Amazon NFT’leri Piyasaya Sunuldu

Amazon Yağmur Ormanı’nın birtakım yardıma gereksinimi var. Ve onu koruma altına alan, muhafaza eden NFT’ler olması pek de şaşırtıcı olmaz. Brezilya konumlu bir kuruluş Amazon’da arsalar temin edildi ve bunların tapusunu NFT olarak tekrardan piyasa ticaretine açıyor.

Moss, Brezilyalı bir doğa altyapılı kuruluştur. Blok zincir teknolojisi alan altyapı kanalları pazarlıyorlar. İçinde bulunduğumuz zaman dilimine dek, dünyada devasa firmalara karbon kredisi temin ettikleri hali hazırda tanınıyordu. Havayolu karbon kredisi temin ediyor ve Moss bu karbonu ağaç dikerek, yağmur ormanlarını muhafaza ederek bu yapı ile birlikte doğanın düzenini tekrardan normal yapıya getiriyor, genellikle doğaya zarar veren kuruluşların verdiği problemi absorbe ediyor.

Firma, global çaptaki diploma ve kontrol edilmiş projelerle Amazon’da hemen hemen 735 milyon ağacı muhafaza ettiklerini ifade ediyor.

Şu anda, Amazon yağmur ormanlarını bir tüm olarak muhafaza etmek için çok gayret gösteriyorlar. Böylelikle bu yapıyı oluşturmanın bir kanalını keşfetmişler. Yakın tarihlerde Amazon şirketinden devasa bir pay temin ettiler ve onu parsellere ayırdılar. Her bölümün payları, şimdi temin ettikleri NFT sanal öge aracılığı ile temsil edilmektedir. Moss Amazon NFT sanal ögesi, alakalı yönlerin Amazon ormanının denetimine ve muhafaza altına alınmasına katkıda bulunmasına yardımcı olur.

Bu yeşil ögeler ile birlikte Moss, dünyanın her konumundan oldukça fazla miktarda insanın yağmur ormanlarının devasa merkezlerini geri almalarına ve eski temiz yapısına kavuşturmalarına yardımcı olacağını ümit ediyor. Bu hafta, kripto para birimleri bir ön temin etme periyodu dahilinde OpenSea protokolüne konumlandırıldı. Altmış dakikadan az bir zaman dilimi içerisinde tükendiler.

Amazon NFT Sanal Varlıkları

NFT ağlarında birtakım gereksiz NFT’ler hali hazırda iş görmektedir. Fakat bu NFT dizini, başka gereksiz NFT sanal içeriklerinin meydana getirdiği bütün problem kümesini gerçekten telafi ediyor gibi izlenim veriyor.

OpenSea yaptığı açıklamada, “Amazon Ormanı’ndaki payınıza vakıf olun. Toprak, ağaçlar, her bir tür. Bu, muhafaza etmek için para almak için yalnızca diğer bir oyun giriş belgesi ya da vasıta değildir. Bunların herhangi biri ‘ormanı muhafaza etmek, denetim altında tutmak için bu sanatı temin edin, bünyenize katın” dedi.

Bu NFT, gerçek emlak hazinenizin parsellemesinin ispatıdır. Amazon Ormanı’ndaki payınızı temin ederek, muhafaza altında tutmaya ve ilerleyen ormansızlaşmaya karşı vazgeçirici olarak hamlelerde bulunan bir ‘Yeşil duvar’ yapının meydana getirilmesine katkıda bulunmuş olursunuz. Moss, on beş milyon hektarlık bir ‘Yeşil Duvar’ ile Amazon’daki yeşil alansızlığı önüne geçebileceğinizi ölçümledi. Bu büyük ihtimalle on milyar dolara mal olacak.

NFT’lerin son temin edenleri bundan böyle bir futbol stadyumu çapındaki arsaya sahipler. Ek olarak, ormanlık alanlar üstündeki reel durumu ve denetimi kabul eden korumalı bir sanal sahiplik diploması aldılar. Bunun çevresi ve işlevlerini “hazineler bütün” bir içerik tamlaması haline büründürmesi ümit edilmektedir.

Luis Felipe Adaime Moss’un Yönetim Kurulu Başkanı. “Amazon’u muhafaza etmek ve korumak bizim ana hedefimiz ve blok zincir teknolojisi ve bu reformcu hareket sayesinde gittikçe daha çok insanın bu hayalin bölümü olmasını olanaklı hale getireceğiz. Elli dönümlük bir alanın temin edilmesi ile bu araziyi denetim altına alma hareketini faaliyete döktük. Net olan bir konu var; Yakın süreçte daha çok çevre ve NFT sanal ögesi yer alacak.”

Amazon NFT’leri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

NFT’leri temin eden kullanıcılardan biriyseniz, herhangi bir hamle yapmanıza dahi gerek yok. Firma, arsa kanalının muhafızı ve denetçisi olarak faaliyet gösterecektir. Denetimden da görevli, yükümlü olacaklar ve otuz senelik bir denetim rezervi meydana getirdiler. NFT’lerin alışverişinden kazanılan bütün kazançların beşte biri mali yapıları gidermeye çalışacak. Buna koruma altına alma, uydu kayıtları ve bölgelerin denetim ve kontrol alınması da dahildir.

Firma, sağlam bir kontrol etme aşamasından geçtiklerini ifade ediyor. “Bölgelerin legal olarak tam olduğundan ve esas olarak arazinin Moss’a geçtiğinden emin olmak için arsa verilerini gözden geçirdik ve böylelikle her bir kripto para birimi temin edicisine iletilebilir. Her NFT sanal ögesinin Ethereum blok zincirine bağlı akıllı kontratlarında, arsanın tanıtım yazısı konusunda da hareketler ve veriler var.”

Moss, 2020’de kuruldu. O zamandan beri, karbon kredi kripto para birimlerine yani MCO2 vasıtası ile alandaki denetim altındaki projelerine otuz milyon doları aşkın miktarda çok gitti.

MCO2 kripto para birimi Coinbase, Gate.io, Gemini ve Probit’te yayınlamıştır. Her MCO2 kripto para birimi bir karbon kredisine denktir. Adaime, “Amazon NFT sanal ögeleri, karşılık gelen MCO2 kripto para birimleri aracılığı ile ölçümlenen ve denge halinde tutulan karbon ayak izleriyle listelenecek” diye tasavvur ediyor.

Daha çok kullanıcı NFT sanal ögesini temin ettikçe, ‘Yeşil Yapı’ Amazon için daha seri denetim ve kontrol alan mekanizması sağlayacaktır. Pek tabi ümit ederiz ki bu proje yapılanmanın arkasında durur ve vaatlerini hayata dönüştürür.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz