Amazon (AMZN) Hisse Senedi Fiyat Tahminleri

Yeni yıla talihsiz bir başlangıç ​​yapan Amazon (NASDAQ: AMZN) boğaları umut verici bir kazanç raporunun ardından yarışa geri döndü. Yatırımcılar teknoloji devinin ekonomideki sürekli değişen rolünü dikkate aldığından, AMZN hisse senedi bugün şimdiye kadar %13’ten fazla arttı. Bu nedenle, Amazon fiyat tahminleri piyasalar için genel olarak olumlu bir gün geçiriyor.

Son zamanlarda Amazon hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir ?

Amazon, bu sabah olağanüstü bir kazanç bildirerek yatırımcıları etkiledi. Amazon, Wall Street’in tahmini 3,77 dolara kıyasla hisse başına 27,75 dolarlık dördüncü çeyrek kazanç (EPS) bildirdi.

Peki Amazon’un şaşırtıcı derecede güçlü performansının arkasındaki sebep ? Elektrikli araç (EV) başlangıcı Rivian (NASDAQ: RIVN). Amazon’un yaklaşık 160 milyon Rivian hissesi var ve bu, halka arzının ardından Amazon’un kazancını hızla artırdı. Gerçekten de, Rivian’ın kazancı olmadan, Amazon’un EPS’si, neredeyse göz alıcı olmasa da, beklenen 3,77 doların biraz üzerinde olan 8 dolara yakındı.

Netflix (NFLX) Hisse Senedi Fiyat Tahminleri

Aksi takdirde, Amazon’un kazanç raporu oldukça ortalamaydı. Şirketin perakende satışları, pandeminin zirvesinde 2020 yılının 4. çeyreğindeki zirvesinden daha düşüktü. Bu muhtemelen önceki talep eğiliminin genel bir tersine döndüğünü yansıtıyor. Amazon, Prime üyeliğinin fiyatını da arttıracağını duyurdu. Artan maliyetlerin telafisi olarak belirtilen bu, Prime için 2018’den bu yana ilk fiyat artışı. Ancak bugün hisse senedi fiyatlarındaki artışa bakıldığında, haberler yatırımcıların hoşuna gitti.

Uzmanlar bugünkü raporun ardından Amazon hakkında ne düşünüyor ?

Uzmanlardan Amazon (AMZN) Hissesi için Fiyat Tahminleri

  • TipRanks , Amazon’u açık ve tartışmasız güçlü bir satın alma olarak görüyor. TipRanks panelindeki 31 analistin her biri AMZN hisse senedini bir satın alma olarak derecelendirdi. Ek olarak, 4.211 dolarlık bir ortalama fiyat verdiler ve şirkete şu anki 3.142 dolarlık fiyat noktasından çıkmak için bolca alan bıraktılar.
  • CNN Business’ın e-ticaret devi için benzer beklentileri var. Ankete katılan 52 analistten 43’ü Amazon’u Satın Al ve sadece ikisi beklenmeli olarak değerlendirdi. 12 aylık fiyat hedefi hisse başına 4.100 dolar olarak belirlendi.
  • Wallet Investor da Amazon düşüncelerinde yükselişte. Platform, %100’den fazla uzun vadeli büyüme için hisse başına bir yıllık 3.627 dolar ve beş yıllık 6.332 dolar tahmin belirledi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz