ApeCoin (APE) 1 Numaralı Metaverse Coini Oldu

ApeCoin (APE), bu yıl kriptodaki en büyük başarılardan biri. Tokenin piyasa değerinde milyarlarca dolar kazanması ve onu hemen piyasadaki en büyük 50 kripto para birimine dönüştürmesi sadece saatler aldı. ApeCoin, dönüm noktası dolu bir varlık ayında, piyasada en çok konuşulan isimlerden biri haline geldi. Ancak bugün, APE kriptosu ciddi anlamda etkileyici bir noktaya geldi; sektördeki en büyük metaverse oyuncularından bazılarını geride bıraktı.

ApeCoin ağı ilk olarak Mart ortasında Yuga Labs’ın takas edilemez token (NFT) koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) başarısına bir yanıt olarak ortaya çıktı. Geçen yıl piyasaya sürüldüğünde, BAYC hemen bir hit oldu ve hızla dünyanın en büyük NFT koleksiyonlarından biri haline geldi. Şu anda olduğu gibi, proje şimdiye kadarki en yüksek ikinci NFT koleksiyonudur ve yalnızca CryptoPunks tarafından geçilebildi. Yuga, bu yılın başlarında CryptoPunks haklarını elde etti.

BAYC, yatırımcıları tokenlerinden en iyi şekilde yararlanmaya teşvik ederek kendisini diğerlerinden ayırıyor. Buna izin vermek için Yuga Labs, koleksiyonun sahipliğini benzersiz şekillerde dağıtır. Örneğin, bir kişi bir token satın aldığında, sanatın tüm fikri mülkiyetini elde ederek, kullanıcıların onunla istedikleri her şeyi yapmalarına izin verir. Bu, Bored Ape temalı bir restoran da dahil olmak üzere bazı ilginç kullanım durumlarına yol açtı. APE kriptosu, BAYC’yi merkezden uzaklaştırmanın başka bir yoludur.

ApeCoin, BAYC’yi Daha Fazla Merkezsizleştiriyor

ApeCoin, FTX  ve  Animoca Brands gibi şirketlerden kripto endüstrisi liderlerinden oluşan bir  grup tarafından kuruldu. Proje, yakın zamanda kripto alanındaki yatırımlarını daha da sağlamlaştırmak için bir noktaya değinen Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın liderliğini bile görüyor.

Token bir Yuga Labs projesi değildir. Bunun yerine, kurucuları kendi istekleriyle bir araya gelerek, BAYC topluluğunu, aslında BAYC geliştiricileri tarafından yönetilmeyen bir kriptoyla desteklemek için APE’yi yarattılar.

Ancak ApeCoin’in geliştiricileri, Yuga Labs’ın tam desteğinden ve işbirliğinden yararlandı. Aslında şirket, token’ın piyasaya sürülmesini ekosistemin merkezden uzaklaştırılmasında ileriye doğru büyük bir adım olarak görüyor. APE, BAYC projeleri için işlemsel bir para biriminin yanı sıra herhangi bir sahibinin topluluk tekliflerini oylamak için varlıklarını kullanmasına izin veren bir yönetişim tokeni olarak bulunur.

Yuga Labs, ekosistemin temel para birimi olarak APE’yi kullanma sözü verdi. Hatta APE’yi gelecekteki ürün indirimleri ve diğer genişleme projeleri için resmi para birimi haline getirdi. Daha da önemlisi, Yuga Labs ilk büyük genişleme projesini Mart ayı sonlarında duyurdu: Otherside metaverse. Şirket, ApeCoin ile de Otherside’ın temelini oluşturmayı planlıyor.

APE En Büyük Metaverse Kriptosu Oldu, Decentraland ve Sandbox’ı Geçti

Bu duyuru, APE fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Kullanıcılar, tokenin bu kadar büyük, heyecan verici bir proje için kullanılacağından heyecanlanmış görünüyor. Daha yeni duyurular daha da büyük kazanımları katalize etti. Örneğin, Yuga Labs, Otherside’ın ilk arazi müzayedesinin 30 Nisan’da gerçekleşeceğini duyurduğunda, token bir hacim ve büyük fiyat artışları gördü.

Açıkçası, APE sahipleri tokenin büyük bir metaverse kripto haline geldiğini görmekten heyecan duyuyorlar. Yuga’nın arazi satışını ilk açıklamasından bu yana ticaret hacimleri 1,5 milyar doların kuzeyinde kaldı. Fiyatlar da yükselmeye devam ediyor; APE geçen hafta yaklaşık %50 değer kazandı. Bu hacimler, ApeCoin’in piyasa değerini 6 milyar doların üzerine çıkarmada büyük rol oynadı.

Bu, kabaca bir aylık bir proje için dudak uçuklatan bir değer. Ve APE’nin Yuga’nın kendisinden herhangi bir gelişimsel yardım almadan başlatıldığını bilmek daha da etkileyici. Şu an itibariyle, ApeCoin dünyanın en büyük 23. kriptosu. Aynı zamanda , piyasa değerinde hem Decentraland (MANA) hem de The Sandbox (SAND) projelerini geride bırakarak, dünyanın en büyük metaverse coinleri listesinde birinci oldu.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here