Yatırımcılar ABD enflasyon verilerini beklerken Altın fiyatı aralıkta kaldı

Altın fiyatları Salı günü, yatırımcıların Federal Rezerv’in fiyatlandırma baskılarını yatıştırmak için agresif önlemler alacağı iddialarını pekiştirecek olası sıcak ABD enflasyon verilerine hazır olmasıyla sabit kaldı.

Spot altın, Pazartesi günü yaklaşık bir ayın en yüksek seviyesini gördükten sonra, 1153 GMT itibarıyla %0.1 artışla ons başına 1.955.61 dolara yükseldi. ABD altın vadeli işlemleri %0,4 artarak 1,956,60 dolara yükseldi.

Günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak veriler, ABD tüketici fiyatlarının Mart ayında 16-1 / 2 yıl içinde en fazla arttığını gösterecek ve bu da Fed’in gelecek ay faiz oranlarını 50 baz puan kadar yüksek bir oranda artırması durumunu kapatacak.

Altını hafifçe baskı altına alan dolar, yüksek ABD getirilerinin desteğiyle sabit kaldı.

Daha güçlü bir dolar, altını diğer para birimlerinin sahipleri için daha pahalı hale getirirken, daha yüksek ABD faiz oranları ve getirileri, sıfır getirili külçe tutmanın fırsat maliyetini artırıyor.

metal paladyum, Rusya kaynaklı metalin Londra merkezindeki ticaretinin askıya alınmasının ardından Pazartesi günü 24 Mart’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 2.550.58 dolara ulaştıktan sonra ons başına %2.9 düşüşle 2.361.37 dolara geriledi.

Spot gümüş %0.5 düşüşle ons başına 24.96 dolara düştü ve platin %1.3 düşüşle 964.45 dolara geriledi.

Piyasalar

Son Yazılar

Benzer Konular

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here