Coinbase Pay ile Web3 bir tık uzağınızda olacak!

Coinbase kullanıcılarının Coinbase Cüzdanlarına Chrome tarayıcı uzantısından para yatırmalarının ve web3’ü keşfetmelerinin en kolay yolu olan Coinbase Pay’i tanıttı.

Coinbase Pay Nedir ?

Geçen yıl boyunca DeFi, NFT’ler ve diğer web3 hizmetleri muazzam bir şekilde benimsendi. Bununla birlikte, bu hizmetlere erişebilmenin ve kullanabilmenin önemli bir adımı (kendi kendini saklayan bir cüzdanı finanse etmek) birden fazla adımı, uygulamalar arasında geçişi ve manuel aktarımları içeren hantal bir süreçtir.

Coinbase Pay, bu adımları ortadan kaldırır ve herkesin sadece birkaç tıklamayla DeFi’ye katılmasını veya NFT satın almasını kolay ve sezgisel hale getirir.

Coinbase Pay Nasıl Kullanılır ?

Coinbase Pay’den önce, tarayıcı uzantısından Coinbase Cüzdanlarına para eklemek isteyen kullanıcıların Coinbase.com’a gitmeleri, hesaplarında oturum açmaları, cüzdan adreslerini kopyalayıp yapıştırmaları ve Coinbase hesaplarından manuel olarak para aktarmaları gerekiyordu.

İşlem sadece zahmetli olmakla kalmadı, aynı zamanda kullanıcıyı kullanıcı hatasına karşı savunmasız bıraktı. Örneğin, para yanlışlıkla yanlış cüzdan adresine gönderilirse geri alınamaz.

BlockWallet : Gizlilik Odaklı Web3 Cüzdanı

Coinbase Pay, süreci hiç olmadığı kadar hızlı, kolay ve güvenli hale getiriyor. Tek yapmanız gereken Coinbase Cüzdan uzantınıza kripto eklemek istediğinizde “Coinbase Pay ile kripto ekle”yi seçmek.

Ardından, cüzdanınıza eklemek istediğiniz para birimini seçin, tutarı belirtin, işlemi onaylayın, hepsi bu. Artık uygulamalar arasında geçiş yapmaya, adresleri kopyalayıp yapıştırmaya ve manuel olarak para aktarmaya gerek yok.

ABD ve Kanada merkezli Coinbase kullanıcıları, yakında küresel olarak daha fazla ödeme seçeneği etkinleştirilerek şu anda transferler için banka kartlarını ve banka hesaplarını kullanabilirler.

Coinbase Cüzdanını ilk kez kullananların, Coinbase Pay’i kullanabilmek için kendi kendine saklama cüzdanlarını Coinbase hesaplarına bağlamaları gerekecek.

Coinbase Pay Avantajları 

 Coinbase Pay, kullanıcıların Coinbase Cüzdan ile web3’e hazır olmasını daha da kolaylaştırır.

Coinbase Cüzdan uzantısıyla, Chrome tarayıcınız her türlü web3 uygulamasıyla güvenli bir şekilde etkileşim kurabilir ve etkileşim kurabilir. NFT koleksiyonunuzu harekete geçirin, DeFi ödünç verme protokolleri aracılığıyla getiri elde edin ve merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) tarafından desteklenen yüz binlerce token ile kripto portföyünüzü büyütün.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz