmadıNitekim Fransız şirketi, “biyoçeşitlilik ve iklim hırsı açısından şirketin taahhütlerine uygun olarak” katılmaya karar verdi.

Gerçekten de Tezos blok zinciri , Bitcoin’in (BTC) üzerinde çalıştığı geleneksel çalışma kanıtına (PoW) göre çok daha az enerji yoğun bir yöntem olan Hisse Kanıtı (PoS) konsensüsü aracılığıyla çalışır.

İkincisi, karbon ayak izi veya enerji tüketimi açısından çevre üzerindeki etkisi nedeniyle de sıklıkla seçilmektedir.

Aksine Tezos blok zinciri, 17 kişinin yıllık tüketimine eşdeğer bir ortalama enerji ayak izi sunuyor.

Zaten geçmişte, birçok spor takımı kendilerini Manchester United veya McLaren gibi Tezos blok zinciri ile ilişkilendirdi, aynı zamanda Ubisoft stüdyosu ile olan ortaklığı da bulunuyorç

Her durumda, Decathlon için blockchain dünyasındaki bu ilk adım, şirketin NFT lideri Valentin Auvinet tarafından açıklandığı gibi, diğer geleceklere doğru atılan ilk adımdır.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here