Animoca Brands: 1.5 milyar dolar değerindeki yatırım portföyü

NFT oyun stüdyosu Animoca Brands, finansal sonuçlarının yayınlanmasında, Animoca Brands’in blok zincir oyunlarında uzmanlaşmış 340 şirkete yayılmış 1,5 milyar dolar değerinde bir yatırım portföyüne sahip olduğunu açıkladı.

NFT oyun stüdyosu Animoca Brands, 2021’in son üç ayı ve 2022’nin ilk dört ayı için denetlenmemiş bir mali rapor yayınladı.

Bu rapor, bu en son yatırımları ve ana finansal sonuçlarını açıklamaktadır. Ayrıca, blockchain oyunlarında uzmanlaşmış 340 şirkete yayılmış 1.5 milyar dolar değerinde bir varlık portföyüne sahip olduğunu beyan ediyor.

Animoca Brands bünyesindeki Blockchain oyunları

Animoca Brands, özellikle The Sandbox (SAND), Gamee, Monkey Games, Axie Infinity, OpenSea, Dapper Labs (NBA Top Shot), Yield Guild Games ve Blowfish Studios’un sahibidir.

Şirketin, değiştirilemez tokenlar (NFT’ler) kullanan oyunlara bazı bahisler yaptığı belirtilmelidir. Ayrıca, token satışı ve NFT satışı sayesinde son 7 ayda 721 milyon dolardan fazla kazandığını beyan ediyor.

4 milyar doları aşan dijital varlık rezervleri

Bunun yanı sıra Animoca Brands, 4 milyar dolarlık dijital varlık zulasına da sahip olduğunu iddia ediyor. Bu tutar şirketin bilançosunda görünmez.

Bu rezervin, SAND, UMAD, QUIDD, PRIMATE, REVV, TOWER ve hatta GMEE gibi çeşitli yatırımlarından gelen tokenları içerdiğini unutmayın.

Şirketin bu ekosistemde aktif olmaya devam edeceğine şüphe yok. Üstelik geçen Ocak ayında yaklaşık 359 milyon dolar topladı.

Bu son finansman turu, stüdyonun değerlemesini 5 milyar dolara getiriyor. Katılımcılar arasında Soros Fon Yönetimi şirketi var.

Açıkçası, amacı NFT sektöründeki, GameFi’deki ve metaverse dünyasındaki varlığını güçlendirebilmektir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz