ApeCoin (APE) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bored Ape Yacht Club (BAYC) son zamanlarda girişimleri artırıyor ve takas edilemez tokenler (NFT) sektörünün ötesine geçmeye kararlı görünüyor. Projeyle bağlantılı Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO), gerçekten de tüm ekosistemi destekleyecek bir tokenin piyasaya sürüldüğünü duyuruyor: ApeCoin (APE).

Bored Ape topluluğu geçen yıl yorulmadan çalışarak markayı kutuplaştırıcı bir küresel trend haline getirdi. NFT endüstrisi üzerinde o kadar etkili oldu ki, maymunları içeren düzinelerce taklit NFT koleksiyonu var.

Markanın kurucuları, sahiplerini ücretsiz etkinlikler ve tokenin ticarileştirme hakları gibi şeylerle mutlu etmek için iyi bir iş çıkarıyorlar. Yaratıcılar ayrıca yeni girişimlere yöneliyor; Bu ayın başlarında grup , muhtemelen en iyi bilinen ikinci NFT koleksiyonu olan Larva Labs’tan CryptoPunks koleksiyonunun haklarını satın almıştı.

Bored Ape Yacht Club ApeCoin (APE) Nedir ?

ApeCoin’in piyasaya sürülmesi, BAYC’nin arkasındaki şirket olan Yuga Labs’ın metaverse’e gelişine eşlik ediyor.Tokenların kullanılabilirliği dün açıklandı. ApeCoin’in hedefi açıktır: geliştirilmekte olan ekosistemin tüm mimarisini destekleyecek kripto para birimi olmak. Her durumda, proje ekipleri şöyle açıkladı:

“  Web 3.0’ın en ileri noktasında öğeler oluşturan merkezi olmayan bir topluluğu güçlendirmeye hizmet edecek kültür, video oyunları ve ticaret için bir simge .  »

Vurgunun ademi merkeziyetçilik olduğunu not ediyoruz: Bu kripto para biriminin piyasaya sürülmesi, Yuga Labs şirketi tarafından değil, ApeCoin DAO tarafından yönetildi.

  • ApeCoin DAO, resmi olarak Yuga Labs ile ilişkili olmasa da, şirket projeye tam desteğini sunuyor. Bu nedenle, Bored Ape ürünleri bundan sonra belirli bir kapasitede APE kullanacak.
  • Yaklaşan bu projelerden en çok konuşulanlardan biri, Yuga tarafından vaat edilen bir Bored Ape blockchain oyunudur. Oyun, resmi para birimi olarak APE’yi kullanacak. Diğer planlar , kullanıcıların APE ile satın alabilecekleri ürünleri ve ayrıca APE ödemelerini kullanacak etkinlikleri içerir.
  • ApeCoin’i yaratan ApeCoin DAO, doğrudan projeye bağlı olmayabilir, ancak yönetim kurulunda bazı önemli isimler yer alıyor. Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, FTX’ten Amy Wu ve Animoca Brands’ten Yat Siu ile birlikte DAO’ya liderlik edenler arasında.

ApeCoin nasıl dağıtılacak?

Ayrıca, kripto para biriminin esas olarak arzın %62’sini alacak olan topluluğa dağıtılacağını öğreniyoruz. Bu tutarın %15’i yarın bir airdrop yoluyla sunulacak. Bundan yararlanmak için bir Bored Ape (veya Mutant Ape) sahibi olmalısınız.

Tokenlerin % 9,75’i Yuga Labs şirketi tarafından tutulacak, %14’ü projenin lansmanına katılan katkıda bulunanlara dağıtılacak, %8’i dört kurucunun cebine gidecek ve %6,25’i de şirkete gönderilecek (Jane Goodall Eski Vakfı)

Green Metaverse Token (GMT) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

DAO’ya birkaç büyük yatırımcı katıldı. Reddit’in kurucu ortağı ve kötü şöhretli kripto fanı Alexis Ohanian’ın yanı sıra FTX’te bir oyun yöneticisi olan Amy Wu’yu içeriyor. Görüşmede ayrıca Animoca Brands stüdyosunun kurucu ortağı Yat Siu yer alıyor.

Bored Ape markası bu nedenle aşırı hırsını gösteriyor. Bununla birlikte, kendinden emin olmak için bir nedeni var: NFT’leri düzenli olarak çok moda, takas edilemez tokenlerin sıralamasının en üstünde yer alıyor ve şu anda hala fiyatları yüksek.

ApeCoin (APE) Nasıl Alınır ?

ApeCoin (APE) şuan büyük borsalarda listelenmeye başladı ve büyük bir popülarite kazandığını söyleyebiliriz. Coinbase başta olmak üzere Binance, FTX, Gate.io, Kucoin gibi kripto para borsaları hızlı bir şekilde ApeCoin’i listeledi. Bu kripto para borsalarından ApeCoin (APE) alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance borsasına üye değilseniz yukarıdaki butona tıklayarak hemen üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilir, avantajlı komisyon indirimlerinden ve bonuslardan yararlanabilirsiniz.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here