ApeCoin (APE) bugün neden yükseliyor?

Apecoin, dünyanın en büyük kriptoları arasında ve popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) sistemini destekler. Ancak şimdi, geçen Nisan ayında Ethereum ile bağlantılı olan çöküş, tokenin değerine olağanüstü bir darbe vurmuştu.

Ancak Apecoin, gelecek için bir dizi yeni özellikle son sözünü söylemiş gibi görünmüyor. Bu yazıda size bu hızlı yükselişin tüm nedenlerini anlatacağız. ApeCoin (APE) nedir? merak ediyorsanız tüm detayları ile linkteki makalemize göz atabilirsiniz.

Apecoin’in fiyatındaki artışın nedenleri

Geçtiğimiz 19 Eylül’de Apecoin fiyatının çarpıcı bir şekilde arttığını gördü. CoinMarketCap’e göre yaklaşık %20’lik bir artışla 5.11 dolar değerinden 6.11 dolara çıktı.

Apecoin (APE) fiyatı neden yükseldi?

Apecoin sahipleri, token için karar verme yeteneklerinden yararlanıyor! APE’yi tamamen yeni bir düzeye taşımak için topluluk tarafından birçok değişiklik oylandı. İşte oylanan önergeler:

1. Bir DAO pazarının oluşturulması

Kripto dünyasında tanınmış bir pazaryeri platformu olan Magic Eden tarafından uygulanmalıdır. İkincisi, Apecoin (APE) sahipleri Mutant Apes, Bored Apes, vb. Gibi NFT’leri kolayca satın alabilir. Bu haber zaten token etrafında bir çılgınlık yaratıyor!

Oylamanın ezici bir çoğunluğa sahip olacağı için fikrin sansasyon yarattığını söyleyebiliriz. Pazar lehine %99,79 oy alan APE topluluğu, tokeni yeni ufuklara doğru geliştirme arzusunu açıkça gösteriyor. Diğer pazar yeri fikirleri zaten önerildi, ancak Magic Eden projesiyle karşılaştırıldığında nispeten belirsiz. Bunlardan biri de toplum tarafından %66 oranında reddedilmişti.

2. Ek 25 milyon tokeni boşaltmak

Bu haber, ekosisteme 25 milyon token eklenmesi tahminiyle tokenin bir miktar değer kaybetmesine neden olacak. Böyle bir miktar, zincirde yeni sahiplerin ortaya çıkmasıyla token talebini artırabilir. Tokenin değeri başlangıçta düşse de, dünden bu yana APE fiyatındaki son artışa bakıldığında karşılığını almış görünüyor!

3. Yakında yeni bir Yuga Labs koleksiyonu mu?

Yuga Labs’in yeni bir NFT koleksiyonu, “Mechas Apes” yarattığı hakkında söylentiler yayıldı. Bir haber sitesi olan Protos’a göre, koleksiyon için 50 milyon dolar topluyorlar. Ancak Yuga Labs’ın kurucu ortağı Garga.eth, kişisel hesabından yaptığı bir tweet ile söz konusu siteyle ilgili söylentileri yalanladı.

Apecoin’e yatırım yapmalı mıyız?

APE değerindeki artış çok faktörlü olduğu için bu soruyu cevaplamak zordur. Ancak tüm bu değişiklikler bize gösteriyor ki, bu Nisan ayındaki kayıplara rağmen, topluluk proje etrafında çok aktif kalıyor. Apecoin, kendisiyle ilişkili NFT koleksiyonlarının kalitesine hitap eden popüler bir altcoin olmaya devam ediyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz