Yield Guild Games (YGG) Nedir ?

Kripto para birimi sanal evreninde birçok sarsıcı yeni projeler bulunmaktadır. Bu sarsıcı yeni proje girişimlerinden bir tanesi de Yield Guild Games (YGG)’dir. Sanal evrenlerde ve blok zinciri teknolojisi tabanlı oyun projelerinde kullanılan, değiştirme olanağı bulunmayan tokenlere kısacası NFT’lere yatırım yapmayı amaçlayan merkezi olmayan herhangi bir birime bağlı olmayan bir platformdur.

Oyunun mantığı oyna-kazan mantığı ile oluşturulmuş bir kavram olarak, ERC-20 tokeniyle, paraya dönüştürülmeden Ethereum veya diğer tokenler ile birlikte değiş-tokuş edebilme fırsatı sunmaktır. Oyundaki NFT’leri işletme mantığını kullanarak gelir etmek için muazzam bir yoldur.

YGG temel amaçlardan en büyüğü ise uyarlanabilmeyi artırarak, global çapta oyuncuyu hanesine kazandırarak oyna-kazan mantığıyla kendisine çekmeyi ve bu ortamı da blok zinciri teknolojisiyle harmanlayıp bu teknolojisinin yararlarını çoğaltmayı umuyor.

YGG, kullanıcılarının kazandıkları miktarları etkin bir şekilde artırmak için kullanabilecekleri oyunla alakalı NFT’leri dijital ortamda var olan varlıklar ve sanal arazi topraklarından kullanılan bir hazine maden ortamını yönetir.

Yield Guild Games (YGG) Oyunları ve Yatırımları

YGG Madencilik Esasları

Geleneksel DeFi ağ platformu, sabit bir faiz orantısında daha yüksek token kazanmak için token’ları stake etmeyi veya bulunulan gelirin bir miktarını almak için bir “likidite topluluğunda” tokenleri stake etmeyi önerir. YGG DAO, tokenlerinin herhangi bir sayı olmak üzere YGG Kasasına yatırılabileceği eşsiz bir biçimde faaliyet gösterecek.

Dahası, tüm gelir akışlarına maruz kalmak durumunda kalan bireyler için tüm gelir hazırlayıcısı lonca operasyonlarını temsil eden bir kasa piyasada olacak. Bu, sadece direkt oyun oynarken kazanılan miktarı değil, aynı zamanda NFT’lerin ve diğer dijital oluşumların satışını ve kiralamasını da beraberinde getirir.

YGG dahası burs programı vasıtasıyla topluluğa katkıda bulunur. Loncanın tanımlayıcı bir efekti olan YGG, kendi varlıklarını satın almaya gücü yetmeyen kullanıcılara oyunla ilgili NFT’leri geri zamanlılığa göre verir.

Kısa zamanda, oyuncular NFT varlıklarını kazanabilir veya kiralayabilir. Fakat halihazırda ERC-721 standardı böyle bir çözüm yaratamadığı için merkezileştirilmesine olanak tanıyacaktır. YGG, sahiplik tokenleri alış-verişi yapmak için akıllı bir sözleşme veya kiralama oluşumlarını takip etmek için bir veri tabanı yaratacaktır. İkincisi, gaz gerekmediği için daha ucuz bir seçimdir.

YGG Çalışma Prensibi ve Genel Özellikleri

Ethereum blok zinciri esaslarına uygun, piyasadaki toplam arzı 1.000.000.000 ASB, piyasada dolaşan arz miktarı ise 67.990.857,48 YGG’dir. ERC-20 standartlarına uygun olarak çalışma gösteren YGG platformun kısaltılmış bir sembolüdür. Token biçimi olarak yardımcı yazılım programını olarak kullanan YGG yönetişim sistemlerinde de hizmet vermektedir.

YGG özelliklerini sıralayacak olursak;

  • YGG çiftçiliği: Katılımcılar, likidite madenciliği kazanımlarını (SushiSwap gibi) ve DEX işlem kazançlarının bir ayriyeten almak için diğer DEX’lerdeki LP’lere likidite meydana getirebilir.
  • Yönetişim: YGG token kullanıcıları rey kullanabilecek ve YGG DAO karar alma zamanlarına katılım gösterebilecekler.
  • İşlem ücretleri: YGG tokenleri platform hizmetleri için ücret yapmak için kullanılabilir.

Yield Guild Games, oyuncuları birbirine ilişkili hale getirecek ve Play to Earn oyunlarını oynamalarına mutlak olacak olan bir oyun birimidir.

Yield Guild Games, Play to Earn daha revanşta duruma geldiğinden, oyunlara (Game + DeFi) bağlı ekonomi faaliyetlerin geliştirilmesinde lider oldu.

Yield Guild Game’in yatırım modeli, birçok düğümlü piyasa problemini konu alıyor, kullanıcıların ekonomik problemleri minimuma indirgenmesine yardımcı oluyor ve yatırımcıların oyuna yatırım yapmasını basitleştiriyor.

  • Yield Guild Games DAO, yönetim basitliği için ufak alt DAO’lara bölünmüştür ve kullanıcıların yatırımlarını belirli bir oyuna entegre etmelerine yardımcı olur.
  • Game + DAO + DeFi modelini kullanmak son derece yenilikçi, ancak Yield Guild Games’in altyapısı şu anda küçük gelişmiş alanda ve gelecekte sıraya çekilmesi hususu için daha verimli bir zaman dilimine ihtiyaç duyacak.

NFT’lerin düzenli ve hızlı artışı gerçekten ilgilenmeye değer. Sonsuz merkezi olmayan teknoloji, popüler modaya ayak uydurdu ve bu alanda marka tabanlı bir oluşum meydana getirdi. Yield Guild Games ve diğer blok zinciri yapıları, NFT’lerin bu tür oyunların genel olarak oynanmasını teşvik ettiği, kazan-kazan mantıklı oyunlarla önemli icraatlar yaptı.

Genel olarak, Yield Guild Games gibi kuruluşlar, bu evrendeki global blok zinciri takipçileri ve yeni başlayanlar düzeninden kritik ölçüde meblağ sağlayabilir.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz