Yeni Ledger Nano S Plus piyasaya çıktı

Yeni Ledger Nano S Plus artık mevcut, özellikle takas edilemeyen token (NFT) desteğine izin verecek. Bu donanım cüzdanı, Fransız lideri uluslararası sahneye taşıyacak kadar başarılı olan Nano S’nin geliştirilmiş bir versiyonudur.

Éric Larchevêque ve Thomas France tarafından kurulan Ledger’ı artık tanıtmamıza gerek yok, bu Fransız şirketi 2014’ten beri donanım cüzdanları pazarlıyor. Dünya çapında 3 milyondan fazla kopya satan ünlü Nano S’den sonra, diğer şeylerin yanı sıra NFT’ler için optimize edilmiş Nano S Plus piyasaya sürüldü.

Markanın amiral gemisi donanım cüzdanının yerini alması amaçlanan bu yeni model, şirketin CEO’su Pascal Gauthier tarafından şu terimlerle anlatılıyor:

“Ledger Nano S Plus, sürekli genişleyen DeFi ve NFT dünyasının keyfini özgürce çıkarmanız için size daha fazla alan sağlar. Web 3.0 ekosistemini güvenle keşfetmenizi sağlamak için son teknoloji donanım cihazlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.”

Ledger Nano S Plus’taki NFT’lerin yeniliği

Bu yeni donanım cüzdanının ilk öne çıkan özelliği, depolama kapasitesidir. Bu model gerçekten de Nano X ile aynı belleği, yani 100’den fazla uygulamayı depolama ve 5500’den fazla farklı varlığı destekleme olasılığını kullanır.

 Tasarımı ve ekranı da orijinal Nano S’ye kıyasla yeniden tasarlandı ve böylece daha iyi kullanıcı konforu sunuyor.

Ledger’ın getirdiği bir diğer yenilik, değiştirilemez tokenler (NFT) ile ilgilidir. Bunlar her zaman markanın donanım cüzdanlarının tüm modellerine depolanabilir ve aktarılabilir olsa da, Nano S Plus, Ledger Live uygulamasında bunların görüntülenmesine izin verecek.

Ayrıca, geliştiricilerin takdir edebileceği bir araçtır. O zamana kadar bir donanım cüzdanını simüle etmek ve uygulamalarını test etmek için bir emülatör kullanmaları gerekseydi, doğrudan Nano S Plus üzerinde yapılabileceği için bu artık gerekli olmayacaktı.

Artırılmış işlevsellik için selefinden biraz daha yüksek bir satın alma fiyatı ile, son eseri, hedef kitlesini bulmakta sorun yaşamamalı. Web 3.0’ın önemli bir sorunu olan kripto varlıklarının güvenliği, Ledger bir kez daha bu boyutta öncü rolünü oynama niyetinde olduğunu gösteriyor.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here